Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
PeeS
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2022, 21:09

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: PeeS »

Gregory90 pisze: 28 gru 2022, 09:14 Panowie, przełom. Wczoraj telefon z salonu, status zamówienia z 19 zmienił się na 9 (sami nie wiedzą co to znaczy), po chwili kolejny telefon że dostali informacje że trzeci tydzień stycznia auto powinno trafić na produkcje :D zamawiałem 20 stycznia GTLine MHEV z AEB, AE+, LTH (po cichu licze że pamięc foteli dostane mimo wszystko), 2TR
Ja o dziwo też dostałem informację, że auto jedzie do salonu. Mhev 180km gt line awd wszystko bez dziury w dachu. Nie spodziewam się, żeby zostawili pamięc fotela skoro to zapowiadali. Nie wspominali natomiast nic na temat braku trzystrefowej klimatyzacji, więc tego oczekuję (tu na forum była już szeroka dyskusja na ten temat). Ciekawe czy zaproponują cokolwiek na załagodzenie sytuacji - jestem jednym z rekordzistów z zamówieniem z 22.12.2021
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: komoornik »

komoornik pisze: 21 gru 2022, 18:07 Zamówienie z 25.07, HEV FWD Business Line z Drive Wise Plus

Auto w transporcie do dealera.
Odbiór jutro.
Marcin - Perfect
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Marcin - Perfect »

Doczekałem się :)

Zamówienie z 13.01.2022r.
Odbiór planowy 31.07.2022r.

Dealer wczoraj zadzwonił z informacją, że w ciągu 14 dni auto będzie wyprodukowane. Czyli jakiś miesiąc na odbiór auta.

Pozdrawiam
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kukuku2 »

No no ponad rok , ja zamawiałem w lutym odebrałem koniec listopada. No ale gratulacje
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
admg
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2022, 21:02
model samochodu: Kia Sportage PHEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: admg »

Zamówienie 05.05.2022 dzisiaj telefon, że wyprodukowany 04.01 i już jest w PL
Gumiak
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2023, 10:10
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Gumiak »

Cześć,

Samochód zamówiony w maju ubiegłego roku, wczoraj otrzymałem informację, że trafił do produkcji - rzekomo do odbioru powinien być na przełomie stycznia i lutego.

Wersja L 150km mHEV 7DCT.

Według krakowskiego dealera wszystkie Sportage sprzed tego okresu trafiły już do produkcji (zamawiane u nich) i teraz już systematycznie spływają te zamawiane w maju i później - może to kogoś pocieszy.

Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia: z Waszego doświadczenia bardziej opłacało się skorzystać z oferty dealera, czy ubezpieczaliście u agenta poza Kią? Jaka cena mniej więcej wychodzi za ubezpieczenie u dealera (AC, OC, NWW, Assistance, cz. oryginalne)?

Pozdro,
Wojtek
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kukuku2 »

U dealera będziesz miał najlepszą ofertę przynajmniej ja mam takie doświadczenie w zeszły roku brałm BL MHEV DCT i zapłaciłem 2tys za pakiet.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

Gumiak pisze: 18 sty 2023, 10:15 Cześć,
...

Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia: z Waszego doświadczenia bardziej opłacało się skorzystać z oferty dealera, czy ubezpieczaliście u agenta poza Kią? Jaka cena mniej więcej wychodzi za ubezpieczenie u dealera (AC, OC, NWW, Assistance, cz. oryginalne)?

Pozdro,
Wojtek
Ja akurat ubezpieczyłem u dealera (PZU) bo miał najkorzystniej w zeszłym roku. Masz czas to po prostu popytaj u różnych.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
patrykk
Posty: 184
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: patrykk »

W Gdańsku jak pytałem to ubezpieczenie wynosi 2,5% wartości auta.
ansi
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2022, 08:35
model samochodu: KIA Sportage HEV BL + H-K

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: ansi »

Gumiak pisze: 18 sty 2023, 10:15 Według krakowskiego dealera wszystkie Sportage sprzed tego okresu trafiły już do produkcji (zamawiane u nich) i teraz już systematycznie spływają te zamawiane w maju i później - może to kogoś pocieszy.
Z czystej ciekawości:
który to krakowski dealer? Tez mam zamowione auto w PGD (przelom czerwca/lipca) i nie mam zadnych informacji...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”