Wynajem długoterminowy Arval

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: GeRRaD »

Wynajem vs leasing w dzisiejszych czasach to 1:0 dla leasingu, pod względem opłacalności dla klienta, tym bardziej że nie ma problemów z odkupem aut i żaden sprzedawca lub inny spec od wciskania kitu (i nie mówię tu o forumowiczach żeby było jasne) nie wykaże inaczej, lub jak mawiał klasyk "że czarne jest czarne" :lol:
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: codeer »

Dlatego nie wnikajmy już w temat opłacalności tak jak autor wątku chciał bo to nie ma sensu, każdy ma na to swój punkt widzenia :D Przy okazji przy wielu leasingach też są limity KM, ale to już nieważne.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: lukasmasdes »

Moje auto, od ręki, chce odkupić kilka osób oraz salon. Nie ma więc dzisiaj problemu ze sprzedażą auta. Jak kogoś stać, to kto bogatemu zabroni, ale dla mnie, płacenie 150 k zł za możliwość pojeżdżenia autem tej klasy przez 3 lata to gruba przesada.
chlebu
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 08:31

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: chlebu »

Cześć.
W Arval podają stałą ratę. Co się dzieje w obecnej sytuacji i galopującej inflacji/WIBOR?
Faktycznie rata jest stała?
Miał ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Dzięki
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: codeer »

Według wielu źródeł, rata w trakcie już obowiązującej umowy w Arval nie zmienia się do samego końca. Co innego w przypadku jak się czeka na auto, bo rata u mnie wzrosła (wg strony) o ok. 800zł/msc od tamtego roku, na razie wiem że moja rata będzie wyższa niż przy zamawianiu auta, mimo że też jakaś tam umowa była podpisana, na której była zarówno rata jak i cena auta, więc to trochę słabe jakby dali nagle dużo wyższą...
chlebu
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 08:31

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: chlebu »

Rata wzrosła i miałeś możliwość wypowiedzenia umowy?
Nigdzie nie ma takiego zapisu w Ogólnych warunkach.
chlebu
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2022, 08:31

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: chlebu »

codeer pisze: 12 maja 2022, 08:46 Według wielu źródeł, rata w trakcie już obowiązującej umowy w Arval nie zmienia się do samego końca. Co innego w przypadku jak się czeka na auto, bo rata u mnie wzrosła (wg strony) o ok. 800zł/msc od tamtego roku, na razie wiem że moja rata będzie wyższa niż przy zamawianiu auta, mimo że też jakaś tam umowa była podpisana, na której była zarówno rata jak i cena auta, więc to trochę słabe jakby dali nagle dużo wyższą...
?
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: codeer »

Ja napisałem o kwestii umowy do zamówienia auta poprzez Arval. Nie odebrałem jeszcze auta, więc umowa jeszcze nie trwa. Jakbym auto już miał, to rata powinna być niezmienna od momentu odbioru. Na razie dalej nie wiem jaka rata będzie finalnie przy odbiorze, ale mam nadzieję że nie taka jak obecnie na stronie.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: lukasmasdes »

Jeśli kogoś to interesuje, to w przypadku leasingu też można wziąć opcję ze stałą ratą. W moim przypadku opłata wynosiła 180 zł netto miesięcznie
Milosz
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2023, 12:57
model samochodu: Corolla

Re: Wynajem długoterminowy Arval

Post autor: Milosz »

Mam zamiar wziąć toyote corollę w najem długoterminowy. Gdzie arval prześwietla moja firmę? Firma zarejestrowana od 24 listopad 2022 wiec starup. Wiem ze muszę na początek wpłacić 3 miesięczne wysokości najmu. Rata miesięczna 1229 netto. Chcą odemnie potwierdzenia transakcji z 3 ostatnich miesięcy. W styczniu miałem 2 faktury gotówkowe i nie mam potwierdzenia na koncie bankowym. Przejdzie to?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”