Wymiana żarówek na ledy Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Brzydal »

Dzięki za fotkę. Próbowałem już kilka razy. Podważam, odchodzi na 4-5 mam, trzyma mocno i nie wyskakuje z zaczepów. Jutro postaram się o jakieś jeszcze szersze narzędzie i będę próbował dalej.

I jeszcze taka sprawa. Lampka w schowku. U mnie po jej wyjęciu nie wystarczy odpiąć złączki z kabelkami tylko jeszcze trzeba odkręcić dwie śrubki które mocują czarny element i dodatkowo tymi śrubkami przykręcone są jeszcze jakieś dwa kabelki które są krótkie i ciężko tam majstrować. U was też tak było?

Szczerze to nie spodziewałem się że wymiana zwykłych żarówek może przysporzyć tyle problemów.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

Brzydal pisze: 21 sie 2022, 19:15 Dzięki za fotkę. Próbowałem już kilka razy. Podważam, odchodzi na 4-5 mam, trzyma mocno i nie wyskakuje z zaczepów. Jutro postaram się o jakieś jeszcze szersze narzędzie i będę próbował dalej.

I jeszcze taka sprawa. Lampka w schowku. U mnie po jej wyjęciu nie wystarczy odpiąć złączki z kabelkami tylko jeszcze trzeba odkręcić dwie śrubki które mocują czarny element i dodatkowo tymi śrubkami przykręcone są jeszcze jakieś dwa kabelki które są krótkie i ciężko tam majstrować. U was też tak było?

Szczerze to nie spodziewałem się że wymiana zwykłych żarówek może przysporzyć tyle problemów.
[/quotSchowka nie ruszałem,jak zobaczyłem tą konstrukcję.....
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Brzydal »

Sukces 😁 Dzisiaj dotarł zestaw plastikowych narzędzi i od razu udało się otworzyć panel oświetlenia z tyłu. Wszystkie żarówki wymienione 😁

Dziękuję wszystkim za pomoc.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: nagdob »

Brzydal pisze: 22 sie 2022, 16:34 Sukces 😁 Dzisiaj dotarł zestaw plastikowych narzędzi i od razu udało się otworzyć panel oświetlenia z tyłu. Wszystkie żarówki wymienione 😁

Dziękuję wszystkim za pomoc.
A co to za zestaw kupiłeś? Wrzuć jakiś link albo nazwę?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Brzydal »

Takie coś. Przyda się też do innych robótek.

https://allegro.pl/oferta/neo-zestaw-ot ... 2431149810
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: shider »

Ja dzisiaj otrzymałem ten "oficjalny" zestaw ze sklepu Kia Szic - mogę śmiało polecić. Moim zdaniem bardzo dobrze dobrana jasność oświetlenia tablicy - jest taka sama jak oryginalnie, a na tym mi najbardziej zależało. Barwa oczywiście trupio biała :). Jako, że była to wersja do CEED'a (różni się żarówka schowka względem Sportage V), po więcej szczegółów i zdjęcia odsyłam tutaj - viewtopic.php?p=69652#p69652
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Black-end »

Kupiłem ten zestaw "narzędziowy" co @Brzydal i za nic na świecie nie umiem/nie mogę otworzyć oświetlenia w podsufitce z tyłu.
Niby trzeba podważać sam klosz (we wnętrzu czarnej ramki), ale w ogóle nie mogę podważyć tego klosza nawet na milimetr.

W oświetleniu pod osłonami przeciwsłonecznymi bardzo ciężko wepchnąć te "oryginalne" żarówki 31mm. Ale jakoś się zamontowały.

Tak że, mam problem tylko z oświetleniem centralnym podsufitki i schowek. Reszta żarówek wymieniona. Co ledy, to jednak ledy, a nie zwykłe, badziewne żółte żarówki.
Henryk 54
Posty: 101
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Henryk 54 »

Bo niestety do tylnej lampy w suficie trzeba taki specjalny ala łomik o długości minimum 35 cm.W dobrych warsztatach mają takowe.Odchyla się tylną część i wsuwa głęboko aby wypiąc kołki.Można się przyjrzeć mając małą latareczkę.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

Henryk 54 pisze: 09 wrz 2022, 16:14 Bo niestety do tylnej lampy w suficie trzeba taki specjalny ala łomik o długości minimum 35 cm.W dobrych warsztatach mają takowe.Odchyla się tylną część i wsuwa głęboko aby wypiąc kołki.Można się przyjrzeć mając małą latareczkę.
Już większych bzdur nie mogłeś napisać......? :shock:
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: kukuku2 »

Black-end pisze: 09 wrz 2022, 13:10 Kupiłem ten zestaw "narzędziowy" co @Brzydal i za nic na świecie nie umiem/nie mogę otworzyć oświetlenia w podsufitce z tyłu.
Niby trzeba podważać sam klosz (we wnętrzu czarnej ramki), ale w ogóle nie mogę podważyć tego klosza nawet na milimetr.

W oświetleniu pod osłonami przeciwsłonecznymi bardzo ciężko wepchnąć te "oryginalne" żarówki 31mm. Ale jakoś się zamontowały.

Tak że, mam problem tylko z oświetleniem centralnym podsufitki i schowek. Reszta żarówek wymieniona. Co ledy, to jednak ledy, a nie zwykłe, badziewne żółte żarówki.
Zobacz ten temat może coś
https://m.facebook.com/groups/294029889 ... 991702508/
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”