Akcesoria i dodatki do Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1132
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: Lunar GT »

Henryk 54 pisze: 08 mar 2023, 18:12 Mam pytanie,czy w aucie kia V jest opcja maski silnika na siłownikach?Jeśli ktoś ma to niech poda długość i model tych siłowników.I najlepiej fotki z montażu.
http://www.mojasportage.pl/viewtopic.ph ... 152#p92868
Tak na marginesie co z tym olejem 0W-16?
Henryk 54
Posty: 101
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: Henryk 54 »

A co ma być.Olej świetnie sie sprawdza,nie ubywa,nie przybywa,kolor ma jaśniutki,na testowej białej bibule nie zostawia osadu.Dla mnie najlepszy.
Lunar GT
Posty: 1132
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: Lunar GT »

To że niezgodny z zapisami 0W-20, ale nie będziemy tu dyskutować bo to nie ten temat, raczej tam gdzie wcześniej pytałem.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: saron22 »

Henryk 54 pisze: 08 mar 2023, 18:41 Na necie można kupić dedykowane do kia V ale nie wiem jak to wytrzyma konstrukcja bo siłowniki te są dosyć krótkie więc siły będą duże.Myślałem że te wypasione wersje mają taki zwykły luksusik.
Ileż to roboty aby podnieść maskę i podłożyć pręcik? Co ile podnosisz maskę? 4 razy dziennie?
Ja użytkując na przestrzeni ostatnich lat różne samochody na co dzień służbowo poziom oleju sprawdzam raz na 2-3 tygodnie, płyn do spryskiwaczy dolewam zimą przy kiepskiej pogodzie przy każdym tankowaniu latem przy dobrej pogodzie jedynie w czasie jak sprawdzam poziom oleju - nigdy częściej. Podnoszę maskę, podkładam pręt, robie co trzeba, odkładam pręt na miejsce i zamykam. I po temacie. I nie zastanawiam się nad tym czy lepiej by było z siłownikami. Z jakiegoś powodu te auta są tańsze niż ich niemieckie, japońskie czy zachodnioeuropejskie odpowiedniki.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 08 mar 2023, 19:17
Henryk 54 pisze: 08 mar 2023, 18:12 ...
http://www.mojasportage.pl/viewtopic.ph ... 152#p92868
...
W tym linku co podałeś gość oprócz zamontowania siłowników zatkał otwór montażowy przy kielichu po lewej stronie patrząc od przodu auta. Sprawdziłem i faktycznie jest ten otwór, zupełnie po nic. I jak popatrzyłem, to widać, że przez niego dostaje się do komory silnika woda i piasek. Widać nawet strużkę w dół od tego otworu, a także sam syf poniżej. Wyczyściłem więc okolice tego otworu i też zakleiłem. Bo nie dość, że komora silnika wraz ze wszystkim co tam jest brudzi się wg mnie bardzo, to jeszcze jakieś niepotrzebne otwory. Ciekawy jestem ile takich niepotrzebnych otworów jest więcej. Może jakby były zatkane, to by się mniej syfiło pod maską?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marclon
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2023, 21:02
model samochodu: Kia Sportage V HEV AWD, BL, AE+, hak wertykalny 2022 XII

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: marclon »

nagdob pisze: 10 mar 2023, 08:07
Lunar GT pisze: 08 mar 2023, 19:17
Henryk 54 pisze: 08 mar 2023, 18:12 ...
http://www.mojasportage.pl/viewtopic.ph ... 152#p92868
...
W tym linku co podałeś gość oprócz zamontowania siłowników zatkał otwór montażowy przy kielichu po lewej stronie patrząc od przodu auta. Sprawdziłem i faktycznie jest ten otwór, zupełnie po nic. I jak popatrzyłem, to widać, że przez niego dostaje się do komory silnika woda i piasek. Widać nawet strużkę w dół od tego otworu, a także sam syf poniżej. Wyczyściłem więc okolice tego otworu i też zakleiłem. Bo nie dość, że komora silnika wraz ze wszystkim co tam jest brudzi się wg mnie bardzo, to jeszcze jakieś niepotrzebne otwory. Ciekawy jestem ile takich niepotrzebnych otworów jest więcej. Może jakby były zatkane, to by się mniej syfiło pod maską?
Tych otworów przy amortyzatorze od strony pasażera jest z 5 i faktycznie warto wszystkie zakleić.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: nagdob »

marclon pisze: 23 mar 2023, 21:04 ...
Tych otworów przy amortyzatorze od strony pasażera jest z 5 i faktycznie warto wszystkie zakleić.
Szczerze mówiąc nie widziałem więcej. Wrzuć jakieś fotki może?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marclon
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2023, 21:02
model samochodu: Kia Sportage V HEV AWD, BL, AE+, hak wertykalny 2022 XII

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: marclon »

nagdob pisze: 24 mar 2023, 07:56
marclon pisze: 23 mar 2023, 21:04 ...
Tych otworów przy amortyzatorze od strony pasażera jest z 5 i faktycznie warto wszystkie zakleić.
Szczerze mówiąc nie widziałem więcej. Wrzuć jakieś fotki może?
To nawet ciężko dojrzeć. Ja zrobiłem tak że w garażu zgasiłem światło i od strony wnęki koła podświetliłem. Wtedy ładnie w komorze silnika było widać prześwity przez te otwory.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: nagdob »

marclon pisze: 24 mar 2023, 08:16
nagdob pisze: 24 mar 2023, 07:56
marclon pisze: 23 mar 2023, 21:04 ...
Tych otworów przy amortyzatorze od strony pasażera jest z 5 i faktycznie warto wszystkie zakleić.
Szczerze mówiąc nie widziałem więcej. Wrzuć jakieś fotki może?
To nawet ciężko dojrzeć. Ja zrobiłem tak że w garażu zgasiłem światło i od strony wnęki koła podświetliłem. Wtedy ładnie w komorze silnika było widać prześwity przez te otwory.
I te otwory są tylko w tej części komory? Czy też są po obu stronach?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Przemek_
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2023, 10:55
model samochodu: KIA Sportage V

Re: Akcesoria i dodatki do Sportage V

Post autor: Przemek_ »

Cześć,
Przeczytałem Wasze dyskusje o montażu haka. Proszę aby ktoś z Was, kto już ma doświadczenie z hakami, napisał:
1. Czy przy podpiętej przyczepie/bagażniku rowerowym po włączeniu wstecznego dezaktywują się czujniki cofania w aucie?
2. Czy przy podpiętej przyczepie/bagażniku rowerowym po włączeniu wstecznego dezaktywuje się tylne światło przeciwmgłowe w aucie (uniknięcie refleksu na ścianie czołowej przyczepy)?
3. Czy przy wyłączonym silniku i włączonych światłach awaryjnych, działają one również w przyczepie/bagażniku?

Przy okazji - może to temat na nowy wątek - czy ktoś z Was skonfigurował to tak aby w sytuacji przypięcia przyczepy pobierany był obraz z kamery cofania/czujników cofania w przyczepie a nie w aucie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”