Nie działa asystent martwego pola

forum użytkowników modelu ProCeed
Pietruszka2393
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2022, 22:08
model samochodu: KIA CEED III SW MY22 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: Pietruszka2393 »

Z moich obserwacji wynika że jeśli wyprzedzam auto lewym pasem z dużą różnicą prędkości to czujnik go nie widzi. Jeśli mijam auto wolniej to go rozpoznaje. Co dziwne Tirów nie widzi, albo bardzo rzadko (ale lista wyjątków, w których czujnik nie zadziała jest bardzo długa). Jakby na to nie patrzeć jest to radar, czyli sygnał musi się od czegoś odbić i wrócić do odbiornika. Pewnie wymagane są 2 (albo więcej, nie wiem z jaką częstotliwością działa czujnik) sygnały, żeby nie było jakiś zakłóceń albo nieprawidłowych wyświetleń ostrzeżenia. Lewy działa dobrze, ale zawsze ktoś się zbliża (wtedy wiadomo radar ma łatwiej). Nie miałem dużo możliwości wyprzedzać kogoś z prawej strony, żeby zobaczyć czy lewy czujnik, też nie zadziała gdy kogoś wyprzedzę.
KIA CEED III FL SW 2022r. 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB Lunar Silver
RobertZG
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2023, 15:28
model samochodu: Proceed GT

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: RobertZG »

Cześć,

Mam nowego Proceeda od tygodnia i wczoraj jechałem 2h po autostradzie A2. Byłem zdziwiony działaniem czujników martwego pola po prawej stronie. Przy prędkości 140 nie wykrywa żadnych pojazdów. Trochę wolniej 120-130 czasem wykrywa osobowe. Poniżej 110 wykrywa już większość osobowych i czasem Tiry. Poniżej 100 wykrywał wszystkie pojazdy. Oczywiście prędkości podane orientacyjnie. Przeczytałem poprzednie posty i domyślam się, że nie ma chyba dużego sensu zgłaszanie tego zachowania w serwisie. Zbytnio mi o nie przeszkadza, bo jednak na autostradzie wyprzedzając inne pojazdy widzę i kontroluję dobrze sytuację, więc patrzyłem głównie z ciekawości co pokaże mi ten czujnik. Gdy ja byłem wyprzedzany, to lewy czujnik działał OK niezależnie od prędkości, chociaż nie wiem, czy pokazuje Tiry bo nie miałem okazji sprawdzić :)

Pozdrawiam,
Robert
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: przemster »

RobertZG pisze: 16 kwie 2023, 15:45 Cześć,

Mam nowego Proceeda od tygodnia i wczoraj jechałem 2h po autostradzie A2. Byłem zdziwiony działaniem czujników martwego pola po prawej stronie. Przy prędkości 140 nie wykrywa żadnych pojazdów. Trochę wolniej 120-130 czasem wykrywa osobowe. Poniżej 110 wykrywa już większość osobowych i czasem Tiry. Poniżej 100 wykrywał wszystkie pojazdy. Oczywiście prędkości podane orientacyjnie. Przeczytałem poprzednie posty i domyślam się, że nie ma chyba dużego sensu zgłaszanie tego zachowania w serwisie. Zbytnio mi o nie przeszkadza, bo jednak na autostradzie wyprzedzając inne pojazdy widzę i kontroluję dobrze sytuację, więc patrzyłem głównie z ciekawości co pokaże mi ten czujnik. Gdy ja byłem wyprzedzany, to lewy czujnik działał OK niezależnie od prędkości, chociaż nie wiem, czy pokazuje Tiry bo nie miałem okazji sprawdzić :)

Pozdrawiam,
Robert
Ja zgłaszałem ten temat we wrześniu 22, a z powodu braku czujników, wymienili mi to w lutym 23. Po wymianie wielkiej różnicy na + nie zauważyłem. Nadal wykrywanie pojazdów na autostradzie to loteria. Jadę 120 i wykrywa każdy pojazd z prawej strony, gdzie za chwilę przejeżdżam koło dostawczaka albo osobowego i nie widzi. Ot, kolejna "cecha".
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: marcinek82 »

RobertZG pisze: 16 kwie 2023, 15:45 ... Przy prędkości 140 nie wykrywa żadnych pojazdów. Trochę wolniej 120-130 czasem wykrywa osobowe. Poniżej 110 wykrywa już większość osobowych...
A probowales np. przy 150 wyprzedzic auto jadace 140?
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: przemster »

marcinek82 pisze: 20 kwie 2023, 18:06
RobertZG pisze: 16 kwie 2023, 15:45 ... Przy prędkości 140 nie wykrywa żadnych pojazdów. Trochę wolniej 120-130 czasem wykrywa osobowe. Poniżej 110 wykrywa już większość osobowych...
A probowales np. przy 150 wyprzedzic auto jadace 140?
Nadal nie działa.
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: marcinek82 »

Pisalem troche pol-zartem :D generalnie przy 150 czy nawet 140, jak spogladam w lusterko zeby wrocic na prawy pas, to raczej wyprzedzany pojazd jest na tyle z tylu ze czujnik go nie lapie, a przy wyprzedzaniu to raczej zagladam do przodu. Choc zdarzylo mi sie wlaczyc kierunek wczesniej i bylo slychac sygnal zajetego pasa, ale nawet niewiem czy lampka w lusterku sie zapala.
Moze sprobuj wlaczyc kierunek, nawet jesli lampka sie nie swieci i zobacz czy zareaguje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”