Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Zibi76
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2022, 13:36
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Zibi76 »

Witam. Do listy braków trzeba jeszcze dorzucić brak lakieru. Odebrałem wczoraj telefon od dealera z informacją, że nie wyprodukują mojej KS w kolorze Machined Bronzer, bo nie mają tego lakieru. Albo rezygnuję, albo zmieniam kolor, po siedmiu miesiącach od złożenia zamówienia. Co miałem począć? Zmieniłem ma Yuka Steel Gray. Jaja jak berety. Ręce opadają.
Gregory90
Posty: 26
Rejestracja: 25 lip 2022, 16:47
model samochodu: Sportage GT 1.6 MHEV AEB, AE+, LTH, 2TR

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Gregory90 »

Zibi76 pisze: 15 lis 2022, 17:08 Witam. Do listy braków trzeba jeszcze dorzucić brak lakieru. Odebrałem wczoraj telefon od dealera z informacją, że nie wyprodukują mojej KS w kolorze Machined Bronzer, bo nie mają tego lakieru. Albo rezygnuję, albo zmieniam kolor, po siedmiu miesiącach od złożenia zamówienia. Co miałem począć? Zmieniłem ma Yuka Steel Gray. Jaja jak berety. Ręce opadają.
Musiałeś coś dopłacać? Miałeś możliwość wyboru innego koloru czy narzucili Ci kolor? I przede wszystkim, trafiasz na początek listy jako nowe zamówienie?
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kemotl »

Lunar GT pisze: 15 lis 2022, 16:39 Wasze zapytania i wszystko co z tym związane nie ma sensu, wrzućcie na luz i czekajcie albo zrezygnujcie (innego wyjścia nie macie) bo jak już wcześniej napisałem
Lunar GT pisze: 14 paź 2022, 09:06 Nie wiesz i nie będziesz wiedział, panuje nad tym sztuczna, koreańska inteligencja i tylko ona zna klucz przydziału do produkcji.
Łatwo ci mówić, tu w tym momencie czas opóźnienia zamówienia wynosi tyle ile czas dostawy twojego. 😁Jakbyś czekał prawie rok na swojego to miałbyś inne zdanie. Ludzie mają różne sytuacje. Niektórzy pozbyli się poprzedniego samochodu bo nowy miał być już. Inni brali na firmę żeby w ten rok koszty wrzucić i wiele innych. Deklaracje KIA były inne. Do tego jeszcze wkurza fakt że samochody z nowszego droższego cennika już poprzyjezdzaly do klientow. Odnoszę wrażenie że biorą nas na przetrzymanie żeby zrezygnować i sprzedać po cenie z aktualnego cennika.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Lunar GT »

kemotl pisze: 15 lis 2022, 17:49 Łatwo ci mówić, tu w tym momencie czas opóźnienia zamówienia wynosi tyle ile czas dostawy twojego. 😁Jakbyś czekał prawie rok na swojego to miałbyś inne zdanie. Ludzie mają różne sytuacje. Niektórzy pozbyli się poprzedniego samochodu bo nowy miał być już. Inni brali na firmę żeby w ten rok koszty wrzucić i wiele innych. Deklaracje KIA były inne. Do tego jeszcze wkurza fakt że samochody z nowszego droższego cennika już poprzyjezdzaly do klientow. Odnoszę wrażenie że biorą nas na przetrzymanie żeby zrezygnować i sprzedać po cenie z aktualnego cennika.
Ja Cię rozumiem, niestety nie masz ani Ty ani pozostali oczekujący na samochody żadnego wpływu na ich wyprodukowanie choćby nie wiem co sobie ktoś myślał, robił czy straszył KIA Polska więc lepiej wyluzować i ewentualnie poszukać wyjść z indywidualnych sytuacji każdego oczekującego najlepszych dla nich a nie szarpać sobie nerwy.
Zibi76
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2022, 13:36
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Zibi76 »

Nie muszę dopłacać, a kolor mogłem wybrać z obecnie dostępnych bez narzucania. W kolejce zostaje po staremu, kwestia dotyczyła tylko zmiany koloru. Czekam teraz na potwierdzenie zmiany przez producenta. Wszystkich z tym kolorem to czekam Dostali takie info od Kia, że żadnego modelu z tym kolorem nie wyprodukują. Bardzo to żenujące, że po siedmiu miesiącach od zamówienia (a zamawiałem gdy ten lakier był rzekomo nowością) zorientowali się, że im lakieru braknie. Ot cała Kia :!:
mgr
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2022, 21:33

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: mgr »

Zibi76 pisze: 15 lis 2022, 18:53 Nie muszę dopłacać, a kolor mogłem wybrać z obecnie dostępnych bez narzucania. W kolejce zostaje po staremu, kwestia dotyczyła tylko zmiany koloru. Czekam teraz na potwierdzenie zmiany przez producenta. Wszystkich z tym kolorem to czekam Dostali takie info od Kia, że żadnego modelu z tym kolorem nie wyprodukują. Bardzo to żenujące, że po siedmiu miesiącach od zamówienia (a zamawiałem gdy ten lakier był rzekomo nowością) zorientowali się, że im lakieru braknie. Ot cała Kia :!:
Wydaje mi się, że ten kolor zniknął z konfiguratora dobre kilka tygodni temu...
Zibi76
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2022, 13:36
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Zibi76 »

mgr pisze: 15 lis 2022, 19:12
Zibi76 pisze: 15 lis 2022, 18:53 Nie muszę dopłacać, a kolor mogłem wybrać z obecnie dostępnych bez narzucania. W kolejce zostaje po staremu, kwestia dotyczyła tylko zmiany koloru. Czekam teraz na potwierdzenie zmiany przez producenta. Wszystkich z tym kolorem to czekam Dostali takie info od Kia, że żadnego modelu z tym kolorem nie wyprodukują. Bardzo to żenujące, że po siedmiu miesiącach od zamówienia (a zamawiałem gdy ten lakier był rzekomo nowością) zorientowali się, że im lakieru braknie. Ot cała Kia :!:
Wydaje mi się, że ten kolor zniknął z konfiguratora dobre kilka tygodni temu...
Tak zgadza się, ale miałem nadzieję, że autom zamówionym w tym kolorze "nic nie grozi"?.
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Daydream »

kemotl pisze: 15 lis 2022, 17:49
Lunar GT pisze: 15 lis 2022, 16:39 Wasze zapytania i wszystko co z tym związane nie ma sensu, wrzućcie na luz i czekajcie albo zrezygnujcie (innego wyjścia nie macie) bo jak już wcześniej napisałem
Lunar GT pisze: 14 paź 2022, 09:06 Nie wiesz i nie będziesz wiedział, panuje nad tym sztuczna, koreańska inteligencja i tylko ona zna klucz przydziału do produkcji.
Łatwo ci mówić, tu w tym momencie czas opóźnienia zamówienia wynosi tyle ile czas dostawy twojego. 😁Jakbyś czekał prawie rok na swojego to miałbyś inne zdanie. Ludzie mają różne sytuacje. Niektórzy pozbyli się poprzedniego samochodu bo nowy miał być już. Inni brali na firmę żeby w ten rok koszty wrzucić i wiele innych. Deklaracje KIA były inne. Do tego jeszcze wkurza fakt że samochody z nowszego droższego cennika już poprzyjezdzaly do klientow. Odnoszę wrażenie że biorą nas na przetrzymanie żeby zrezygnować i sprzedać po cenie z aktualnego cennika.
Sprzedający obecne auto bez gwarancji istnienia na parku dealera auta nowego sam sobie tworzy kłopoty i wykazuje się nieodpowiedzialnością, czy nie, t to też nie jest wina roszczeniowego polskiego klienta? :D
Loras
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:24

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Loras »

kukuku2 pisze: 15 lis 2022, 13:20 Dziś zarejestrowany w piątek odbiór EuroKas , no ale to zamówienie z 22 lutego
Proszę o informację czy masz 3 strefową klimatyzację? Ja zamawiałem auto 7.03, mam potwierdzenie, że pamięć foteli została natomiast zastanawiam się co z klimatyzacją. Auto w salonie soon... BL MHEV 180KM LTH AEB
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kemotl »

Daydream pisze: 17 lis 2022, 19:06

Sprzedający obecne auto bez gwarancji istnienia na parku dealera auta nowego sam sobie tworzy kłopoty i wykazuje się nieodpowiedzialnością, czy nie, t to też nie jest wina roszczeniowego polskiego klienta? :D
Roszczeniowością nazywasz to że klient chce żeby dealer wywiązał się z podpisanej umowy i to jeszcze na jego warunkach ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”