Chip tuning kia stinger 3.3

forum użytkowników Kia Stinger
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: seeya »

HEKO pisze: 02 lut 2023, 16:45 na seryjnym programie, ok. +10-...5KM
na chipie ok. 20KM
5 KM lub 10 KM ?:)

A jak to jest w przypadku większej mocy, wzrasta spalanie czy raczej spada przy jeździe na trasie / po mieście? nie pytam o dynamiczną jazdę bo to wiadomo, że spalanie nie ma granic :lol:
HEKO
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2019, 20:10
model samochodu: Stinger GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: HEKO »

spalanie bez zmian, niektórzy mówią że spadło
Stinger GT 530KM 750Nm
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: seeya »

HEKO pisze: 02 lut 2023, 21:21 spalanie bez zmian, niektórzy mówią że spadło
super, dzięki :)
ArturD
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2023, 10:41
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: ArturD »

Dzień dobry wszystkim :)

Niedawno zostałem posiadaczem Kii Stinger 3.3 i zastanawiam się nad chip tuningiem. Z tego, co czytam, bez modyfikacji można uzyskać wyniki rzędu 450-460 KM i 650-700 Nm. Jednak jeden z chip tunerów, do którego zadzwoniłem, powiedział mi, że Stinger ma problem z chip tuningiem, bo po wgraniu nowego programu auto po jakimś czasie wchodzi w tryb awaryjny i silnik przestaje równo pracować. Czy coś Wam o tym wiadomo? Ktoś gdzieś napisał, że przy zewnętrznym boksie problem rzeczywiście występował, ale po wgraniu programu zniknął.

Będę wdzięczny za polecenie chip tunera, który będzie potrafił wgrać do mojego Stingera solidny program, nie tylko podnoszący osiągi, ale także stosunkowo bezpieczny dla silnika i skrzyni oraz niewywołujący trybu awaryjnego. Jestem z Krakowa, więc super, gdyby znalazł się ktoś na południu Polski, kto zrobi to porządnie :)

I zależałoby mi na tym, żeby dało się w jakiś sposób regulować osiągi. Wystarczy mi zerojedynkowy "pstryczek", który pozwoli przełączać się między osiągami po chipie a seryjnymi. Nieważne, czy będzie to aplikacja na smartfona, czy jakieś dodatkowe, bardziej analogowe urządzenie :) Czy to do zrobienia?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Artur
HEKO
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2019, 20:10
model samochodu: Stinger GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: HEKO »

nie wiem kto tak robił (albo wiem :D ) że wyskakują jakieś dziwne rzeczy, zrobiłem już prawie 60 GT-ków i hulają bez najmniejszych poroblemów :P
Stinger GT 530KM 750Nm
ArturD
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2023, 10:41
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: ArturD »

HEKO pisze: 14 lut 2023, 11:06 nie wiem kto tak robił (albo wiem :D ) że wyskakują jakieś dziwne rzeczy, zrobiłem już prawie 60 GT-ków i hulają bez najmniejszych poroblemów :P
A zrobiłbyś też mojego? :D

Proszę o szczegóły! Jakie przyrosty, co zmieniamy (czy soft w skrzyni także, aby ją "odmulić"), gdzie mam przyjechać, ile czasu zajmie operacja, ile będzie mnie kosztowała itd. :P
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Niko123 »

O bledach czytalem w 2019 jak na poczatku jeszcze boxow do stingera nie ogarniali ale to stare czasy.
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: kasztaniak »

ArturD pisze: 14 lut 2023, 10:47 Będę wdzięczny za polecenie chip tunera, który będzie potrafił wgrać do mojego Stingera solidny program, nie tylko podnoszący osiągi, ale także stosunkowo bezpieczny dla silnika i skrzyni oraz niewywołujący trybu awaryjnego. Jestem z Krakowa, więc super, gdyby znalazł się ktoś na południu Polski, kto zrobi to porządnie :)
Krakowie masz GCS Tuning w którym jest robiona masa polskich Stingerów ;)
http://gcstuning.pl
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: slwkk »

Skoro tyle stuntingowanych Stingerow już jest, są tu na forum posiadacze takowych? Najlepiej takich 'kompletnych', program, dolot, intercooler, wydech i ok 500KM, którymi niektórzy się chwalą?

Ja też się pisze na tuning za jakiś czas, ale nie chciałbym wydawać pewnie z 10k na super launch control.. Interesuje mnie natomiast czy rezultatem modyfiakcji będzie pozbycie się na moje oko około sekundowego laga jaki występuje przy reakcji na pedał gazu w podłogę Stinger. Jadę z prędkością powiedzmy 60, gaz w podłogę i zanim się zbierze, zacznie podnosić obroty i faktycznie przyspieszać to mija ta około sekunda.

Idzie się pozbyć tego laga po takim tuningu?
HEKO
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2019, 20:10
model samochodu: Stinger GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: HEKO »

niestety, fora internetowe powoli zamierają, ludzie już poza fejsbukiem, świata nie widzą, dlatego mało się udziela :(
Stinger GT 530KM 750Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”