Gwarancja KIA i przeglądy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: Aviator »

Jako, ze pierwszy raz kupuje auto z salonu mam kilka pytań o gwarancje i przeglądy:
1. Aby gwarancja obowiązywała konieczne są zapewne coroczne przeglądy - jaka jest ich cena?
2. Czy warto wykupić pakiet serwisowy? Obecnie cena 4280zl.
3. Co obejmuje taka gwarancja? Czy jak np spali mi się lampa led - to wymiana jest w ramach gwarancji? Ewentualnie ile taka wymiana kosztuje?
Dziękuje za pomoc :)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: Blues Brothers »

Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: Aviator »

Rozumiem co do mnie piszesz, ale w Twoim linku nie ma
Odpowiedzi na moje pytania.
Wiec jeśli tak masz doradzać to daruj sobie …
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: dj-doc »

Witam, najlepiej zadzwoń do ASO i uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania.
Odpowiadam na pytania.
1. Różna - zależna od województwa, miasta, ilości dostępnych ASO, itd. Przeglądy dzielą się na małe i duże.
15 tys. mały cena od 500 do 1000 zł. , 30 tys. duży cena od 900 do 1500 zł. To tylko przykłady.
2. Zależy od Ciebie.
Musisz znać aktualne ceny przeglądów w ASO, które proponuje Ci pakiet. Cena robocizny rośnie, cena materiałów też ale już nie tak bardzo. Sam musisz podjąć decyzję czy to się opłaca.
3. "Taka gwarancja" - co nasz na myśli?
Mając auto na gwarancji, jeśli pojawi się usterka jedziesz do ASO, zgłaszasz i oni decydują czy podlega to naprawie gwarancyjnej. Jeśli nie jest to z Twojej winy to z pewnością ten Twój przykładowy reflektor wymienią.

Podsumowując
Tak jak pisałem na początku, z takimi pytaniami powinieneś udać się do ASO.
Forum może Ci odpowiedzieć ale forum nie udzieli Ci gwarancji, że tak w 100 procentach jest i będzie.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: Sid »

Aviator pisze: 20 mar 2022, 21:07 Rozumiem co do mnie piszesz, ale w Twoim linku nie ma
Odpowiedzi na moje pytania.
Wiec jeśli tak masz doradzać to daruj sobie …
Hm, czytałeś tą gwarancję? Bo np. punkt 5.2 odpowiada częściowo na Twoje pytania. A co do reszty dj-doc Ci odpowiedział.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: Aviator »

Dziękuje za odpowiedzi. Miłego dnia !
S0kal
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2022, 20:51
model samochodu: Xceed

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: S0kal »

Jak często wymagane są przeglądy xceed phev? Jakiego rzędu jest to koszt?
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: Zigi2 »

Mam pytanie, robiliście wymianę oleju po 1000 km. Podobno niektórzy wymieniają olej w silniku. Czy to dobry pomysł?
QRST
Posty: 103
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: QRST »

Robiłem po 2600 km łagodnej jazdy. Chciałem w ASO by mieć wpis, więc adzwoniłem do polmotor w Szczecinie by się umówić i zapytałam o koszt samej wymiany - ich olej i flirt. Zawolali 650 zł a za obowiązkowy ( roczny lub 15 tys.) serwis 850. Podziękowałem, powiedziałem, że poczekam do obowiązkowego. Olej zmieniłem samodzielnie przy 2600 km. Kupiłem oryginalny filtr - by się nie czepiali - a olej 5W30 TOTAL INEO MC3. Wg producenta w Europie powinien być 0W20 jednak świadomie wybrałem lepszą ochronę silnika kosztem spalania i emisji. Taki też olej przekażę im do wymiany serwisowej.
Calkowity koszt wymiany zamknął się w180 zł. wraz z wysyłką
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Gwarancja KIA i przeglądy

Post autor: _snufkin_ »

Zigi2 pisze: 03 cze 2022, 05:33 Mam pytanie, robiliście wymianę oleju po 1000 km. Podobno niektórzy wymieniają olej w silniku. Czy to dobry pomysł?
Zmieniałem w okolicach 2500km. Warszawa Malibu, koszt 500 z groszami - w kwietniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”