Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

forum użytkowników Kia Niro
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: Toma »

Na stronie jest dostępna jedynie ostatnia wersja, wiec pytanie o wgrywanie wersji poprzedniej od obecnie dostępnej jest nie możliwe przez to można odpowiedzieć przed domniemanie.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: nagdob »

prz3m3k pisze: 14 kwie 2022, 07:47 Na pytanie czy będzie wymagane wgranie poprzednich aktualizacji czy tylko tej nowej która będzie dostępna na koniec miesiąca dostałem odpowiedź, że wystarczy tylko ostatnią wersję wgrać.
Za to ja mam pytanie czy Wy te aktualizacje robicie ręcznie i czy to ma jakiś wpływ na gwarancję auta jeżeli robisz to samemu a nie przez ich serwis?
Skoro dają możliwość ściągania aktualizacji i instrukcję wgrywania to na bank nie traci się gwarancji. Wydaje mi się, teraz jest informacja, że serwis może aktualizować mapy tylko przez rok od zakupu, później już samemu, albo za opłatą za usługę.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: nagdob »

prz3m3k pisze: 13 kwie 2022, 12:00 To jeszcze dodam info jakie uzyskałem podczas rozmowy z Biurem Obsługi Klienta ws tej aktualizacji z 25.03:
"There's an update which had released last month yet I would recommend you to wait for the next update which will be released by the end of this month,"
Jakoś nie widać tej aktualizacji?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: prz3m3k »

Wczoraj zadałem im to pytanie i dostałem info, że wstrzymali się z wypuszczeniem aktualizacji z powodu "przedłużających się" testów przez dział IT.
Ale nie podali przybliżonej daty kiedy nowa paczka zostanie udostępniona
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: Mariusz456 »

Witam
Moja wersja Kia z końca 2019r w wersji PHEV. Deska rozdzielcza to wyświetlacz.
Pytanie bo nie wiem czy źle patrze ale nie widzę tej wersji do upgrade oprogramowania (a rocznik 2018 sie przewija). Mogę również ta wersję Kia upgradowac?

Pozdrawiam
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: nagdob »

Mariusz456 pisze: 08 cze 2022, 11:59 Witam
Moja wersja Kia z końca 2019r w wersji PHEV. Deska rozdzielcza to wyświetlacz.
Pytanie bo nie wiem czy źle patrze ale nie widzę tej wersji do upgrade oprogramowania (a rocznik 2018 sie przewija). Mogę również ta wersję Kia upgradowac?

Pozdrawiam
Tak. Wersja z 2018 r.
Podobnie jak ktoś ma auto z 2021 też nie ma konkretnie tych modeli, więc dla nich jest wersja z 2020 r. Sadzę, że jakbyś próbował wgrywać inną wersję to wyskoczy błąd. Jeżeli nie pójdzie ci wersja z 2018 r. to spróbuj tą z 2020 r.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: Mariusz456 »

Witam
Wgrałem wersję z 2020r wszystko poszło sprawnie z pendrive. Instalacja prowadzi krok po kroku wiec nie jest to skomplikowane dla tych którzy robią to pierwszy raz ( tak na marginesie). Pozatym system w aucie przed instalacja wszystko sprawdza integralność plików i pewnie jeśli się nie zgodzi nie pozwoli zainstalować.
Teraz muszę przetestować tą nową mapę zobaczyć na ile ona nowa jest ;) ;)

Pozdrawiam
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: nagdob »

Jest już nowa wersja z 30 maja: https://update.kia.com/EU/E1/navigationUpdate
Wgrałem i nie mogę podzielić ekranu na 3 części. Mogę tylko na dwie. Ktoś pomoże?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
meiss
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2021, 10:39
model samochodu: Niro HEV

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: meiss »

Tego podziału to już chyba nie ma od pierdyliona czasu.
Swoją odebrałem z salonu 11.2021 i już wtedy miałem wersję bez podziału na 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”