Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
KeYSiM
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2022, 13:48
model samochodu: Kia Sportage V BL 1.6 T-GDI 150KM MHEV 7DCT 2WD

Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: KeYSiM »

Wersja: BL
Silnik: 1.6 T-GDI MHEV 150KM 7DCT
Napęd :2WD

Dodatki: lakier metalic
Pierwszy przegląd po roku + Dywaniki+mata bagażnika
Kolor: Yuka Steel Gray

Data zamówienia : 27.12.2021
Termin odbioru około 30.06.2022

Info od importera na dzień dzisiejszy samochód nie trafił na produkcję.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

Wersja Business Line HEV w automacie + PNS i EA+ zamówiona 18.02. Termin odbioru 10.10.
Co ciekawe na www.kiawiarnia.pl w artykule "Dokładnie taki powinien być kompaktowy SUV" czytamy:
"Co więcej, nie będziecie musieli na niego zbyt długo – biorąc pod uwagę współczesne realia – czekać. Wszyscy dealerzy Kia dysponują już egzemplarzami demonstracyjnymi i testowymi, zaś na stoku jest jeszcze sporo samochodów dostępnych “od ręki”. Z kolei na auta pod indywidualne zamówienie z manualną skrzynią czeka się 120 dni, zaś na takie z automatem – 180 dni."
Zatem nie ma co liczyć na cudowne 2 miesiące i... jest! :(

Poza tym, Ty masz równe pół roku. Mi już zaznaczył 8 miesięcy! Czyli 2 miesiące później zamówiłem i 2 miesiące dłużej będę czekał :cry: Chyba popyt wzrasta...
KeYSiM
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2022, 13:48
model samochodu: Kia Sportage V BL 1.6 T-GDI 150KM MHEV 7DCT 2WD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: KeYSiM »

marsen pisze: 21 lut 2022, 23:39
Poza tym, Ty masz równe pół roku. Mi już zaznaczył 8 miesięcy! Czyli 2 miesiące później zamówiłem i 2 miesiące dłużej będę czekał :cry: Chyba popyt wzrasta...
Dokładnie tak ale są przypadki na innych forach/grupach gdzie ludzie zamówili podobne wersję z DCT zamówienie było o kilka dni później a już odebrali albo za kilka dni odbierają swojego nowego sportage. Także mam wrażenie że to kiedy wyprodukują to jest wielka loteria a nie std plan produkcyjny 😉
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

Wersja BL HEV AWD + absolutnie wszystkie opcje (skóra czarna), kolor Penta Metal (H8G). Zamówiony 18.01.2022. Nie mam konkretnej daty odbioru. Jedynym terminem jaki podano to "do 6 miesięcy, ale może być wcześniej i raczej nie powinien być później". Czyli liczę, że najpóźniej w lipcu będzie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

KeYSiM pisze: 22 lut 2022, 07:23
marsen pisze: 21 lut 2022, 23:39
Poza tym, Ty masz równe pół roku. Mi już zaznaczył 8 miesięcy! Czyli 2 miesiące później zamówiłem i 2 miesiące dłużej będę czekał :cry: Chyba popyt wzrasta...
Dokładnie tak ale są przypadki na innych forach/grupach gdzie ludzie zamówili podobne wersję z DCT zamówienie było o kilka dni później a już odebrali albo za kilka dni odbierają swojego nowego sportage. Także mam wrażenie że to kiedy wyprodukują to jest wielka loteria a nie std plan produkcyjny 😉
Trzymam Cię za słowo :P To tym bardziej fajnie by było, żeby każdy, kto dostanie, napisał o tym :)
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

nagdob pisze: 22 lut 2022, 07:55 Wersja BL HEV AWD + absolutnie wszystkie opcje (skóra czarna), kolor Penta Metal (H8G). Zamówiony 18.01.2022. Nie mam konkretnej daty odbioru. Jedynym terminem jaki podano to "do 6 miesięcy, ale może być wcześniej i raczej nie powinien być później". Czyli liczę, że najpóźniej w lipcu będzie.
Ale na zamówieniu/umowie masz napisane "do 6 miesięcy"? Czy ustnie tylko?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

marsen pisze: 22 lut 2022, 08:25
nagdob pisze: 22 lut 2022, 07:55 Wersja BL HEV AWD + absolutnie wszystkie opcje (skóra czarna), kolor Penta Metal (H8G). Zamówiony 18.01.2022. Nie mam konkretnej daty odbioru. Jedynym terminem jaki podano to "do 6 miesięcy, ale może być wcześniej i raczej nie powinien być później". Czyli liczę, że najpóźniej w lipcu będzie.
Ale na zamówieniu/umowie masz napisane "do 6 miesięcy"? C

Nie mam umowy ze sobą. Po południu sprawdzę.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kacperhq
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:22

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kacperhq »

Ja 27 grudnia zamawiałem BL AWD HEV z AT z pakietem AEB+i już jest w kraju. Odbiór początek marca . Więc jak widać w przypadku skrzyni AT problemów nie ma
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

kacperhq pisze: 22 lut 2022, 12:40 Ja 27 grudnia zamawiałem BL AWD HEV z AT z pakietem AEB+i już jest w kraju. Odbiór początek marca . Więc jak widać w przypadku skrzyni AT problemów nie ma
Pakiet AEB dla HEV jest w standardzie. Chyba ci chodzi o pakiet AE+
Tak czy inaczej gratuluję, napisz kiedy odbierzesz. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

marsen pisze: 22 lut 2022, 08:25
nagdob pisze: 22 lut 2022, 07:55 Wersja BL HEV AWD + absolutnie wszystkie opcje (skóra czarna), kolor Penta Metal (H8G). Zamówiony 18.01.2022. Nie mam konkretnej daty odbioru. Jedynym terminem jaki podano to "do 6 miesięcy, ale może być wcześniej i raczej nie powinien być później". Czyli liczę, że najpóźniej w lipcu będzie.
Ale na zamówieniu/umowie masz napisane "do 6 miesięcy"? Czy ustnie tylko?
Na umowie mam napisane, że wstępny termin odbioru strony ustalają na dzień: czerwiec/lipiec. Natomiast w dalszej części umowy jest zapis, że ostateczny termin odbioru nie może być dłuższy niż 14 dni po upłynięciu wstępnego terminu odbioru. Tyle mam na umowie. Ale miła pani mówiła, że 6 miesięcy to maksymalny okres czekania i że może być wcześniej. Tego się trzymam.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”