Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

forum użytkowników Kia Stinger
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Niko123 »

Co po aktualizacji doszlo ci nowego ? Nie liczac najnowszej mapy , masz do wyboru na stale czarna mape navigacji ? Albo zmiane koloru drogi wyznaczajacej cel , lub inne opcje z po za navi ?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: GeRRaD »

Panowie, z tego co widzę nowa navi dotyczy modelu MY22, więc w starszych może nie działać lub wywalać błędy.
Poza tym widzę niepokojącą tendencję olewania starszych przedliftowych modeli (prawie jak producenci telefonów ;) ) - a przecież mówili, że 7 lat wsparcia itp :? BTW wolę nie mieć wsparcia i całego ich eko GPFa i innych zamulaczy :D
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Robinson »

GeRRaD pisze: 26 kwie 2022, 08:02 Panowie, z tego co widzę nowa navi dotyczy modelu MY22, więc w starszych może nie działać lub wywalać błędy.
Poza tym widzę niepokojącą tendencję olewania starszych przedliftowych modeli (prawie jak producenci telefonów ;) ) - a przecież mówili, że 7 lat wsparcia itp :? BTW wolę nie mieć wsparcia i całego ich eko GPFa i innych zamulaczy :D
Chyba jesteś w błędzie. Do starszych modeli, aktualizacja jest również dostępna.
Mój stinger jest z roku 2021, a więc aktualizację musiałem wybrać "Stinger MY'20" i wszystko działa.
Załączniki
IMG_20220426_092.jpg
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: GeRRaD »

Marcowa? - Bo w komunikacie na stronie stoi że dla MY 22 - ostatnią miałem z listopada, a w program updater nie zaglądałem ;)
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Robinson »

GeRRaD pisze: 26 kwie 2022, 10:18 Marcowa? - Bo w komunikacie na stronie stoi że dla MY 22 - ostatnią miałem z listopada, a w program updater nie zaglądałem ;)
Ostatnia aktualizacja jest z listopada 2021 i taką instalowałem
jarzy
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:51
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: jarzy »

Robinson pisze: 25 kwie 2022, 19:13 Po twoim wpisie długo wstrzymywałem się z aktualizacją. Dzisiaj jednak spróbowałem. Aktualizacja przebiegła bez problemu w czasie około 30min. U mnie wszystko działa bez problemu. Na HUD pokazuje ograniczenie prędkości. Może ściągnąłeś aktualizację nieodpowiednią dla swojej wersji?
Aktualizację robił mi serwis. Kilka razy, z tym samym skutkiem (tzn. były różne skutki, ale za każdym razem bez działającego systemu rozpoznawania znaków). Zakładam, że serwis zna moją wersję samochodu.

Po powrocie skontaktowałem się z serwisem: zasugerowali, żeby jeszcze poczekać. Przy okazji dowiedziałem się, że nie jestem jedyny, który ma problemy. No to napisałem do KMP - z opisem problemu; w odpowiedzi dostałem standardową formułkę, że mam się zgłosić do dowolnego autoryzowanego serwisu. Bardzo denerwujące, bo przecież dlatego do nich napisałem, że serwis nie potrafił mi pomóc.

Tak czy inaczej, skontaktowałem się z innym (nie tym, który mi instalował aktualizację) dealerem. Tam mi powiedzieli otwartym tekstem: zaczekać, są błędy w aktualizacji. Dokładnie to usłyszałem, że „trwa modernizacja oprogramowania nawigacji” i na razie nie warto nawigacji aktualizować. I napisałem o tym jeszcze raz do KMP, także z opisem innego błędu po aktualizacji (nie zapamiętuje ostatnich celów; pamięta tylko ostatnie cele sprzed aktualizacji) oraz uwagą co do niewygodnego - w porównaniu do nawigacji sprzed aktualizacji - systemu wprowadzania celów, w którym wprowadza się cały adres, a podpowiedzi systemu są często abstrakcyjne / mylące. Moim zdaniem wprowadzanie np. osobno nazwy ulicy po ustaleniu docelowej miejscowości dawało znacznie lepsze i szybsze wyniki. No i tym razem dostałem z KMP podziękowanie; podobno moje uwagi trafią (trafiły?) do producenta.

Pewnie spróbuję znowu - może teraz (minął już miesiąc i w tym czasie dałem sobie spokój) jest już lepsza wersja, po "modernizacji".
Pozdrawiam
ja
jarzy
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:51
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: jarzy »

Niko123 pisze: 25 kwie 2022, 22:35 Co po aktualizacji doszlo ci nowego ?
Na pewno pojawiła się nowa opcja ostrzegania przed radarami (stałymi): po włączeniu opcji, nawet jeśli nie ma wcześniej wybranego pokazywania aktualnej prędkości na ekranie nawigacji, pokazuje się ostrzeżenie i informacja, że przekraczasz to, co dozwolone, wraz z twoją prędkością. Inaczej - coraz intensywniejszymi kolorami - pokazywane jest natężenie ruchu na drodze.

Zmiana w wyglądzie (interfejsie) jest spora, trzeba się przyzwyczaić. Jak pisałem w innym miejscu, przeszkadza mi nowy system wyszukiwania, gdzie wpisuje się cały adres docelowy. W czasie jazdy to mocno niewygodne. A podpowiedzi systemu są absurdalne.

Pozdrawiam
ja
JACKG
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2021, 20:32
model samochodu: FOCUS RS MK3

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: JACKG »

Tu macie aktualne softy jakie są dla danego modelu:
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/418/pop2

W nr softu 6 ostatnich cyfr to data w formacje rok.miesiąc.dzień
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Robinson »

Niko123 pisze: 25 kwie 2022, 22:35 Co po aktualizacji doszlo ci nowego ? Nie liczac najnowszej mapy , masz do wyboru na stale czarna mape navigacji ? Albo zmiane koloru drogi wyznaczajacej cel , lub inne opcje z po za navi ?
Nie miałem jeszcze czasu posprawdzać.
Na pewno można ustawić czarną mapę na stałe, można zmienić kolor trójkąta pokazującego pozycję. Zmiany koloru drogi nie znalazłem
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Aktualizacja nawigacji i niedziałający system rozpoznawania znaków

Post autor: Grunthor »

JACKG pisze: 26 kwie 2022, 18:23 Tu macie aktualne softy jakie są dla danego modelu:
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/418/pop2

W nr softu 6 ostatnich cyfr to data w formacje rok.miesiąc.dzień
Pytanie za 100pkt. dla MY21 wybieram My20 czy My22 ;-P?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”