O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

forum użytkowników modelu ProCeed
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: sebaseba »

ostatnio co mi mowili w salonie to na 4 lata 2800, czyli rocznie 700zl, a na 5 lat 3600, czyli 720zl rocznie, tylko gap oczywiscie platny od razu raz gory przy zakupie w pelnej kwocie
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: Roman1100 »

Dzięki! Chwilę temu zadzwoniłem do salonu, ale pani odpowiedzialnej za ubezpieczenia dziś nie zastałem. Niemniej AUTO Wartość 100% na pewno kosztuje sporo mniej, chociaż oczywiście widzę zalety GAP-u.
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: GrzesB »

Ale Auto Wartość 100% pozwala zachować wartość z dnia podpisania umowy ubezpieczeniowej (nową podpisujesz co rok) czyli wygląda jak klasyczne wykluczenie utraty wartości.
GAP pozwala na uzyskanie kwoty z faktury zakupu. (Umowa podpisana raz na X lat)
To są dwie zupełnie odrębne sprawy.
Optima GT (2018)
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: sebaseba »

Czyli gap jest lepszym rozwiazaniem
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: Roman1100 »

@GrzesB, całkowicie się z Tobą zgadzam! Co więcej, sam przyznałem, że GAP ma przewagę nad opcją Auto Wartość 100%, przynajmniej w kontekście kilku lat użytkowania auta. Niemniej w pierwszym roku ubezpieczeniowym wychodzi na to samo (taniej w przypadku AW 100%), chyba że cena na fakturze - mówimy o nowym aucie - nie jest ceną rynkową... Ja po prostu chciałem sobie dać czas na podjęcie decyzji o GAP (chyba jest na to 90 dni od chwili zakupu), a jednocześnie śledzić zmiany cen, bo po roku auto mogłoby być warte nawet więcej, niż w chwilli zakupu i wówczas GAP jest mniej korzystną opcją. Ale to, oczywiście, czysto hipotetyczne rozważanie. Warto dodać, że GAP można wykupić również na używane auto przy okazji odnowienia polisy AC.

W powyższych rozważaniach nie bez znaczenia jest to, że mam roczny kredyt, a nie np. pięcioletni leasing.
Sosen
Posty: 81
Rejestracja: 26 lis 2021, 22:12
model samochodu: Ceed SW 2022

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: Sosen »

Roman1100 pisze: 21 mar 2022, 12:14
sebaseba pisze: 21 mar 2022, 12:05 w tym wypadku po prostu placisz co rok to w AC wartosc zeby ciagle bylo 100% w odszkodowaniu, a przy gap placisz raz i masz spokoj na X lat, ciekawe jak kwoto to sie rozchodzi
Sam jestem ciekawy, spróbuję się dowiedzieć. Ja, jako osoba fizyczna, GAP-u nie wykupywałem, ponieważ skorzystałem z rocznego nieoprocentowanego kredytu 50/50 (RRSO 0%) i przyjąłem, że GAP w tym okresie dublowałby opcję AUTO Wartość 100%. Poza tym miałem z tyłu głowy, że przynajmniej przez rok od odbioru auta (początek bieżącego roku) jego wartość nie spadnie tak znacznie, jak to miało miejsce w poprzednich ("normalnych") latach, i w kolejnej umowie ubezpieczeniowej ponownie uwzględnię tę opcję. Biorąc pod uwagę, że dzisiaj musiałbym zapłacić za auto około 10 tys. PLN więcej, to moje przewidywania aż tak daleko nie mijają się z rzeczywistością.

Ile rocznie kosztuje Was GAP?
Załączniki
Screenshot_20220321-184229_Gmail.jpg
Screenshot_20220321-184229_Gmail.jpg (71.81 KiB) Przejrzano 1140 razy
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: omar77 »

Mam GAP a kupowałem za gotówke na osobę fizyczną - stwierdzenie że GAP jest tylko dla leasingu jest nieprawdziwe. Kradną mi auto - GAP pokrywa różnicę między fakturą a dzisiejszą wartością auta.
Faktycznie przy dzisiejszych podwyżkach nie kupie za to nowego auta ale wole wziąć 125 tys niż przykładowo 80.
BEAR LOCKA myślę założyć wkrótce jako dodatkowe zabezpieczenie.
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: primal »

miałem całkę w rocznej Mazdzie 6 nagle okazało sie że auto straciło na wartosci 40k (i tak po wykłócaniu sie z ubezpieczycielem własne wyceny etc)
nie mialem GAP... cóż jazda bez gap to jak seks bez prezerwatywy.

robisz to rzadko to może nie wpadniesz... a jeździsz dożo i cyk i bum... mysle ze zobrazowałem to wyjątkowo dobitnie

a jazda po polskich drogach zwłaszcza A4 to jak pójście do prostytutki :o

oj chyba ban juz leci w moją stronę!
tak czy siak nagle w firmie zaczelismy kupować na nowe Auta GAPy bo wczesniej się "oszczędzało"

pamiętajcie że gap z reguly na max 4letnie auta chca dawac firmy ubezpieczeniowe(z reguły max długosc leasingu)
na odnawiane leasingi juz nie dają.
niestety OC AC to śmiech na sali a jak miało sie szkody osobowe to bez pojscia do sądu nic sie nie dostanie.
ot Polska...kraj pozwalajacy na nieuczciwe praktyki firmom ubezpieczniowym.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: Marek3003 »

A co w sytuacji gdy ktoś kupuje samochód za 110 tys, a dziś nowy kosztuje 130 tys. To jaka jest jego wartość do ubezpieczenia po roku 90 tys czy 110 tys? Teoretycznie oczywiście.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: primal »

Marek3003 pisze: 22 mar 2022, 12:07 A co w sytuacji gdy ktoś kupuje samochód za 110 tys, a dziś nowy kosztuje 130 tys. To jaka jest jego wartość do ubezpieczenia po roku 90 tys czy 110 tys? Teoretycznie oczywiście.
wartosc sumy ubezpieczenia masz podną w polisie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”