Wymiana żarówek na ledy Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Black-end »

Również zamówiłem. Zobaczymy co to za cudo;)
Ale zamontuję dopiero za jakieś 2-3 tygodnie, bo wcześniej nie mam czasu na to.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Brzydal »

Pytanie do osób które same już wymieniały żarówki.

Czym podważaliście oprawy tak żeby ich nie uszkodzić?
I jak dobrać się do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Wczoraj odkręciłem jedną z lampek i myślałem że to wystarczy ale po odkręceniu całość stanowiła jeden szczelny element a nie chciałem na siłę próbować zdemontować przezroczystej oprawki.
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: nagdob »

Brzydal pisze: 19 sie 2022, 11:54 Pytanie do osób które same już wymieniały żarówki.

Czym podważaliście oprawy tak żeby ich nie uszkodzić?
I jak dobrać się do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Wczoraj odkręciłem jedną z lampek i myślałem że to wystarczy ale po odkręceniu całość stanowiła jeden szczelny element a nie chciałem na siłę próbować zdemontować przezroczystej oprawki.
Wydaje mi się, że w naszych wersjach wszystko jest ledowe.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Brzydal »

U Ciebie może tak bo masz panoramę. Bez panoramy w kabinie, schowku, bagażniku i oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest na zwykłych żarówkach.
Ot taka oszczędność :)
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: nagdob »

Brzydal pisze: 19 sie 2022, 12:03 U Ciebie może tak bo masz panoramę. Bez panoramy w kabinie, schowku, bagażniku i oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest na zwykłych żarówkach.
Ot taka oszczędność :)
Na pewno wewnątrz oświetlenie mam ledowe, ale czy to zasługa PNS? Czy może LTH? W sumie nie wiem.
Edit:
Sprawdziłem i jeżeli chodzi o ledowe wnętrze to faktycznie jest razem z opcją PNS. Tylko nie wiem co z podświetleniem tablicy?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

Brzydal pisze: 19 sie 2022, 11:54 Pytanie do osób które same już wymieniały żarówki.

Czym podważaliście oprawy tak żeby ich nie uszkodzić?
I jak dobrać się do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Wczoraj odkręciłem jedną z lampek i myślałem że to wystarczy ale po odkręceniu całość stanowiła jeden szczelny element a nie chciałem na siłę próbować zdemontować przezroczystej oprawki.
Podważałem plastikową szpatułką,masz w instrukcji w którym miejscu najlepiej podważyć.Natomiast lampkę ośw.tabl.rejestr.wykręcasz wkręty i musisz wyciągnąć kostkę zasilającą(tak wydaje się że to jeden element) i wtedy masz dojście do żarówki.U mnie z jednej strony kabelek był dłuższy z drugiej krótszy,ale poradzisz sobie.Edit:kostę ruchem obrotowym wyciągasz. :)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2022, 12:45 przez dario37, łącznie zmieniany 1 raz.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

shider pisze: 19 sie 2022, 09:50
dario37 pisze: 19 sie 2022, 08:47 To jest ten zestaw,zgadza się,ale 200 pln za zestaw ?No chyba,że z wymianą,choć ta jest banalnie prosta. :?
Wydaje mi się, że 200 zł za zestaw 9 żarówek led nie jest wygórowaną ceną. Pod warunkiem oczywiście, że produkt jest dobrej jakości i dobrze dobrany pod względem jasności. Szczególnie zależy mi na właściwym oświetleniu tablicy rejstracyjnej. Zamówiłem i będę testował.
Ja kupiłem diody Philipsa za połowę tej ceny...
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Brzydal »

dario37 pisze: 19 sie 2022, 12:33 Podważałem plastikową szpatułką,masz w instrukcji w którym miejscu najlepiej podważyć.Natomiast lampkę ośw.tabl.rejestr.wykręcasz wkręty i musisz wyciągnąć kostkę zasilającą(tak wydaje się że to jeden element) i wtedy masz dojście do żarówki.U mnie z jednej strony kabelek był dłuższy z drugiej krótszy,ale poradzisz sobie.Edit:kostę ruchem obrotowym wyciągasz. :)
Dzięki, dzisiaj pokombinuje znowu.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Brzydal »

Brzydal pisze: 19 sie 2022, 13:37 Dzięki, dzisiaj pokombinuje znowu.
Poległem 😁 Udało się wymienić oświetlenie rejestracji, bagażnika, daszków, dobrałem się do oświetlenia schowka ale LED który mi przysłali coś mi nie pasuje dlatego na razie nie wymieniłem.
Ale oświetlenie w panelu z przodu i w panelu z tyłu to jakaś masakra 😉
Z przodu nie idzie podważyć w miejscu na które wskazuje instrukcja czyli od środka panelu. Punkt zaczepu jest w tym miejscu gdzieś głębiej i nie mogę o niego zahaczyć. Podważając z drugiej strony tak jakby od zewnątrz panelu odskakuje tylko trochę i dalej nie idzie tego wyciągnąć.
W tylnym panelu też podważając zgodnie z instrukcją nic nie odskakuje. Robiąc to po przeciwnej stronie to odskakuje cały panel z podsufitki ale i tak nie idzie go całego wyciągnąć. Rozumiem że trzeba zdemontować tylko ten czarny element z przezroczystą osłonką?

Nie mam dwóch lewych rąk ale to mnie przerosło 😁
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

Brzydal pisze: 19 sie 2022, 19:59
Brzydal pisze: 19 sie 2022, 13:37 Dzięki, dzisiaj pokombinuje znowu.
Poległem 😁 Udało się wymienić oświetlenie rejestracji, bagażnika, daszków, dobrałem się do oświetlenia schowka ale LED który mi przysłali coś mi nie pasuje dlatego na razie nie wymieniłem.
Ale oświetlenie w panelu z przodu i w panelu z tyłu to jakaś masakra 😉
Z przodu nie idzie podważyć w miejscu na które wskazuje instrukcja czyli od środka panelu. Punkt zaczepu jest w tym miejscu gdzieś głębiej i nie mogę o niego zahaczyć. Podważając z drugiej strony tak jakby od zewnątrz panelu odskakuje tylko trochę i dalej nie idzie tego wyciągnąć.
W tylnym panelu też podważając zgodnie z instrukcją nic nie odskakuje. Robiąc to po przeciwnej stronie to odskakuje cały panel z podsufitki ale i tak nie idzie go całego wyciągnąć. Rozumiem że trzeba zdemontować tylko ten czarny element z przezroczystą osłonką?

Nie mam dwóch lewych rąk ale to mnie przerosło 😁
Brzydal pisze: 19 sie 2022, 19:59
Brzydal pisze: 19 sie 2022, 13:37 Dzięki, dzisiaj pokombinuje znowu.
Poległem 😁 Udało się wymienić oświetlenie rejestracji, bagażnika, daszków, dobrałem się do oświetlenia schowka ale LED który mi przysłali coś mi nie pasuje dlatego na razie nie wymieniłem.
Ale oświetlenie w panelu z przodu i w panelu z tyłu to jakaś masakra 😉
Z przodu nie idzie podważyć w miejscu na które wskazuje instrukcja czyli od środka panelu. Punkt zaczepu jest w tym miejscu gdzieś głębiej i nie mogę o niego zahaczyć. Podważając z drugiej strony tak jakby od zewnątrz panelu odskakuje tylko trochę i dalej nie idzie tego wyciągnąć.
W tylnym panelu też podważając zgodnie z instrukcją nic nie odskakuje. Robiąc to po przeciwnej stronie to odskakuje cały panel z podsufitki ale i tak nie idzie go całego wyciągnąć. Rozumiem że trzeba zdemontować tylko ten czarny element z przezroczystą osłonką?

Nie mam dwóch lewych rąk ale to mnie przerosło 😁
Z przodu wyciągasz osobno same klosze,musisz śmiało z wyczuciem podważyć i wyjąć.Z tyłu również podważasz klosz ,nie cały klosz z ramką.Ramka zostaje w podsufitce.Jak coś to jutro zrobię Ci zdjęcia jak nie dasz rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”