Ciecz chłodzenia falownika

forum użytkowników modelu Sorento
2xlukasz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:51
model samochodu: Kia Sorento MKIV

Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: 2xlukasz »

Cześć,

Posiadam 2 letnią KIA Sorento MK4 w wersji HEV, przebieg ponad 42 000km i od jakiegoś czasu wyświetla mi się komunikat "Uzupełnij ciecz chłodzenia falownika", na forum oraz w instrukcji obsługi nic nie znalazłem w tym temacie. Dodam tylko, że przy około 35 000 km miałem kłopot z ilością płynu chłodniczego, podczas z jednej tras pokazał się ten alert, zaglądnąłem pod maskę, a tam ilość płynu chłodniczego poniżej minimum, płyn dolałem, auto oddałem na serwis jednak po 3 dniach nic nie znaleźli i oddali każąc obserwować - póki co płyn nie ucieka.

Obrazek
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: inquis »

To jesteś chyba jednym z najdłużej uzytkujących HEVa na tym forum i przecierasz szlaki:) Najgrubszym problemem tu omawianym było mieszanie się oleju z paliwem, czemu poświęcony wątek. A jakie masz wrażenia z dwuletniego uzytkowania tego auta, jakie spalanie?
2xlukasz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:51
model samochodu: Kia Sorento MKIV

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: 2xlukasz »

inquis pisze: 24 lut 2022, 07:34 To jesteś chyba jednym z najdłużej uzytkujących HEVa na tym forum i przecierasz szlaki:) Najgrubszym problemem tu omawianym było mieszanie się oleju z paliwem, czemu poświęcony wątek. A jakie masz wrażenia z dwuletniego uzytkowania tego auta, jakie spalanie?
Właśnie wrzuciłem post'a viewtopic.php?f=23&t=5646&start=1020#p58571
Sorento-2020
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2022, 17:17
model samochodu: Sorento IV 2020

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: Sorento-2020 »

Dzisiaj w nocy wracałem z Przemyśla i tez mi wyskoczył komunikat … przebieg 33 k … jaki płyn dolałeś do tego układu ? Po zatankowaniu we Wrocławiu i odczekaniu komunikat zgasł zanim zdążyłem sprawdzić stan … 😁
2xlukasz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:51
model samochodu: Kia Sorento MKIV

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: 2xlukasz »

Dolałem zwykły płyn chłodzący niebieski - taki był na stacji i taki też miałem wlany oryginalnie. Mimo tego wciąż komunikat się pojawia.

Problem pojawia się coraz częściej, poziom płynu jest prawie na MAX. W następny poniedziałek jadę na serwis gwarancyjny zobaczymy co powiedzą :)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: inquis »

Sprawdź też poziom oleju silnikowego, czy nie przybyło ponad miarę, bo przy 40 tys. to się już mogą dziać z tym zestawem HEV 230 różne rzeczy :(
2xlukasz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:51
model samochodu: Kia Sorento MKIV

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: 2xlukasz »

Byłem dziś w serwisie na przeglądzie gwarancyjnym i dostałem informację, że 'problem znany ale nie wiemy co z nim mamy zrobić - zapewne będzie jakaś akcja serwisowa'.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: Bugaloo »

"akcja serwisowa" = wgrają nowy soft i powiedzą żeby obserwować ;)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: inquis »

Przy siedmioletniej gwarancji jeszcze bokiem im ten HEV 230 wyjdzie - wspomnicie moje słowa. Za 2-3 lata i 100 tys. będzie płacz i zgrzytanie zębów :roll:
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: Bugaloo »

Zgadzam się z opinią, że to nie będzie trwała jednostka napędowa. Co do gwarancji... zakładam, że znajdą się jakieś "wyłączenia" i nie wszystko i nie zawsze będą chcieli w jej ramach naprawiać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”