Problem z silnikiem 1.2 DPI

forum użytkowników Kia Stonic
Popo
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2022, 06:26
model samochodu: Stonic

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Popo »

Dzisiaj kilka godzin w serwisie na kłopoty z odpaleniem . Serwis nic nie stwierdził. Zero błędów . W 8 miesięcy 2 razy nie chciał odpalić. Czekamy dalej aż się silnik po kilkukrotnym kręceniu nie odpali.
koalabis
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2020, 11:14
model samochodu: KIA Stonic

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: koalabis »

A nie dzieje się tak czasami po krótkim odpaleniu silnika i zgaszeniu go? Ja miałem podobną sytuację zimą- odpaliłem, żeby trochę pochodził i po 2 minutach wyłączyłem. Następnego dnia duży problem z odpaleniem- pomogło przegazowanie.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Iżu »

radzyniak pisze: 04 kwie 2022, 23:12 A ja mam pytanie o ten irytujący dźwięk po włożeniu kluczyka: czy to da się wyłączyć, przyciszyć?
Zgadzam się, to kilkukrotne dzwonienie po włożeniu kluczyka do stacyjki ma ponoć na celu sprawdzenie systemu ostrzegania przed nie zapięciem pasów, sam bym to chętnie wyłączył ale ponoć się nie da na gwarancji.
Sądzę jednak że wystarczy zlokalizować źródło dźwięku i je zakleić jakimś filcem 8-)
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: jotes1911 »

radzyniak pisze: 04 kwie 2022, 23:12 A ja mam pytanie o ten irytujący dźwięk po włożeniu kluczyka: czy to da się wyłączyć, przyciszyć?
Da się. I to nie tylko przy silniku 1,2. Wystarczy zapiąć pasy przed uruchomieniem silnika.
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Medcham »

jotes1911 pisze: 06 lis 2022, 19:37
radzyniak pisze: 04 kwie 2022, 23:12 A ja mam pytanie o ten irytujący dźwięk po włożeniu kluczyka: czy to da się wyłączyć, przyciszyć?
Da się. I to nie tylko przy silniku 1,2. Wystarczy zapiąć pasy przed uruchomieniem silnika.
Poważnie? Co prawda ja dopiero czekam na auto... Ale zastanawiałem się czy można to pikanie ominąć, bo jest strasznie irytujące.
Piotr_
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2022, 10:11

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Piotr_ »

Medcham pisze: 06 lis 2022, 20:34
jotes1911 pisze: 06 lis 2022, 19:37
radzyniak pisze: 04 kwie 2022, 23:12 A ja mam pytanie o ten irytujący dźwięk po włożeniu kluczyka: czy to da się wyłączyć, przyciszyć?
Da się. I to nie tylko przy silniku 1,2. Wystarczy zapiąć pasy przed uruchomieniem silnika.
Poważnie? Co prawda ja dopiero czekam na auto... Ale zastanawiałem się czy można to pikanie ominąć, bo jest strasznie irytujące.
Pikanie ma swój sens. Szczególnie dla osób, którzy irytują się, jeżeli im coś się przypomina.
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Medcham »

Piotr_ pisze: 06 lis 2022, 20:54
Medcham pisze: 06 lis 2022, 20:34
jotes1911 pisze: 06 lis 2022, 19:37
Da się. I to nie tylko przy silniku 1,2. Wystarczy zapiąć pasy przed uruchomieniem silnika.
Poważnie? Co prawda ja dopiero czekam na auto... Ale zastanawiałem się czy można to pikanie ominąć, bo jest strasznie irytujące.
Pikanie ma swój sens. Szczególnie dla osób, którzy irytują się, jeżeli im coś się przypomina.
O zapięciu pasów nie trzeba mi przypominać bo robię to automatycznie, nie myśląc o tym. Wyrobiłem sobie nawyk, że przekręcam zapłon i w momencie kiedy rozświetlają się kontrolki to zapinam pasy, kontrolki gasną - odpalam motor.
MakaoRazDwaTrzy
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2023, 20:45
model samochodu: Rio IV MY22

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: MakaoRazDwaTrzy »

Mam ten sam problem.
2 raz zdarzyło się że nie odpalił od strzała. Jakie było moje zdziwienie gdy musiałem ponownie kręcić kluczykiem i to kilka razy.
Dopiero pchnięcie gazu pomogło.
Przebieg 5000 k. co więcej zauważyłem że na start/stopie jakiś słaby jest tzn odpala ale no trzeba sięgnąć po pedał gazu żeby jechało.
Ogólnie to problemem jest to że to usterka widmo.
Brak błędów, kręci i wg.
Dzisiaj zadzwoniłem na 2 serwisy, pierwsze pytanie ilu letnie? - Nowe - To nowe i nie chce zapalić ?
powiedzieli że można się umówić a jeśli padnie to żeby na assistance zadzwonić ale co jak przyjadą a auto wtedy odpali XD?
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Sid »

W i20 z tym silnikiem jest ten sam problem. I co ciekawe, komputer nie zapisuje żadnych błedów :lol:.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2022, 20:46
model samochodu: Stonic 1.2

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Bywalec »

Posiadam stonika właśnie z silnikiem 1.2 rok produkcji 2022. U mnie akumulator był wymieniany na gwarancji. Od początku problemy z rozruchem i już myślałem, że to problem o którym piszecie, zmierzyłem napięcie na aku, a tam 11 V dziwne, bo po naładowaniu prostownikiem akumulator nie trzymał napięcia. Potwierdzili to w serwisie wymienili akumulator na nowy od tamtej pory wszystko śmiga. Problem zapewne inny niż u Was bo piszecie, że kręci i dodanie gazu pomaga jednakże jak widać wszystko jest możliwe nawet w nowym samochodzie. Póki co problem o którym piszecie u mnie nie występuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”