Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
StrazakStolica69
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2022, 14:50
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: StrazakStolica69 »

eskimos pisze: 23 sie 2022, 18:08 Na pewno z autami ze skrzynią 7DCT jest problem ze względu na obudowę tej skrzyni, która produkowana jest na Ukrainie.
Żadna z części to samochodów Kia nie jest produkowana w Ukrainie.
Do Słowacji ściągana była tylko stal.
dario37
Posty: 336
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

StrazakStolica69 pisze: 31 sie 2022, 15:20 Witajcie,
Kia Sportage V
1.6 T- GDI MHEV 150KM 7DCT Business Line
+pakiety: AEB, AE+
Cena 148900
Lakier: Penta metal (H8G)

Zamówienie z 14.02.2022
Termin odbioru 30.08.2022
:( W dalszym ciągu cisza.
Dealer (Warszawa Połczyńska 33) nie widzi jeszcze w systemie nadania VIN.
Tłumaczy, że pakiety zamówień są co trzy tygodnie i, że widzi zamówienia ze stycznia.
Muszę uzbroić się w cierpliwość.


Mam do Was pytanie:
Czy po przekroczeniu terminu realizacji na jaki mam podpisana umowę mogę od dealera (zadać, poprosić, negocjować) jakieś dodatki do autka?
Autko będę miał na wynajem długoterminowy - to może od banku coś wynegocjuję.
Słabo to wygląda.Parametry zamówienia mam takie jak Ty.Z tym,że ja od 29.06.2022 już jeżdżę autkiem....
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

Wożą po jednym aucie dlatego się tyle czeka 🤦🏻‍♂️😉
Załączniki
IMG_20220904_223341.jpg
kamszym
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:59

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kamszym »

kamszym pisze: 16 mar 2022, 14:49 Ja z kolei zamówiłem 07.03.2022 i na umowie odbiór mam 23.01.2023.
Moja konfiguracja: 1.6 T-GDI MHEV 180 KM 7DCT FWD kolor: Yuka Steel Gray, wersja: BL do tego pakiet AEB.

Ale cicho liczę na te 4-6 miesięcy max :D
To się przeliczyłem. Takie pytanie: czy możemy zrobić jakieś podsumowanie?

Mogą się zgłosić osoby, które mają zamówioną wersję:
1.6 T-GDI MHEV 180 KM 7DCT
i napisać dodatkowo: wersja wyposażenia, pakiety i kolor + data zamówienia/odbioru i miejscowości salonu?
Chylu
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2022, 16:09

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Chylu »

Dla podsumowania:
Zamówienie KIA Szczawno Zdrój z 11 kwietnia 2022 r. czas na umowie do 11 października 2022
Auto: wersja 1.6 TGDI 180 km MHEV 7DCT + pakiety AEB, kolor Sparkling Silver
jak na razie auto nie jest w produkcji i raczej nie zanosi się na to, aby dotrzymali terminu
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: shider »

ja przypomnę tylko o takim arkuszu https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
sizar
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2022, 13:04
model samochodu: Kia Sportage 1,6 T-GDi MHEV 180KM FWD, 7DCT, Business Line, LTH, HAR, AEB, AE+, Yucca Steel Gray

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sizar »

Witam wszystkich,
Kia zamówiona pod koniec lutego - termin dostawy wyznaczony przez dealera to 23.06.2022 (też się zdziwiłem, że tak szybko będzie :lol: ) - do dzisiaj brak jakiejkolwiek informacji o skierowaniu auta do produkcji a od wyznaczonego terminu minęło już ponad 2 miesiące... Problem w KIA jest chyba naprawdę poważny i głównie dotyczy takiej konfiguracji... Dealer nie jest w stanie powiedzieć nic na temat terminu dostawy. Można tylko czekać, aż łaskawie coś się ruszy...
sztyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sztyk »

Hyundai i Kia to ten sam koncern, dodatkowo w ofercie mają tą samą gamę silników, lecz tylko Kia ma problem ze skrzyniami 7DCT bo w konfiguratorze Hyundai Polska nadal możesz zamówić silniki z tą skrzynią. Wszędzie poza Polską, Kia ma w ofercie silniki ze skrzyniami 7DCT. Sprawdziłem Węgry, Czechy, Słowację, Niemcy, Francję, Włochy, Wielką Brytanie - cały czas mają te skrzynie w ofercie w konfiguracji.
Rozbojnik
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2022, 19:37
model samochodu: KIA SPORTAGE V - L | MHEV | FWD | 180KM | Yucca steel grey

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Rozbojnik »

shider pisze: 05 wrz 2022, 16:18 ja przypomnę tylko o takim arkuszu https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Ciekawe rozwiązanie :)
Kto może niech uzupełni zobaczymy jak to wygląda statystycznie...
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: shider »

sztyk pisze: 06 wrz 2022, 13:49 Hyundai i Kia to ten sam koncern, dodatkowo w ofercie mają tą samą gamę silników, lecz tylko Kia ma problem ze skrzyniami 7DCT bo w konfiguratorze Hyundai Polska nadal możesz zamówić silniki z tą skrzynią. Wszędzie poza Polską, Kia ma w ofercie silniki ze skrzyniami 7DCT. Sprawdziłem Węgry, Czechy, Słowację, Niemcy, Francję, Włochy, Wielką Brytanie - cały czas mają te skrzynie w ofercie w konfiguracji.
Jakis problem z dostępnością chyba jednak jest. W Wielkiej Brytanii w tym samym czasie co w Polsce zniknęły 7DCT z całej rodziny Ceed i tak jak u nas do tej pory nie wróciły. Zwróćcie uwagę na to, że dzięki temu można promować HEV i PHEV w automacie. Z drugiej strony u nas ciągle najwięcej jeździ manuali więc patrząc na cały wolumen sprzedaży raczej nie jest to dla Kia Polska duża strata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”