Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Gandalf
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2022, 23:07
model samochodu: Kia Sportage V hev FWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Gandalf »

Zamówienie 28.06.2022r., auto (HEV, FWD, BL, AEB+, dach panoramiczny, experience green) już stoi na placu u dealera, poniedziałek rejestracja, wtorek odbiór
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: jarmk »

Gandalf pisze: 10 wrz 2022, 23:09 ... już stoi na placu u dealera
A tak z ciekawości, mógłbyś podać nazwę dealera lub miasto w którym zamawiałeś auto..?
Dziadek
Posty: 60
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Dziadek »

Ale proszę zauważyć że 90% nieterminowych dostaw to wersje ze skrzynią 7DCT

Natomiast auta z skrzynią 6DCT przyjeżdżają o czasie lub przed czasem.
Skoro nie są produkowane auta ze skrzynią 7DCT w to miejsce są produkowane 6DCT.

Ja zamówiłem w połowie maja HEV z 6DCT i od jakiegoś czasu stoi u dilera.

Widocznie maja duży niedobór skrzyń dlatego te zamówienia czekają na skrzynie.
A jak dostaną skrzynię muszą znowu odczekać kolejkę aby dodać je do planowania --> kolor nadwozia --> wyposażenie dlatego tak to się wydłuża.

Według mnie nie ma tu znaczenia jaki diler tylko jak już było to pisane z 4 miesiące temu że jest bardzo trudno o skrzynię 7DCT.
Jak by były to Kia wznowiła by zamówienia i dodała je do cennika ale nadal ich nie dodaje.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kukuku2 »

Po pierwsze nie ma skrzyń 6DCT tylko 6AT , po drugie samochody z 7DCT są produkowane , proszę sobie zobaczyć cennik np. w Niemczech tam cały czas jest w ofercie 7DCT tylko polska ma inaczej , ale to też inny klient.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Dziadek
Posty: 60
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Dziadek »

kukuku2 pisze: 11 wrz 2022, 11:55 Po pierwsze nie ma skrzyń 6DCT tylko 6AT , po drugie samochody z 7DCT są produkowane , proszę sobie zobaczyć cennik np. w Niemczech tam cały czas jest w ofercie 7DCT tylko polska ma inaczej , ale to też inny klient.
Faktycznie, mój błąd ;), tak czy inaczej coś jest na rzeczy. W takim razie pytanie nie jaki diler tylko jaki kraj :lol:
Widać że kraje zachodnie maja pierwszeństwo :/
Marcin - Perfect
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Marcin - Perfect »

Witam, im więcej czytam Waszych przygód tym bardziej się załamuje :/

U mnie auto zamówione w styczniu tego roku, w umowie odbiór 30.07. i dalej cisza :( Wersja GT 1.6 T-GDI MHEV DCT

Wchodząc w konfiguracje na KIA polska już nawet nie ma mojej wersji do wyboru nie wspominając że na pozostałych wersjach nie można wybrać skrzyni automatycznej.

Jedyny argument, który skłania mnie do czekania to różnica w cenie za auto w tej wersji ze stycznia i z teraz.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: shider »

Marcin - Perfect pisze: 14 wrz 2022, 17:27 U mnie auto zamówione w styczniu tego roku, w umowie odbiór 30.07. i dalej cisza :( Wersja GT 1.6 T-GDI MHEV DCT
To jest cały czas ten sam problem, przez który Kia Polska anulowała tysiące zamówień na Ceedy z 7DCT. To ta sama linia produkcyjna. Moje z października wyprodukowało się po 7dmiu miesiącach. Nadal jednak produkują się utrzymane zamówienia również z października, a to już 11 miesięcy.

Niestety pozostaje Ci jedynie czekać, na drugą akcje anulacji już sobie raczej nie pozwolą. Pewnie dostaniesz rok modelowy 2023 skoro jeszcze się nie wyprodukował.
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: krzysztofer7 »

U nas GT-Line PHEV Dark Penta Metal 6AT z LTH, HAR i AE+ zamówiony 3 czerwca z puli gotowych konfiguracji, bo miał być gotowy szybko, nawet w ciągu miesiąca. Finalnie, wyszło, że w przyszłym tygodniu ma być odbiór, czyli i tak nieźle.
Rozbojnik
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2022, 19:37
model samochodu: KIA SPORTAGE V - L | MHEV | FWD | 180KM | Yucca steel grey

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Rozbojnik »

Coś się zrobiła cisza w sieci na temat wydawanych MHEV-ów -zaczyna mnie to martwić 😥
Kia2022
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2022, 16:18
model samochodu: Kia MHev 180km wersja L +AEB kolor penta metal

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Kia2022 »

Nie martw sie tylko cierpliwie czekaj ;)
u nas zmówienie 12.03
vin był 05.09
samochód dojechał do salonu w ostatnim dniu umowy :D
jutro odbiór :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”