Kia Sportage V - drgania

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kejton »

Wczoraj auto odebrane i przetestowane. Nic nie drga. Jedzie się płynnie, komfortowo i cichutko
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kontur »

Thx za info. Ja swoja oddaje po swiętach do serwisu. Jaki polecacie w Warszawie i okolicahc?
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kejton »

Kontur pisze: 15 kwie 2022, 09:37 Thx za info. Ja swoja oddaje po swiętach do serwisu. Jaki polecacie w Warszawie i okolicahc?
Ja od wielu lat serwisuję Kia w Car Droom na ul Wysockiego w Warszawie i jestem zadowolony. Na początku przygody z Kia trafiłem do serwisu, z którego czym prędzej zabierałem auto i walczyłem o odzyskanie pieniędzy.
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kontur »

Witam. Moze ktos bedzie wiedzial bo mysle ze zle czytam oznaczenia na ciezarkach na felgach bo wartosci sa jak dla ciezarowek;)
Jak zrozumialem mam tak na felgach:
Prawy p 6x 30g
Lewy p 8x 40g
Lewy t 4x 20g
Prawy p 2x 10g

Ale dla przykladu np lewy przód...jest 8 ciezarkow i na dwoch srodkowych jest tylko oznaczenie 40 tzn
Ciezarek,ciezarek, ciezarek, ciezarek z oznaczeniem 40 plus strzalka > i pozniej ciezarek z napisaem 40 plus strzalka <, ciezarek, ciezarek, ciezarek

Czyli moze to nalezy czytac jako dwa stringi po 40g czyli wsumie 8 ciezarkow po 10g

Bo np na prawym przodzie sa dwa ciezarki 10 ><10 czyli 20g a one wygladaja jak te 8.
Black3426
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:38
model samochodu: Stinger po lifcie

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Black3426 »

Proponuję wyważyć / sprawdzić koła z "testem drogowym", czy jak to się tam nazywa fachowo. Miałem podobnie w Stingerze - kompletne koła zimowe kupione w ASO - jedna felga tak gryzła się z oponą, że ciężko było ją wyważyć tzn. niby wszystko było ok, ale dopiero przy tym innym sposobie wyważenia kół wyszedł problem. Objawy u mnie - drganie kierownicy, okolic pedałów przy zakresie prędkości 150-160 km/h

Serwis ASO odpuściłem, pojechałem do dobrego serwisu opon.
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: prezes_lbn »

Black3426 pisze: 16 kwie 2022, 12:43 Miałem podobnie w Stingerze - kompletne koła zimowe kupione w ASO - jedna felga tak gryzła się z oponą, że ciężko było ją wyważyć.
Serwis ASO odpuściłem, pojechałem do dobrego serwisu opon.
To samo u mnie w Cee'd. W ASO zakupiony zestaw zimówek odrazu po założeniu wibracje. ASO wywazało dwa razy z jakimś tam niby skutkiem ale problem wracał aż w końcu po przemęczeniu jednego sezonu pojechałem do innego warsztatu. Nie trzeba było testu drogowego - po wyważeniu żadnych drgań i wibracji. Wulkanizator odkleił z kół mnóstwo odważników. Na Kołach zostały tylko po 5-20 g na koło. Drugiego kompletu do Sportage w ASO chyba już nie kupię.
Kristen
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2022, 21:07
model samochodu: Kia Sportage

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kristen »

Kontur jak sprawa z tymi drganiami? Coś ustaliłeś?
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kontur »

Witam,

Po długiej walce ustawiono zbieżność (prawie jest idealnie i obserwuje) i dostałem nowy komplet opon z felgami(bo byly felgi porysowane i opony wyząbkowane) i drgania ustały, ale dziś czyli generalnie po 500km od wymiany opon i felg, opony jakby się na nowo ząbkowały( i jakby zaczęło drgać ponownie), widać różnicę miedzy oponami tył/przód. I moje pytanie jest takie bo Kia zaleca 2.4 bara dla przodu. Pytanie do osób, które juz maja Sp V, jakie macie cisnienie w oponach i czy tez tak wasze opony wyglądają.

Różnice widać na brzegach bieżnika
Załączniki
tył
tył
przód
przód
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: fuTer »

U mnie na zimnych oponach pokazuje ciśnienie 2.8, ja się rozgrzeje to nawet 3.2-3.3. Tak odebrałem auto z salonu, nic nie robiłem, nic nie drga. Tak wiem, na słupku B naklejka mówi wyraźnie 2.4 bara. Nie zwracałem uwagi na stan zużycia bieżnika póki co, zapewne upuszcze 0,4 bara tylko zastanawiam się jak są zaprogramowane czujniki, trzeba będzie na nowo programować ?
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - drgania

Post autor: Kontur »

Nie trzeba ich programowac jesli nie zmieniasz kol.....a nawet jak zmieniasz a sa kola z czujnikami od tej samej wersji to sie same na nowo paruja. Jak mozesz to wrzuc fotki z opony tylniej i przedniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”