Nowa Kia Niro 2022

forum użytkowników Kia Niro
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Dzonzi »

Ciekawe jak tam wyciszenie przy prędkościach autostradowych. Macie jakieś porównanie z innymi auta?
Niro to lepszy wybór niż Corolla Cross? Niro ma lepsze wnętrze, lepiej wykonane, nowocześniejsze, ale Cross ma dużo lepszy silnik i przez to osiągi, ale podobno w ogóle nie wyciszona. Ciężki wybór ehh
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Lunar GT »

Wybór samochodu to zawsze jest jakiś kompromis, mniejszy czy większy. Wybierz to co Ci się bardziej podoba i spełnia Twoje minimalne wymagania, najważniejszym i tak jest żebyś nie doszukiwał się na siłę wad bo w ten sposób każdy samochód można sobie obrzydzić.
Orin
Posty: 226
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Orin »

Dzonzi pisze: 18 lis 2022, 19:39 Ciekawe jak tam wyciszenie przy prędkościach autostradowych. Macie jakieś porównanie z innymi auta?
Niro to lepszy wybór niż Corolla Cross? Niro ma lepsze wnętrze, lepiej wykonane, nowocześniejsze, ale Cross ma dużo lepszy silnik i przez to osiągi, ale podobno w ogóle nie wyciszona. Ciężki wybór ehh
Skąd wiedza, że CC ma "dużo lepszy silnik"?
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Lunar GT »

Orin pisze: 18 lis 2022, 20:58 Skąd wiedza, że CC ma "dużo lepszy silnik"?
Może ma ,może nie, ale połączony z taką skrzynią biegów dla mnie skreśla to auto, nigdy CVT.
zbiban
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2022, 09:55
model samochodu: Niro

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: zbiban »

Dzonzi pisze: 18 lis 2022, 19:39 Ciekawe jak tam wyciszenie przy prędkościach autostradowych. Macie jakieś porównanie z innymi auta?
Niro to lepszy wybór niż Corolla Cross? Niro ma lepsze wnętrze, lepiej wykonane, nowocześniejsze, ale Cross ma dużo lepszy silnik i przez to osiągi, ale podobno w ogóle nie wyciszona. Ciężki wybór ehh
Co to znaczy dużo lepszy silnik?, może jakieś argumenty?
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: saron22 »

Lunar GT pisze: 18 lis 2022, 21:32 Może ma ,może nie, ale połączony z taką skrzynią biegów dla mnie skreśla to auto, nigdy CVT.

Ja też zastanawiałem się nad Corollą. Tą hybrydą z silnikiem 184 km. I przejechałem się tym u dealera. Wystarczyła mi jazda próbna 20 km po esce i mowie do sprzedawcy, że możemy jechać odstawić to auto i dziękuję ale nie biorę. Ta skrzynia w tym aucie to chory pomysł.
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: Dzonzi »

Dużo większa moc, dużo lepsze przyśpieszenie do 100 (a będę jeździł po autostradach, więc na plus), dużo większy akumulator układu hybrydowego.
Co z tą skrzynią jest nie tak? Przeszkadzał ci dźwięk czy co?
endru62
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2020, 17:00
model samochodu: ProCeed.
Ceed 1.4 M+Smart
Niro Hybryda 2023 M

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: endru62 »

lukkasz pisze: 19 lip 2022, 20:25 Są, ale większość na polski rynek i tak jest ze szwecji (na chińskich częściach), ale składane "na miejscu"
Kia 3 największe fabryki mają u siebie.

Ale żeby było jasne. Ja KIA całkowicie nie usprawiedliwiam. Czas dostawy i ich logistyka w ostatnim czasie to dramata.
Na jadę próbną niro phev to czekam 2 miesiące. Niby auta sa już w Polsce od miesiąca, ale jakoś nie są w stanie ich dostarczyć.
O niro EV to pomażyć można... tylko w katalogu.
Niezgodzę się z Tobą...jezdziłem ostatnio HEV mogłem i EV bo samochody były.Listopad,pazdziernik też były.Fakt pełny wypas
Awatar użytkownika
colins
Posty: 226
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: colins »

Rozmowa o długim czasie oczekiwania na KIA na tle Toyoty nie ma sensu.
Bo o ile jeszcze na Toyotę Corollę Cross czeka się obecnie jakieś pół roku, to już w przypadku zwykłej Corolli słyszy się coraz częściej o czasach oczekiwania dochodzących do 2024 roku.
Z tego właśnie powodu odrzuciłem już Toyotę jako alternatywę dla KIA, bo te 6 czy nawet 10 miesięcy oczekiwania w KIA, to pikuś w porównaniu do półtora roku w Toyocie.
endru62
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2020, 17:00
model samochodu: ProCeed.
Ceed 1.4 M+Smart
Niro Hybryda 2023 M

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: endru62 »

Podajcie gdy otrzymacie samochody na jakim ogumieniu dojeżdża..jakie zimówki proponują dilerzy..
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”