Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
kemotl
Posty: 169
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kemotl »

W salonach na ich profilach otomoto wysyp MHEV dostępnych od ręki za sporo wyższa kasę niż z marcowych cennikow. Czyżby ludziom nerwy popuszczaly i salony sprzedają te z rezygnacji. Coś czuje że dealerzy czekają na tych co od lutego i marca nie ma ich zamówień aż porezygnują żeby sprzedać 20 tys drożej. Żenada KIA
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: MARCO46 »

TomekR pisze: 18 lis 2022, 13:01
Loras pisze: 18 lis 2022, 10:18
kukuku2 pisze: 15 lis 2022, 13:20 Dziś zarejestrowany w piątek odbiór EuroKas , no ale to zamówienie z 22 lutego
Proszę o informację czy masz 3 strefową klimatyzację? Ja zamawiałem auto 7.03, mam potwierdzenie, że pamięć foteli została natomiast zastanawiam się co z klimatyzacją. Auto w salonie soon... BL MHEV 180KM LTH AEB
Business Line zamawiane już od końcówki stycznia 2022 nie mają 3-strefowej klimatyzacji. Mam BL zamawiane na początku marca (przed Tobą) i, zgodnie z oczekiwaniami, jest klimatyzacja 2-strefowa.

Tak tylko informacyjnie.
Wszedłem do salony koniec kwietnia - zupełny przypadek i dużo by pisać.
Wpłaciłem 2000 pln zaliczki i jakoś za 7-10 dni wyjechałem autem.
Wersja prosta - wziąłem co było dostępne w kraju (standard mi odpowiadał, kolor też) ; ale klimę 3 strefową posiadam; bo o tym pisaliście.
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

Co tak się uparliście na tą 3 strefę?Przecież jest nawiew,no ale nie ma cyferek na wyświetlaczu..... :?
Jarek suchy
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, 20:56
model samochodu: Kia sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Jarek suchy »

kemotl pisze: 23 lis 2022, 22:59 W salonach na ich profilach otomoto wysyp MHEV dostępnych od ręki za sporo wyższa kasę niż z marcowych cennikow. Czyżby ludziom nerwy popuszczaly i salony sprzedają te z rezygnacji. Coś czuje że dealerzy czekają na tych co od lutego i marca nie ma ich zamówień aż porezygnują żeby sprzedać 20 tys drożej. Żenada KIA
Myślałem że to jakieś wydumki na temat że Kia przetrzymuje auta żeby sprzedać drożej jak ludzie zrezygnują ale coraz bardziej sądzę że może być to prawda, tym bardziej że dzwoniłem dzisiaj do swojego salonu i nadal nic o moim aucie zamówiony 17lutego, a ponoć nowe zamówienia mhev schodzą bez opóźnień
Zibi76
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2022, 13:36
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Zibi76 »

Jarek suchy pisze: 24 lis 2022, 12:28
kemotl pisze: 23 lis 2022, 22:59 W salonach na ich profilach otomoto wysyp MHEV dostępnych od ręki za sporo wyższa kasę niż z marcowych cennikow. Czyżby ludziom nerwy popuszczaly i salony sprzedają te z rezygnacji. Coś czuje że dealerzy czekają na tych co od lutego i marca nie ma ich zamówień aż porezygnują żeby sprzedać 20 tys drożej. Żenada KIA
Myślałem że to jakieś wydumki na temat że Kia przetrzymuje auta żeby sprzedać drożej jak ludzie zrezygnują ale coraz bardziej sądzę że może być to prawda, tym bardziej że dzwoniłem dzisiaj do swojego salonu i nadal nic o moim aucie zamówiony 17lutego, a ponoć nowe zamówienia mhev schodzą bez opóźnień
Nowe zamówienia MHEV, tzn. jakie ? Jak ich od ponad pół roku nie ma w polskim cenniku.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Lunar GT »

Zibi76 pisze: 24 lis 2022, 13:38 Nowe zamówienia MHEV, tzn. jakie ? Jak ich od ponad pół roku nie ma w polskim cenniku.
Czego niby nie ma?
Jarek suchy
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, 20:56
model samochodu: Kia sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Jarek suchy »

Zibi76 pisze: 24 lis 2022, 13:38
Jarek suchy pisze: 24 lis 2022, 12:28
kemotl pisze: 23 lis 2022, 22:59 W salonach na ich profilach otomoto wysyp MHEV dostępnych od ręki za sporo wyższa kasę niż z marcowych cennikow. Czyżby ludziom nerwy popuszczaly i salony sprzedają te z rezygnacji. Coś czuje że dealerzy czekają na tych co od lutego i marca nie ma ich zamówień aż porezygnują żeby sprzedać 20 tys drożej. Żenada KIA
Myślałem że to jakieś wydumki na temat że Kia przetrzymuje auta żeby sprzedać drożej jak ludzie zrezygnują ale coraz bardziej sądzę że może być to prawda, tym bardziej że dzwoniłem dzisiaj do swojego salonu i nadal nic o moim aucie zamówiony 17lutego, a ponoć nowe zamówienia mhev schodzą bez opóźnień
Nowe zamówienia MHEV, tzn. jakie ? Jak ich od ponad pół roku nie ma w polskim cenniku.
Pani dzisiaj jak zadzwoniłem dlaczego jeszcze nic nie wiadomo, powiedziała że sama jest zdziwiona ponieważ mhev cały czas schodzą. Myślę że to te zamówione po podwyżkach
stapler94
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2022, 15:27

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: stapler94 »

Przecież MHEV wyleciało z opcji do zamówienia w PL w chwili, gdy zaczęli robić podwyżki... Co wy tu za herezje siejecie. Ostatni cennik z MHEVami był z marca i cena była taka sama jak w styczniu.
Jarek suchy
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, 20:56
model samochodu: Kia sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Jarek suchy »

stapler94 pisze: 24 lis 2022, 14:37 Przecież MHEV wyleciało z opcji do zamówienia w PL w chwili, gdy zaczęli robić podwyżki... Co wy tu za herezje siejecie. Ostatni cennik z MHEVami był z marca i cena była taka sama jak w styczniu.
Kolego jak zamawiałem w lutym to już gość u kórego zamawiałem powiedział że już jest trochę drożej niż w styczniu ponieważ nie ma wszystkich komponentów do produkcji, są opóźnienia w dostawach do fabryki i cena będzie rosła stopniowo
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

Jarek suchy pisze: 24 lis 2022, 15:14
stapler94 pisze: 24 lis 2022, 14:37 Przecież MHEV wyleciało z opcji do zamówienia w PL w chwili, gdy zaczęli robić podwyżki... Co wy tu za herezje siejecie. Ostatni cennik z MHEVami był z marca i cena była taka sama jak w styczniu.
Kolego jak zamawiałem w lutym to już gość u kórego zamawiałem powiedział że już jest trochę drożej niż w styczniu ponieważ nie ma wszystkich komponentów do produkcji, są opóźnienia w dostawach do fabryki i cena będzie rosła stopniowo
Ja zamówiłem 14.02.2022 i to był jeszcze 1 szy cennik.Piewsza podwyżka była chyba w marcu i moja wersja(ktorą de facto odebrałem 29.06.)podrożała wtedy o ok.5.000 pln.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”