Nowa Kia Niro 2022

forum użytkowników Kia Niro
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: kogi »

Nie pisałem o starej wersji tylko tej najnowszej 2022.
W każdym egzemplarzu jest tak ze przy zamykaniu przednich drzwi jest taki dziwny odgłos jakby ruszającego się lusterka albo tego plastiku w środku. Nawet gość z kanału „KIA oczami doradcy” to potwierdził.
wartur
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2022, 09:06
model samochodu: Kia sportage

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: wartur »

meiss pisze: 03 sie 2022, 23:05
kogi pisze: 03 sie 2022, 20:04 Zauważyliście, że przy zamykaniu przednich drzwi nowego niro wydają one jakieś dziwne dźwięki jakby lusterko się ruszało, albo ten plastik w środku drzwi? Nie brzmi to solidnie niestety
Ogólnie przy KIA nie oczekiwałbym solidności. Po niro miałem brać drugie dla żony. Ostatecznie kupiłem jej Opla, przy KIA to jest deklasacja jakościowa jeżeli chodzi o montaż, stuki czy trzeszczenia.
Koleś z tym oplem to popłynąłeś... :lol:
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: nagdob »

kogi pisze: 04 sie 2022, 09:05 Nie pisałem o starej wersji tylko tej najnowszej 2022.
W każdym egzemplarzu jest tak ze przy zamykaniu przednich drzwi jest taki dziwny odgłos jakby ruszającego się lusterka albo tego plastiku w środku. Nawet gość z kanału „KIA oczami doradcy” to potwierdził.
Oglądam ten kanał, ale szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi. Możesz podać tytuł?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: kogi »

zbiban
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2022, 09:55
model samochodu: Niro

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: zbiban »

nagdob pisze: 04 sie 2022, 08:01
meiss pisze: 03 sie 2022, 23:05
kogi pisze: 03 sie 2022, 20:04 Zauważyliście, że przy zamykaniu przednich drzwi nowego niro wydają one jakieś dziwne dźwięki jakby lusterko się ruszało, albo ten plastik w środku drzwi? Nie brzmi to solidnie niestety
Ogólnie przy KIA nie oczekiwałbym solidności. Po niro miałem brać drugie dla żony. Ostatecznie kupiłem jej Opla, przy KIA to jest deklasacja jakościowa jeżeli chodzi o montaż, stuki czy trzeszczenia.
Bzdury piszesz kolego. Żona ma Niro HEV MY2020 i nic tam nie trzeszczy, nie skrzypi, czy coś takiego. Drzwi zamykają się lekko i cicho. Jeździ już autem trzeci rok i jest jak było po zakupie.

Potwierdzam co pisze kolega, wprawdzie jeżdżę Kia Niro HEV dopiero cztery miesiące, ale na podstawie tego okresu użytkowania stwierdzam, że samochód jest bardzo solidnie wykonany i zmontowany, nic nie trzeszczy, nic nie stuka, wszystkie drzwi zamykają się bardzo lekko z ładnym miękkim dźwiękiem.
W ogóle wszystkie przełączniki, pokrętła działają lekko i z dużą precyzją, auto prowadzi się bardzo dobrze, jeżdżę nim z dużą przyjemnością.
W związku z tym, że jest to mój dziesiąty samochód więc jakieś porównanie mam. Ktoś z forumowiczów piszę, że Opel jest o wiele lepiej wykonany, nie wiem jaki model Opla miał na myśli, ale moim samochodem przed Niro był nowy Opel Astra K i wcale nie uważam żeby Niro było gorzej wykonane, wręcz przeciwnie, ogólna ocena jest o wiele wyższa Niro niż Astry K, oczywiście moim zdaniem, ktoś może uważać inaczej.
Tak na marginesie, jeżeli nic się nie zmieni to w sierpniu odbieram nową Kia NIro HEV, stara (praktycznie nowa) Niro będzie do sprzedania.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: kogi »

Tutaj mowa jest o nowej KIA NIRO 2022 która w PL ma może kilka osób od tych paru dni, a nie wcześniejszej wersji.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: nagdob »

kogi pisze: 04 sie 2022, 09:40 https://youtu.be/y_oAZhclN5U


Czytaj komentarze
Nie czytam komentarzy, bo oglądam w TV. Ale faktycznie potwierdził. Wsłuchiwałem się w ten "trzask" jak zamykał klapę bagażnika i drzwi, ale w sumie nie miałem takiego odczucia. Może dlatego, że słuchałem w głośniku a nie na żywo.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
slaw73
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2022, 18:21
model samochodu: Kia Ceed GT

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: slaw73 »

Na mój GT nie narzekam odebrałem go w kwietniu ubiegłego roku przejechałem trochę ponad 19 tysięcy i nic nie skrzypi nic nie trzeszczy. W Niro zrobiłem raptem paredziesiąt kilometrów więc ocenę wystawię za jakiś czas, bo to samochód żony i w większości ona będzie nim jeździć. Ale również z tego co widzę i słyszę nie mam żadnych uwag. Oczywiście jak ktoś będzie chciał się przypie...to zawsze coś znajdzie, chociażby po co te przeloty powietrza na tylnym błotniku. Tak jest i tak ma być taką kupiłem i taką jeżdżę. Oczywiście jak będzie coś nie tak będę mówił i pisał . Co do marki podanej w postach powyżej nie będę się wypowiadać bo to nie to forum, a jeździłem kilkoma modelami i mam wyrobioną opinię
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: kogi »

Niestety w każdym nowym niro jaki do tej pory testowałem jest ten problem. Drzwi przednie zamykają się z dziwnym dźwiękiem lusterek albo tych plastików w środku. Trochę KIA to niedopracowała.
Awatar użytkownika
slaw73
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2022, 18:21
model samochodu: Kia Ceed GT

Re: Nowa Kia Niro 2022

Post autor: slaw73 »

Kilka spostrzeżeń po jeździe nową Niro. Tak naprawdę będę porównywać ją do mojego Ceeda Gt. Może to nie jest idealne porównanie ale jakieś odniesienie jest. Auto nie jest idealne bo pewnie takich nie ma. Ma wiele zalet ale i mankamenty się znajdą. Jest to Kia Niro L z pakietami bezpieczeństwa. Na minus piano black w środku i na zewnątrz, koła są 16 a dużo lepiej wyglądało by na 17.Od października mają się pojawić business-line i tam będą 18. Ruszanie przód czy tył dopiero po dodaniu gazu. W Ceed GT jest tak że po puszczeniu hamulca samochód delikatnie zaczyna ruszać i w moim odczuciu jest to dużo przyjemniejsze. Oczywiście po załączeniu Autohold trzeba nacisnąć pedał gazu ale wydaje mi się, że jednak w GT jest to przyjemniejsze. Skrzynia 6 stopniowa dwusprzęgłowa nie najgorsza chociaż myślę, że biegi powinne być wcześniej zmieniane-przy mniejszych obrotach. Lewarek zmiany biegów tzw.joystick prawo-lewo całkiem przyjemny. Wyposażenie nie najgorsze, Kia Connect super. Ponadto samochód jest oznakowany Selecta DNA bardzo fajna sprawa. Dużo miejsca w środku, fotele wygodne. Jazda na hybrydzie dużo cichsza w porównaniu do Toyoty, która trochę jeździłem. Tak jak wcześniej pisałem trzeszczenia w drzwiach przy zamykaniu u mnie nie występuje. Ogólnie auto godne polecenia, dużo pozytywów i przyjemności z jazdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”