Problem z silnikiem 1.2 DPI

forum użytkowników Kia Stonic
Awatar użytkownika
TheKerimek
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2019, 11:00
model samochodu: Proceed GT 7DCT MY20

Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: TheKerimek »

Hej,

Jestem średniozadowolonym użytkownikiem Stonica. Rok produkcji 2021, rok modelowy 2022, przebieg 2500km. Silnik 1.2 DPi. Od pewnego czasu po dwu-trzy dniowym postoju auto odpala i od razu gaśnie. Miałem zawołaną już lawetę, ale laweciarz mówi "nie dostaje paliwa niech Pan przegazuje przy kręceniu" i auto odpaliło. Lawet nie miała już sensu bo auto kolejne dwa dni jeździło. Dzisiaj rano ponownie to samo.

Ktoś miał podobny przypadek?
Proceed GT 7DCT MY20 (TEC+PRE+AEB+PNS)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Blues Brothers »

Nie "gazuj" na zimnym silniku, gdy nie ma jeszcze smarowania. Auto na diagnozę, możliwe że pompa paliwa nie trzyma ciśnienia, lub układ paliwowy jest nieszczelny.
Foxxy
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:43
model samochodu: KIA RIO 2021 1.2 MPI (M)

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Foxxy »

Ciekawe, jak odbierałem 2 miesiące temu moją RIO w salonie to akurat przywieźli lawetą do serwisu jakiegoś białego stonika,
Samochód całkiem nowy więc myślę sobie przyłożę ucha i posłucham:

właścicielka opowiada że rano w garażu samochód nie odpalił, serwisant na to że dziwne bo samochód już w serwisie odpalił od razu i nawet samodzielnie zjechał z lawety

Nie wiem jak się zakończyło ale coś brzmiało identycznie jak u ciebie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: kon »

Mam w rodzinie Rio 1.2 - zdarzyło się raz tej zimy, że nie chciał zapalić. Kręcił jak wściekły, ale nie łapał. Odstał kilka godzin i potem za 3 razem załapał. Trochę go gazem trzeba było pomiziać.
Jednostkowy przypadek, auto jeździ normalnie.
Popo
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2022, 06:26
model samochodu: Stonic

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: Popo »

Witam . Dzisiaj i u mnie nie chciał odpalić. Kręcony kilkanaście razy . Co jest??? Odebrany w styczniu 2022.
adamo64
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: adamo64 »

No i mnie też to dopadło, z tym że muszę długo kręcić ale jak zapali to później już pali,chyba trzeba to zgłosić w serwisie...
Czym ktoś z kolegów miał to diagnozowane?
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: StonicScross »

Raz jeden na 2 lata zapalił za trzecim razem. Ale może sprzęgło nie do końca docisnąłem, może właśnie gorsze paliwo itp. Mam silnik 1.0 ale może nie ma znaczenia który silnik. W Stonicu jest taki glupi sygnał jak się wejdzie i włoży klucz. Chyba warto poczekać aż skończy pikać. Cos o tym czytałem i piąte przez dziesiąte pamiętam że może mieć to związek z dochodzeniem paliwa
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: StonicScross »

No może drugi raz się tez tak zdarzyło że za drugim razem zapalił ale po prostu wtedy nie byłem pewien bo radio miałem głośno i na ulicy byl wtedy duzy hałas.
Wiec nie wiedziałem czy jest włączony czy w końcu stąd odruchowo wyłączyłem i włączyłem.
Nie jestem pewien czy taka żółta kontrolka gdzie chyba jest kluczyk jako symbol się nie świeciła jakos inaczej niż zwykle (przy tym przypadku ze za 3 razem).
Jeśli coś takiego się przydarzy, to trzeba ochłonąć :), powoli przekręcić kluczyk w 1. położenie, drugie, i chyba tez nie za długo przekręcać kluczyk.
Moze problem jest gdzieś w "czytaniu kluczyka".
adamo64
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: adamo64 »

Kolego masz silnik 1.0 i to jest co innego, to jak widać występuje w 1.2 model 2022 i chyba problem z dojściem paliwa
radzyniak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2021, 20:58
model samochodu: KIA STONIC

Re: Problem z silnikiem 1.2 DPI

Post autor: radzyniak »

A ja mam pytanie o ten irytujący dźwięk po włożeniu kluczyka: czy to da się wyłączyć, przyciszyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”