Akcesoria i dodatki do Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: jaskier »

nie lepiej za te powiedzmy 300 zł okleić to piano folią ppf bezbarwną w jakimś autodetailingu? Ktoś wrzucał na grupę kia na FB zdjęcie takiej nakładki i szczerze to paździerz i to za 150 zł
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: dario37 »

Wieś śpiewa i tańczy.... :lol:
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: komoornik »

kemotl pisze: 22 sty 2023, 17:55 Masz może fotkę po montażu tej nakładki na piano Black na konsoli centralnej ?
Obrazek
jaskier pisze: 22 sty 2023, 18:22 nie lepiej za te powiedzmy 300 zł okleić to piano folią ppf bezbarwną w jakimś autodetailingu? Ktoś wrzucał na grupę kia na FB zdjęcie takiej nakładki i szczerze to paździerz i to za 150 zł
Swego czasu w innym aucie robiłem rozeznanie i jakiekolwiek oklejanie PPFem wychodziło zauważalnie drożej niż 300 PLN.

Sam miałem mieszanie uczucia przed zamówieniem, ziomek który mi nakładał powłokę też był bardzo sceptyczny.

Ale oboje jak zobaczyliśmy efekt końcowy to zmieniliśmy zdanie.

Kilka osób w tym aucie już siedziało i żaden laik się nie zorientował że to nie seria ;)

Ale o gustach się nie dyskutuje, ja wolę zdecydowanie to niż połacie piano black.

Edit: cena się widać musiała sporo zmienić, ja za te dwa elementy na konsolę środkową płaciłem lekko ponad 100 PLN.
kemotl
Posty: 169
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: kemotl »

komoornik pisze: 22 sty 2023, 22:23
Swego czasu w innym aucie robiłem rozeznanie i jakiekolwiek oklejanie PPFem wychodziło zauważalnie drożej niż 300 PLN.

Ale oboje jak zobaczyliśmy efekt końcowy to zmieniliśmy zdanie.

Kilka osób w tym aucie już siedziało i żaden laik się nie zorientował że to nie seria ;)

Ale o gustach się nie dyskutuje, ja wolę zdecydowanie to niż połacie piano black.
Faktycznie na zdjęciach nie wygląda tragicznie. Dlatego chciałem zobaczyć jak to wygląda realnie po montażu zanim się wypowiem na temat tego rozwiązania. Problem w tym, że już wstępnie dowiadywałem się odnośnie folii i ogolnie problem z założeniem jej na sucho. Nikt mi nie zagwarantował, że przy montażu folii nie dostanie się odrobina wilgoci np. do do selektora biegów.
kemotl
Posty: 169
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: kemotl »

komoornik pisze: 22 sty 2023, 22:23
Swego czasu w innym aucie robiłem rozeznanie i jakiekolwiek oklejanie PPFem wychodziło zauważalnie drożej niż 300 PLN.

Ale oboje jak zobaczyliśmy efekt końcowy to zmieniliśmy zdanie.

Kilka osób w tym aucie już siedziało i żaden laik się nie zorientował że to nie seria ;)

Ale o gustach się nie dyskutuje, ja wolę zdecydowanie to niż połacie piano black.
Faktycznie na zdjęciach nie wygląda tragicznie. Dlatego chciałem zobaczyć jak to wygląda realnie po montażu zanim się wypowiem na temat tego rozwiązania. Problem w tym, że już wstępnie dowiadywałem się odnośnie folii i ogolnie problem z założeniem jej na sucho. Nikt mi nie zagwarantował, że przy montażu folii nie dostanie się odrobina wilgoci np. do do selektora biegów.

Możesz jeszcze powiedzieć jak wygląda montaż tego wynalazku?.
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: komoornik »

Taśma dwustronna.

Odtłuścić i przykleić, jakieś 2 minuty pracy ;)
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: jaskier »

ok nie wygląda źle, widziałem inną wersję tej nakładki, taką a la carbon i to była tragedia. Jedna uwaga - klawisze są obecnie lekko "zatopione" i będzie się tam zbierał wszelki syf kurz, nie jest to koniec świata ale widzę to jako minus.
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: komoornik »

Tak, widziałem te nakładki w wersji karbon i moim zdaniem faktycznie tamta wersja jest tandetna. Dlatego w grę wchodziła tylko ta, matowa.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: jarmk »

Poszukuję obudowy pilota do Kia Sportage V za rozsądną cene, ma ktoś, gdzieś może namiar...?

Wypadł mi z kieszeni pilot na beton i "przeorałem" sobie cały.. kupiłem na AliExpress jakąś obudowę ze starym logo Kia i chciałem przełożyć tą srebrną część z przyciskami, ale kompletnie nie pasuje w środku, ma inaczej rozstawione uchwyty.. na Allegro, też nie ma obudowy z tym nowym logo Kia..
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: jaskier »

w aso powinni mieć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”