Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

forum użytkowników Kia Niro
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: mastafu »

Cześć,

Jakby ktoś nie wiedział, albo się wahał to daję znać. Że nowa wersja softu dla panelu multimediów, mapy itd jest całkiem niezła. Nowoczesna ze świeżą ikonografią.
Co najważniejsze, Android auto ma teraz możliwość wybrania widgeta na tym nieużywany 1/3 szerokości ekranie koło mapy.

Od kilku dni jest też dodatkowa aktualizacja do alternatywnej trasy nawigacji.
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeList
meiss
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2021, 10:39
model samochodu: Niro HEV

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: meiss »

Ale to aktualizacja z listopada, czy masz na myśli coś nowszego?
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: mastafu »

Jest nowa z 25 marca usprawniające logikę nawigacji.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: prz3m3k »

Czy aktualizacje można zrobić samemu czy przez serwis? Ostatnio jak byłem na przeglądzie powiedziano mi, że w wyniku jakiegoś błędu serwis KIA nie ma możliwości robienia takich aktualizacji i trzeba poczekać może za kilka miesięcy temat się wyjaśni..
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: nagdob »

mastafu pisze: 12 kwie 2022, 23:40 Jest nowa z 25 marca usprawniające logikę nawigacji.
Tylko pytanie. Czy ta nowa aktualizacja z 25 marca zawiera aktualizację z listopada? Czy najpierw trzeba wgrać aktualizację z listopada, a później z 25 marca?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: prz3m3k »

To jeszcze dodam info jakie uzyskałem podczas rozmowy z Biurem Obsługi Klienta ws tej aktualizacji z 25.03:
"There's an update which had released last month yet I would recommend you to wait for the next update which will be released by the end of this month,"
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: nagdob »

prz3m3k pisze: 13 kwie 2022, 12:00 To jeszcze dodam info jakie uzyskałem podczas rozmowy z Biurem Obsługi Klienta ws tej aktualizacji z 25.03:
"There's an update which had released last month yet I would recommend you to wait for the next update which will be released by the end of this month,"
Pytanie dlaczego? Czy tamta ma jakieś błędy? Czy po prostu nie ma co za kilka dni znów wgrywać nowej wersji. I jeszcze raz moje pytanie: Czy każda nowsza aktualizacja zawiera też starsze?, Czy trzeba wszystko po kolei wgrywać? Bo z tego co piszą ta z 25 marca ma tylko uaktualnienie wyboru trasy, ale czy ma mapę z listopada? Czy w ogóle nie ma mapy?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: prz3m3k »

Zakładam, że skoro idzie poprawka tzn że poprzednia wersja jednak jakieś problemy/błędy ma.
Ale o szczegóły nie dopytałem z czego wynika ta rekomendacja aby się wstrzymać i zaczekać do kolejnego update'u
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: nagdob »

prz3m3k pisze: 13 kwie 2022, 13:43 Zakładam, że skoro idzie poprawka tzn że poprzednia wersja jednak jakieś problemy/błędy ma.
Ale o szczegóły nie dopytałem z czego wynika ta rekomendacja aby się wstrzymać i zaczekać do kolejnego update'u
No to poczekajmy. Jeśli już do nich pisałeś, to jak możesz zapytaj o tą mapę. Czy też będzie aktualna, czy trzeba wgrywać po kolei wszystkie aktualizacje.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Nowa wersja oprogramowania dla Kia Niro

Post autor: prz3m3k »

Na pytanie czy będzie wymagane wgranie poprzednich aktualizacji czy tylko tej nowej która będzie dostępna na koniec miesiąca dostałem odpowiedź, że wystarczy tylko ostatnią wersję wgrać.
Za to ja mam pytanie czy Wy te aktualizacje robicie ręcznie i czy to ma jakiś wpływ na gwarancję auta jeżeli robisz to samemu a nie przez ich serwis?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”