Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

forum użytkowników modelu Optima
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: grzesski »

Witam,
mam do wymiany tarcze+klocki przód po 45 kkm. Dostałem z serwisu info, że wymiana to koszt 1800 zł. Same części w internecie to koszt ~600 zł. Strasznie droga ta roboczogodzina w serwisie przysalonowym. Nie chcę stracić gwarancji więc jestem skazany na serwis. Chciałbym zapytać czy ta stawka jest realna oraz ile płaciliście za wymianę kompletu hamulców przód?
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: lukobw »

Nie jesteś skazany na ASO i raczej przez wymianę hamulców nie stracisz gwarancji dlatego, że są to części eksploatacyjne podlegające gwarancji tylko do 1 przeglądu na ewentualne wady materiałowe. Jeśli się mylę to sorry ale nie widzę tutaj żeby gwarancja obejmowała układ hamulcowy: https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... ucenta.pdf

Ceny w ASO są kosmiczne i nie idą w parze z poziomem profesjonalizmu. Do tego jak będziesz chciał wymieniać tam hamulce to wsadzą Ci to samo co masz teraz czyli za kolejne 45kkm czeka Cię kolejna wymiana. U niezależnego mechanika masz przynajmniej jakiś wybór.

Co prawda nie mam Optimy a Ceeda z tarczami 305mm i moje ASO zażyczyło sobie 595€ za komplet z przodu.
U innego mechanika za tarcze ATE + klocki Brembo zapłaciłem ~400€, także przy obecnym kursie to różnica ok. 900zł
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: SnajperGT »

Jakaś brednia...
Wymiana samych klocków przód, robocizna 140zł netto plus cześci 456,60 netto. Nie wiem jaki koszt tarczy przód w ASO. Kilka dni temu wymieniałem klocki tył (części moje) i robota kosztowała 140zł netto czyli 172.20 brutto.

Jak chcesz kupić sam części to życzę powodzenia w szukaniu.
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: Guciu »

To SnajperGT Ci odpowiem :D
Mam właśnie 68kkm i tarcze oraz klocki przód do wymiany. Koszt w ASO części 1620zł + robocizna 495zł a więc wychodzi 2100zł.
Koszt bardzo dobrej jakości tarcz i klocków Zimmermann to 800zł + robocizna poza ASO pewnie z 200-250 zł więc prosto licząc zaoszczędzamy ponad 1000 zł, moim zdaniem gra warta świeci.
Powodzenia szukania części?
Poprosiłem o kosztorys, mam nr OEM części, jaki w tym problem? Podają te numery na allegro, na iparts.pl czy jakiejkolwiek innej stronie z częściami. Zaoszczędzę Ci kłopotu:
Tarcze przód do wersji GT (średnica 330mm): Kia OEM 51712-D4800 i to jest Zimmermann 320.3824.20
klocki przód do wersji GT: Kia OEM 58101-D4A80, Zimmermann 22855.200.2

Zapewne do innych silników części są nieco tańsze bo do Optimy JF występują też tarcze 300mm oraz 280mm zależnie pewnie od mocy silnika.
Nowak
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:31
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: Nowak »

Ja za klocki hamulcowe i robocizna przod płaciłem 650 zł w 2021r dla mnie było drogo i tylko dlatego się zgodziłem ze nie miałem czasu szukać mechaników ale teraz mam zaprzyjaźnionego 😀 i tylne hamulce będę robił u niego na bardzo dobrych zamiennikach typu brembo ate i cenach o połowę niższych niż ASO
Optima L 2.0 2014r.
Sportage M 1.6 T 2019r.
temudzin
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:17
model samochodu: KIA Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: temudzin »

a jak to wyglada, trzeba miec fakture od mechanika ze te czesci zostaly wymienione aby miec ewentualnie dla zachowania gwarancji?

pozdrawiam
LeszekS
Posty: 19
Rejestracja: 11 lis 2019, 12:32
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: LeszekS »

Też odstraszyła mnie cena klocków przód i robocizny w ASO. Padły po 30 tys, ale auto duzo w mieście jezdzi. Wymieniłem w serwisie nieautoryzowanym japończyków (Toyota, Mazda) za 120pln robota ,a klocki Brembo przód za 180. Razem 300 pln, a nie jakieś kosmiczne ceny! :evil:
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: grzesski »

Mały update:
wysłałem maila do Kia Polska i otrzymałem info, że gwarancji nie podważą jeśli robi się to w serwisie, który ma stosowne atesty itd. Ogólnie lanie wody, ale wydźwięk, że można. Niedawno byłem na naprawie gwarancyjnej i zagadałem o wycenę hamulców. Gdy ją otrzymałem na kwotę prawie 1900, stwierdziłem, że drogo i zrobię to we własnym zakresie. Pracownik przytaknął, powiedział, że takie mają ceny i jak najbardziej nie ma to wpływu na utrzymanie gwarancji samochodu ponieważ jest to część eksploatacyjna. Jestem po wymianie klocków i tarcz, za kwotę niecałych 900 brutto. Auto po dotarciu przynajmniej nie piszczy jak to miało miejsce na fabrycznym zestawie od momentu odebrania z salonu;)
edek997
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2019, 16:02
model samochodu: KIA, niestety

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: edek997 »

Potwierdzam, nie trzeba wymieniać w ASO. Polecam nawet unikać, bo wycenę zrobili mi na 1500 zł, poza ASO 800-900 zł, w zależności od rodzaju części. Wymieniłem na Brembo (części=500 zł, robocizna 250 zł, wszystko z FV), jestem zadowolony.
Rosollew
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2021, 21:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: Hamulce przód w autoryzowanym serwisie

Post autor: Rosollew »

Odświeżę temat jeśli można. Czy może ktoś polecić jakiś serwis poza ASO na śląsku ? U mnie także ASO poszalało i obecnie z robocizną chcą 2400 zł ! :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”