Nowa Kia Niro 2022

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: colins »

Wychodzi więc na to, że zarówno te nowe DSG jak i manuale, to buble. :D
Z tym, że od ponad 2 lat siedzę na forum Skody i jednak ludzie polecają skrzynie DSG jako pewniejsze niż te nowe skrzynie manualne MQ281.
Zresztą sam też mogę potwierdzić, że te ostatnie, to buble, bo w mojej Octavii też już jest po naprawie gwarancyjnej.
pkowalkiewicz
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2022, 14:13
model samochodu: Kia Ceed

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: pkowalkiewicz »

marcinos pisze: 04 sty 2023, 07:36 Trzeba przyznać, że bardzo ładnie się prezentuje, wiem, że są gusta i guściki ale dla mnie to bardzo ładny samochód.
Nowa Kia Niro wypada dobrze także w różnych recenzjach, przede wszystkim poprawiono układ napędowy, chwali się też jej zasięg. Oczywiście kosztuje sporo jak to elektryk, ale takie już mamy czasy.

https://www.superauto.pl/artykuly/kia-n ... crossovera
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: marcinos »

Ale ja tutaj odnosiłem się akurat do Kony a jeżeli chodzi o Niro to dyskutowaliśmy akurat o hybrydzie a nie elektryku.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Legal »

Michalik pisze: 20 lis 2022, 15:04 Widzę, że sporo tutaj różnych domniemywań do co zalet i wad auta, głównie ze strony osób, które tego auta nawet nie widziały ;) Pomyślałem więc, że może napiszę parę słów jako użytkownik auta, tak aby osoby przyglądające się Niro mogły poczytać coś merytorycznego. Odnosząc się do Waszych pytań i wątpliwości, wymieniłbym parę punktów
Dziękuję za świetny post. Był jednym z argumentów, które pomogły mi w podjęciu decyzji o zakupie.
Przez ostatnie 10 lat jeździłem Sportage III i potem IV. Dla Sportage funkcjonuje osobne forum, które tętni życiem i jest bezcenną kopalnią wiedzy o tym modelu.
To forum jest niestety prawie martwe, a głos zabierają często osoby, które wiedzy o Niro nie czerpią wcale z jego eksploatacji.
Tylko od nas, forumowiczów, zależy merytoryczny poziom wpisów. Zachęcam do konstruktywnej aktywności ... może forum się nieco rozkręci :)

Sam chętnie odpowiem na pytania przyszłych i obecnych 'nirowiczów'. Moja wiedza o Niro wzbogaca się z każdym przejechanym kilometrem.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: marcinos »

Mam nadzieję, że forum odżyje ale też wychodzę z założenia, że jak nie ma problemów to forum nie jest potrzebne choć fajnie pogadać z innymi nawet w ten sposób i wymienić się doświadczeniami. Na forum nie trzeba rozmawiać tylko o samochodach. Jak rozpatrywałem inne marki z racji tego, że czekam na Niro to one już odpadły więc pozostaje tylko Niro. Jedynie tylko czekam jeszcze na Konę, tylko ona może tutaj namieszać choć szczerze wątpię bo im dłużej patrzę na Niro, tym bardziej mi się podoba. Żałuje tylko zmiany koloru, żałuję, że nie ma pomarańczowego ale biała perełka też piękna.
Patrykurs
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2023, 13:43
model samochodu: Kia Niro Ev

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Patrykurs »

Panowie i Panie a teraz rzucę ciekawe pytanie- ile wychodzi Was ubezpieczenie za nowe niro ? Sa tu może wlasciciele niro ev ?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Legal »

Zaproponowano mi PZU - wyszło 1,9% wartości z faktury; nie pytaj o szczegółowe opcje i uwarunkowania. To zależy od wielu czynników.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”