Ochrona przed kradzieżą - zabezpieczenie samochodu

forum użytkowników modelu Sorento
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: OCHRONA SAMOCHODU I CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH PRZED KRADZIEŻĄ – ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU

Post autor: nagdob »

Nie wiem co to za sąd, ale nasze sądy badały by związek przyczynowo - skutkowy takiej sytuacji. I na pewno wlutowanie kabelka do kabelka nie miało by wpływu na to, że ktoś komuś wjechał w dupę. Żenua.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: OCHRONA SAMOCHODU I CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH PRZED KRADZIEŻĄ – ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU

Post autor: zetek »

Troszkę sobie poczytałem ten wątek. Osobiście założyłem sobie zabezpieczenie przed kradzieżą. Zwykły pstryczek. Dlaczego coś takiego. Ponieważ nawet maja kluczyk mój od auta nic to nie da i nie odjedzie ( nie wspominając o tzw. GAMEBOY-u). Piszecie tutaj o sprawie w sądzie itd. Na szczęście u nas aż tak tępe sądy nie są. Co do gwarancji to po co ASO ma o tym w ogóle wiedzieć. Oczywiście montaż musu być bardzo precyzyjny przy czym nie może wywoływać żadnych błędów w systemach samochodu.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: OCHRONA SAMOCHODU I CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH PRZED KRADZIEŻĄ – ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU

Post autor: nagdob »

zetek pisze: 12 kwie 2022, 20:14 Troszkę sobie poczytałem ten wątek. Osobiście założyłem sobie zabezpieczenie przed kradzieżą. Zwykły pstryczek. Dlaczego coś takiego. Ponieważ nawet maja kluczyk mój od auta nic to nie da i nie odjedzie ( nie wspominając o tzw. GAMEBOY-u). Piszecie tutaj o sprawie w sądzie itd. Na szczęście u nas aż tak tępe sądy nie są. Co do gwarancji to po co ASO ma o tym w ogóle wiedzieć. Oczywiście montaż musu być bardzo precyzyjny przy czym nie może wywoływać żadnych błędów w systemach samochodu.
I to jest najlepsza metoda. Mógłbyś wskazać obwód, który rozumiem przeciąłeś i pstryczkiem łączysz?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Ochrona przed kradzieżą - zabezpieczenie samochodu

Post autor: Sidos »

czy w poznaniu lub okolicach, jest ktoś w stanie coś takiego profesjonalnie rzetelnie zrobić ?
pozdr M
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Ochrona przed kradzieżą - zabezpieczenie samochodu

Post autor: bartek9880 »

Polecam lokalizator z odcięciem paliwa i powiadomieniu o opuszczeniu strefy np.1km cena coś koło 100 np. taki :
89,30 zł 22%OFF | GPS samochodowy ST-907 urządzenie śledzące lokalizator GSM zdalne sterowanie monitorowanie przed kradzieżą odciąć System oleju z darmowa aplikacja
https://a.aliexpress.com/_uJv0XN
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Ochrona przed kradzieżą - zabezpieczenie samochodu

Post autor: Niko123 »

Lokalizator gps jest w kia conekt.
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Ochrona przed kradzieżą - zabezpieczenie samochodu

Post autor: Manieczek »

Zresztą lokalizator można w łatwy sposób zagłuszyć. Więc nie jest to dobre rozwiązanie.
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Ochrona przed kradzieżą - zabezpieczenie samochodu

Post autor: bartek9880 »

Manieczek pisze: 01 maja 2022, 09:17 Zresztą lokalizator można w łatwy sposób zagłuszyć. Więc nie jest to dobre rozwiązanie.
Niewielki koszt a zawsze to jakaś szansa na odzyskanie bez obrazy ale idąc Twoim tokiem myślenia to po co nam zamki w drzwiach domu.
Skoro każde da się otworzyć bez większego wysiłku (jestem ślusarzem).
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Ochrona przed kradzieżą - zabezpieczenie samochodu

Post autor: zetek »

Super panowie więc. Lokalizator z alii można sobie założyć do zabawy przy rowerze i to najwyżej będzie działać 1.5 roku. Po pierwsze jakość tego jest jak .............. ( wiem miałem bawiłem się ) po drugie jeżeli ktoś chce kupić sobie lokalizator to najlepiej z funkcją alarmu czyli lokalizator, który uruchamia się pilotem jak alarm samochodowy. Większość z nich jeżeli traci GPS przez zagłuszanie lub utratę sygnału GSM dostajecie zaraz powiadomienie na telefon ( przez aplikację) na pewno miał taką opcje serwer Ruhavik. Jeżeli już decydujecie się na takie urządzenie to musi ( w przeciwieństwie do tego z Alli) pracować w 4G-LTE, a nie jak 90% urządzeń w 3G. Dlaczego bo z końcem 2023r. operatorzy włączaja 3G po prostu rezygnują bo podobno tylko 5% ludzi z tego korzysta co za tym idzie nie opłacalne do utrzymywania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”