[C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

forum użytkowników modelu Ceed
amatoramator
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:15
model samochodu: chcę kupić Ceed II

[C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: amatoramator »

W temacie który dotyczył reflektorów:
viewtopic.php?f=20&t=5432
poruszono kwestię zamienników oryginalnych żarówek halogenowych.
Postanowiłem wydzielić watek :) żeby był porządek.

Czy ktoś z Was zamontował retrofity, które nie oślepiają innych użytkowników ?

Interesują mnie tylko produkty znanych marek... wstępnie wybrałem żarówki z dobrym stos cena / jakość oraz wieloma pozytywnymi opiniami:
H7 NARVA LED PERFORMANCE B64-16383
np.
https://allegro.pl/oferta/h7-narva-led- ... 1356835818

podobno potrzebny jest adapter, ale to można nabyć na aliexpress jak to ktoś pisał:
https://pl.aliexpress.com/item/40000485 ... hweb201603
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: tomanek »

Witam. Kupiłeś te retrofity? Czytałem o tym , homologacji nie ma, ja tego nie kupię, ale naczytałem się tyle pozytywnych opinii po montażu, że jestem bardzo ciekawy jako to się spisuję w reflektorach soczewkowych ceeda. Rzeczywiście taka różnica?
Devgon94
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2022, 14:00
model samochodu: Pro Ceed JD

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: Devgon94 »

Witam serdecznie, właśnie kupiłem retrofity od Narva i koniecznie potrzebny jest adapter. Może ktoś polecić taki, żeby pasował? Pro Ceed JD 2014.Na internecie jest tego sporo, ale jest dużo negatywnych komentarzy, że jednak nie pasują. Te z aliexpress takie jakieś podejrzane się wydają.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: tomanek »

A to nie są gotowe do montażu zestawy? W sensie ze kupujesz ledowy zamiennik konkretnej żarówki, wkladasz podłączasz i działa?
Devgon94
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2022, 14:00
model samochodu: Pro Ceed JD

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: Devgon94 »

No przecież nie ma dedykowanych zestawów pod konkretny model auta, są to ledy uniwersalne. W przypadku większości marek pasują bez problemu i nie wywalają błędów spalonej żarówki, a niestety w przypadku KIA potrzebny jest gumowy adapter. Problem, że adapterów jest mnóstwo i nie każdy będzie pasował, jestem na etapie szukania, ale ciężko coś znaleźć. Czy ktoś z forumowiczów montował takie ledy do ceeda i może polecić jakiś adapter??
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: tomanek »

Rezysystor który eliminuje wyświetlanie błędu żarówki rozumiem. Ale te adaptery to nie. Żarówka H7 jest taka sama do kazdej marki samochodu. Jeżeli led jest zrobiony jako zamiennik H7 to ten led powinien miec podstawe do montażu H7. Wtyki na żarówce H7 tez sa takie same, to i tu led powiniem miec wtyczke pasującą do każdego samochodu. Chyba ze sie myle... Nie widziałem takiego czegoś na żywo.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: Deepsea »

Jak dla mnie to adapter z h7 na h4, przynajmniej tak to wygląda, bo z opisu nie wynika nic.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: tomanek »

Napisałeś że chodzi o adapter z H7 na H4. W Kii jest żarówka H7, to po co taki adapter? Coraz bardziej mnie ciekawi ten wynalazek...
Devgon94
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2022, 14:00
model samochodu: Pro Ceed JD

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: Devgon94 »

To sobie zobacz jak wygląda zwykła żarówka, wpinasz ją do tej plastikowej kostki na dwóch bolcach, a w tych masz na końcu radiator metalowy i do czego chcesz to podpiąć? Nie ma jak, trzeba to przerabiać, albo kupić retrofity zwykłe z bolcami tylko nie wiem jak z chłodzeniem bo chyba są bez radiatora.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: [C2] retrofity H7 żarówki LED zamiast halogenowych

Post autor: tomanek »

No właśnie nie miałem okazji takiego czegoś widzieć. Do tej pory myślałem że ten adapter jest potrzebny do montażu leda w gnieździe refrektora, takich adapterów jest dużo na allegro.
Wiem ze retrofit ma z tyłu zamiast blaszek wentylator, ale chyba jest kabel do połaczenia razem z wtyczka samochodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”