Kia Rio 2021 w 2022

forum użytkowników modelu Rio
klaudia.pl
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2022, 22:52
model samochodu: Kia Rio

Kia Rio 2021 w 2022

Post autor: klaudia.pl »

Hej, może głupie pytanie ale jestem nowa w sprawie kupowania aut z salonu. Mianowicie jak wygoda sprawa kupna Kii Rio z 2021 rocznika w tym roku? Jak to jest z konfiguracją o ile jest możliwa, czy to wyglada tak że po prostu bierze się co mają na stanie ? A drugie pytanie to czy warto dopłacać do wersji L czy M jest w zupełności wystarczająca? :D
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Kia Rio 2021 w 2022

Post autor: Jutrzejszy »

klaudia.pl pisze: 14 mar 2022, 22:56 Mianowicie jak wygoda sprawa kupna Kii Rio z 2021 rocznika w tym roku? Jak to jest z konfiguracją o ile jest możliwa, czy to wyglada tak że po prostu bierze się co mają na stanie
Z powodu niedoboru nowych samochodów, egzemplarze z rocznika 2021 prawdopodobnie zostały już wyprzedane.
klaudia.pl pisze: 14 mar 2022, 22:56 A drugie pytanie to czy warto dopłacać do wersji L czy M jest w zupełności wystarczająca? :D
Wersja M ma anachronicznie wyglądające radio w stylu lat '90
Foxxy
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:43
model samochodu: KIA RIO 2021 1.2 MPI (M)

Re: Kia Rio 2021 w 2022

Post autor: Foxxy »

M - ke kupiłem bo ma wszystko co potrzeba, generalnie to moja pierwsza kia i wybrałem ją dlatego że jako jedyna marka w podstawowej wersji ma wszytko co potrzeba, nawet pieprzone koło zapasowe za które w każdej inne marce trzeba zapłacić. Ale wiem że ja jestem jedyny, chodząc po salonach patrzyli na mnie jak na idiotę że oglądam i wypytuję o samochody w podstawowej konfiguracji.
Ludzie obecnie kupują doposażone w co tylko się da, byle więcej ekranów świecidełek lampek, najlepiej żeby kokpit świecił jak B747.

Niestety taka tendencja na rynku, np w niemczech kupisz bez problemu podstawowe wersje a w polsce nie ma takich nawet w ofercie, no cóż kto bogatemu zabroni.

Teraz np przymierzam się do nissana qasqaja 2022 ACENTA - podstawowa wersja z plastikową kierownicą :) i takim (jak to kolega wyżej napisał) radiem z lat 90, wszyscy kupują wypasione a ja za stówkę kupię w podstawie, samochód to blaszana puszka do jazdy z punktu A do B :)
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Kia Rio 2021 w 2022

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Masz kolego rację , też tak myślę :)
jacekplacek
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2022, 12:58
model samochodu: Rio 1.2 DPi 5MT 84 KM, L, Silky Silver,

Re: Kia Rio 2021 w 2022

Post autor: jacekplacek »

Wszystko zależy co komu potrzeba. Też oglądałem Rio w wersji M, wszystko fajnie, żona podjechała oglądać i mówi "ale jak to nie ma podłokietnika? Przecież ja to mam w ceed z 2010 roku i nie ma opcji żebym jeździła autem bez podłokietnika :) ", ostatecznie zamówione dla niej w wersji L, i uważam że ta wersja jest optymalna i nie potzrba nic więcej dokładać (oczywiście subiektywnie oceniając).
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Kia Rio 2021 w 2022

Post autor: Jutrzejszy »

jacekplacek pisze: 17 mar 2022, 13:29 Wszystko zależy co komu potrzeba. Też oglądałem Rio w wersji M, wszystko fajnie, żona podjechała oglądać i mówi "ale jak to nie ma podłokietnika? Przecież ja to mam w ceed z 2010 roku i nie ma opcji żebym jeździła autem bez podłokietnika :) "
Jest jedna rzecz która przeszkadza mi w prowadzeniu samochodów: podłokietnik.
To dobre rozwiązanie przy automatycznej skrzyni biegów, ale przy manualnej to utrapienie.

W Rio podłokietnik na szczęście jest niski i regulowany, więc jakoś da się z nim żyć.
Rafal80
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2023, 10:51
model samochodu: Rio

Re: Kia Rio 2021 w 2022

Post autor: Rafal80 »

Witam :)
to zależy wg mnie jak użytkujesz samochód - czy z punktu A do punktu B , czy na dłuższe trasy
W marcu nabyłem 1.2 wersja L ( AEB ) 2022 bo głównie przemawiał do mnie w tym aucie silnik - reszta w tej wersji to dodatki
Na aktualną chwilę samochód jest na dotarciu, ale jak dla mnie jazda komfortowa - póki co, robię codziennie krótkie odcinki ( 50-100 km )
jak będę po dłuższej trasie to dam znać co i jak
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”