Nie fabryczne Radio Picanto II

forum użytkowników modelu Picanto
Kifar_kol
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2022, 05:17
model samochodu: Kia Picanto II

Nie fabryczne Radio Picanto II

Post autor: Kifar_kol »

Cześć wszystkim. Wymieniłem u brata fabryczne radio (bez Bluetooth) na 2DIN na Android. Stare radio możnabyło włączać po przekręceniu kluczyka lub po wciśnięciu przycisku "on" na radiu. W nowym mam problem bo o ile na stole po podłączeniu do akumulatora żelowego (czarny przewód na minus, żółty na plus a czerwony dokładałem do plusa (jako przekręcona stacyjka) to radio zachowywalo się ok tzn pobór prądu ok 0.96A po zabraniu czerwonego plusa po stacyjce ekran gasł a po 60 sekundach pobór prądu spadał do 0A. Po ponownym przyłożeniu czerwonego plusa radio "budziło się w 1s. Podłączyłem radio w aucie (przez przejściówkę kostki ISO (nic nie ciąłem ani nie lutowalem). Gdy w aucie przekrece kluczyk na pozycję ACC radio się włącza ale nie z trybu uśpienia a od zera czyli nie 1s a ok 1 minuty. Gdy odpalam silnik radio znów uruchamia się od zera ok minuty. Czy to jest jakiś problem ze "stałym" plusem? Miał ktoś podobny problem? Ps. Pomysł aby czerwony i żółty złączyć razem raczej odpada bo wtedy po wyłączeniu radia przyciskiem na radiu pobór prądu ciągle jest ok 0.6 A (Aku padnie przez noc)
Kifar_kol
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2022, 05:17
model samochodu: Kia Picanto II

Re: Nie fabryczne Radio Picanto II

Post autor: Kifar_kol »

Być może komuś się przyda. Okazało się że zakupiona osobno na portalu aukcyjnym kostka ISO (przejściówka z instalacji Kia na ISO) miała zamieniony przewód czerwony z żółtym - gdy robiłem testy na stole nie używałem przejściówki. Drobiazg a troszkę czasu zabrało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”