Nie działa asystent martwego pola

forum użytkowników modelu ProCeed
Besamel
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT MY 2020

Nie działa asystent martwego pola

Post autor: Besamel »

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Proceeda GT z 2020r. Dzisiaj po pokonaniu ok. 300 km pojawił mi się komunikat na ekranie o treści „sprawdź układ ostrzegania przed kolizją w martwej strefie” po czym asystent martwego pola przestał działać. Zatrzymałem się, zgasiłem silnik i odczekałem chwilę, po ponownym odpaleniu komunikatu nie było i wszystko było w porządku. Po pokonaniu kolejnych 200 km komunikat znowu się pojawił i wyświetla się po ponownym odpaleniu. Pomyślałem, że może czujniki są zabrudzone, więc umyłem samochód ale nic nie pomogło. Czy ktoś z Was spotkał się może z taką awarią?

Z góry dziękuje
Maciek
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: Grundi »

Co prawda nie w Procku, ale w poprzednim aucie tak mieliśmy, i był to problem z jednym z czujników.
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: przemster »

W moim przypadku jest tak, że czujnik od strony kierowcy łapie zawsze, natomiast ten od pasażera to jak mu się przypomni.
Besamel
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT MY 2020

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: Besamel »

Po wizycie w ASO okazało się, że należy wykonać ponowną kalibrację czujników.
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: AnonimKia »

Besamel pisze: 04 kwie 2022, 13:37 Po wizycie w ASO okazało się, że należy wykonać ponowną kalibrację czujników.
można ją zrobić samemu czy na gwarancji to ogarniają?
Besamel
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT MY 2020

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: Besamel »

Niestety trzeba jechać do ASO. Natomiast dzisiaj ponownie pojawił się błąd martwego pola. Po ponownym odpaleniu błąd zgasł. Jutro zrobię jakąś małą trasę i zobaczę czy znowu się pojawi.
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: przemster »

Besamel pisze: 08 kwie 2022, 22:41 Niestety trzeba jechać do ASO. Natomiast dzisiaj ponownie pojawił się błąd martwego pola. Po ponownym odpaleniu błąd zgasł. Jutro zrobię jakąś małą trasę i zobaczę czy znowu się pojawi.
jak sytuacja?

Byłem ostatnio w ASO na 15000 km, zgłosiłem sytuację z czujnikami. Okazało się, że jeszcze jakaś akcja przywoławcza była "dla jednostki sterującej" i zgłosiłem temat czujnika martwego pola. Oczywiście w ASO poinformowali mnie, że po diagnistyce, kalibarci i "testach" powinno być dobrze. Jest tak ok, że w trakcie jazdy nadal nie łapie pojazdu z prawej strony, chyba że wyłączę czujniki i włącze raz jeszcze.
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: romanhoks »

Nie rozumiem jednego . Po kalibracji powinno byc dobrze? To znaczy ze nikt w ASO nie ma prawa jazdy zeby sprawdzic w czasie jazdy? Nie odebral bym auta bez zapewnienia ze usterka zostala usunieta. Kto zaplaci za ponowny przyjazd i czekanie?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: waciach »

ASO działa w dosyć specyficzny sposób. Jak masz problem/usterkę to oni zaglądają do swojego systemu i sprawdzają co należy zrobić i jeżeli usterki nie ma tzn. nie została przez centralę uznana i dodana do systemu to wtedy jest to cecha pojazdu i tak długo jak nie będzie to przeszkodą w użytkowaniu auta, tak długo będą Cię zbywać. Powód jest bardzo prosty - ASO za naprawy problemów, które nie są "uznane" przez centralę za usterkę w danym modelu, najzwyczajniej w świecie nie dostaje zwrotu kosztów i musi pokryć taką naprawę z własnej kieszeni. Z jazdą próbną jest podobnie, jazda to czas, czas to pieniądz a więc jeżeli oni mają w systemie info że mają wykonać kalibrację w przypadku takiej sytuacji to ją wykonają i powiedzą że zrobione ponieważ nic więcej zrobić nie mogą, to też po co będą jeździć i sprawdzać jak to tylko dodatkowe koszta.

Info potwierdzone z pierwszej ręki - z pierdzącym wydechem bujałem się po kilku serwisach, potem batalia z centralą a jak już łaskawie centrala odpisała że mi pójdą na rękę :lol: i to naprawią na swój koszt to ASO i tak po naprawie pytało mnie czy w razie czego mogą do mnie dzwonić i potwierdzać naprawę oraz otrzymać potwierdzenie z centrali o tej naprawie ponieważ boją się że nie dostaną zwrotu i będą musieli sami za to zapłacić (to samo ASO wcześniej wmawiało mi że to cecha pojazdu).
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nie działa asystent martwego pola

Post autor: przemster »

romanhoks pisze: 20 kwie 2022, 16:56 Nie rozumiem jednego . Po kalibracji powinno byc dobrze? To znaczy ze nikt w ASO nie ma prawa jazdy zeby sprawdzic w czasie jazdy? Nie odebral bym auta bez zapewnienia ze usterka zostala usunieta. Kto zaplaci za ponowny przyjazd i czekanie?
Jest tak dobrze, że z prawej strony wykrywa samochody do 100-110 km/h. Powyżej tego nie udało mi się tego zrobić. To wnioski z ostatnich dni obserwacji.
Co do jazdy próbnej to jadąc po mieście 50-70 km/h to działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”