O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

forum użytkowników modelu ProCeed
Michał Krupiński
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2021, 14:54
Kontakt:

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
Odpowiem na kilka pojawiąjacych się w dyskusji pytań:

1. GAP wykupić może osoba prywatna i firma, forma nabycia (gotówka, kredyt, leasing) nie ma znaczenia.
2. Czas na zawarcie GAP wynosi 120 dni liczone od dnia nabycia pojazdu (w naszej ofercie).
3. Jeśli kupuje się GAP, to raczej nie ma sensu dopłacać za gwarantowaną sumę ubezpieczenia w polisie AC. Tym bardziej, że GSU nie działa, gdy szkoda jest likwidowana z OC sprawcy (można co prawda likwidować regresem z własnego AC, ale jest ryzyko utraty zniżek).
4. Jeśli chodzi o ceny GAP, to dla aut kosztujących pomiędzy 100 a 150 tys. zł wynoszą:
- 2 lata - 1120 zł
- 3 lata - 1440 zł
- 4 lata - 1920 zł
- 5 lat - 2240 zł

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Pozdr
reaper1
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2022, 16:18
model samochodu: Proceed GT

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: reaper1 »

Ja mam.

W salonie, w którym zamówiłem GT GAP na 48m kosztuje 2699zl.
Czy GAP mogę wykupić gdziekolwiek, np. w takich cenach, jak podałeś w poście?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: kon »

GAP jest ubezpieczeniem dobrowolnym i możesz je kupić gdzie chcesz. Chyba że w ramach umowy np leasingowej zobowiązałeś się do zakupu GAP u konkretnego sprzedawcy.
jacenty
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2020, 19:09
model samochodu: Procced 1.6 GT

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: jacenty »

Tylko trzeba się upewnić, że GAP pokrywa do wartości fakturowej brutto (nie netto).
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: marsen »

Michał Krupiński pisze: 24 mar 2022, 15:06 Cześć,
Odpowiem na kilka pojawiąjacych się w dyskusji pytań:

1. GAP wykupić może osoba prywatna i firma, forma nabycia (gotówka, kredyt, leasing) nie ma znaczenia.
2. Czas na zawarcie GAP wynosi 120 dni liczone od dnia nabycia pojazdu (w naszej ofercie).
3. Jeśli kupuje się GAP, to raczej nie ma sensu dopłacać za gwarantowaną sumę ubezpieczenia w polisie AC. Tym bardziej, że GSU nie działa, gdy szkoda jest likwidowana z OC sprawcy (można co prawda likwidować regresem z własnego AC, ale jest ryzyko utraty zniżek).
4. Jeśli chodzi o ceny GAP, to dla aut kosztujących pomiędzy 100 a 150 tys. zł wynoszą:
- 2 lata - 1120 zł
- 3 lata - 1440 zł
- 4 lata - 1920 zł
- 5 lat - 2240 zł

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Pozdr
Skąd masz takie ceny?
Michał Krupiński
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2021, 14:54
Kontakt:

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
reaper1 pisze: 24 mar 2022, 16:16 Czy GAP mogę wykupić gdziekolwiek, np. w takich cenach, jak podałeś w poście?
Tak, jak najbardziej - jest to ubezpieczenie dobrowolne, które można wykupić niezależnie na własną rękę i nikt nie może tego "zablokować". Choć warto pamiętać, że czasem niektórzy leasingodawcy dają trochę niższą marżę na leasingu jeśli "obligatoryjnie" wykupi się u nich GAP (oczywiście dość drogi), więc jeśli chce się zrezygnować z tego Gapu, to mogą chcieć podnieść marżę na leasingu. Nie jest to reguła, ale czasem tak bywa.
kon pisze: 24 mar 2022, 20:24 GAP jest ubezpieczeniem dobrowolnym i możesz je kupić gdzie chcesz. Chyba że w ramach umowy np leasingowej zobowiązałeś się do zakupu GAP u konkretnego sprzedawcy.
Zgadza się
jacenty pisze: 24 mar 2022, 20:30 Tylko trzeba się upewnić, że GAP pokrywa do wartości fakturowej brutto (nie netto).
Bardzo dobra uwaga. Z tym, że warunkiem jest, że także Autocasco musi być od brutto, żeby Gap można było wykupić od brutto. Jeśli AC jest od netto, to GAP wtedy też jest od netto - i analogicznie jeśli polisa AC jest od netto + 50% VAT, wtedy gap tak samo.
marsen pisze: 24 mar 2022, 22:53 Skąd masz takie ceny?
Nie wiem, czy wolno wrzucić mi link... Jeśli nie, to proszę o informację - usunę go w razie czego:
https://www.fmleasing.pl/kalkulator-gap-online

Pozdrawiam
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: marsen »

Jasne, że można. Super oferta. Nawet na 6 lat!
PZU to zlodzieje
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2024, 11:15
model samochodu: Hyundai Tucson

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: PZU to zlodzieje »

PZU Kroi jak może.
Kupilem auto za 97000 netto. Rzeczoznawca od leasingodawcy wycenil na tyle samo plus kilka złotych. Dwa miesiące pózniej auto ukradli. Auto miało AC+GAP. PZU wyceniło auto na 84000, tzn że wg PZU auto po 2 miesiącah i 500 przejechanych kilometrach straciło 13000zł na wartości.
Jestem przed wypłatą GAPu ale mam nadzieje że tutaj zadziała.
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: tomaszko »

Nie przypadkiem mówi się, że po wyjeździe z salonu auto traci najwięcej na wartości. Możliwe, że jakbyś chciał sprzedać to właśnie takie pieniądze byś za to auto dostał, bo już był właściciel, drugi "nie rozpakowuje z pudełka", bo gwarancja, bo to, sramto, a wiadomo, że ubezpieczyciel zaniży maksymalnie. Natomiast dziwnę, że w pierwszym roku nie wziąłeś upezpieczenia bez amortyzacji tj po cenie zakupu, myślałem, że to standard i GAP obowiązuje od kolejnych lat dopiero.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: O co chodzi z tym GAPem - osoba fizyczna

Post autor: ProCee_d56 »

tomaszko pisze: 20 mar 2024, 11:38 Nie przypadkiem mówi się, że po wyjeździe z salonu auto traci najwięcej na wartości. Możliwe, że jakbyś chciał sprzedać to właśnie takie pieniądze byś za to auto dostał, bo już był właściciel, drugi "nie rozpakowuje z pudełka", bo gwarancja, bo to, sramto, a wiadomo, że ubezpieczyciel zaniży maksymalnie. Natomiast dziwnę, że w pierwszym roku nie wziąłeś upezpieczenia bez amortyzacji tj po cenie zakupu, myślałem, że to standard i GAP obowiązuje od kolejnych lat dopiero.
Jak sam napisałeś ,,się mówi''. Dla mnie to powielana bzdura.
Gdybym chciał kupić samochód, którego ,,od ręki'' nie ma u dilera w salonie, to kupiłbym ten co wyjechał z salonu i za bramą zapłacił tyle, ile zapłacił kupujący.
Bo to nowy samochód i jeszcze bez ,,bąka" w fotelu kierowcy.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”