Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

A jeśli ktoś dostanie auto NAGLE, to nie zapominajmy o przyfabrycznym parkingu nowych aut
Załączniki
Kia_4.jpg
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

A dla ciekawych, kilka informacji o fabryce naszych aut:

Fabryka Kia Motors Slovakia ma długość ponad dwóch kilometrów i jest szeroka na prawie kilometr. Pomiędzy halami produkcyjnymi zlokalizowano poligon testowy, na którym po uruchomieniu pełnej mocy, będzie testowanych 900 samochodów dziennie. Z punktu widzenia technologicznego, zakład w Żylinie nie zajmuje się tylko montażem aut. Chlubą fabryki jest zakład silników z własna odlewnią. Według aktualnie realizowanego planu powstają tu silniki benzynowe 1.4 i 1.6 l oraz wysokoprężne 1.6 i 2.0 l. Są tu trzy linie montażowe, na których w zależności od zapotrzebowania można szybko zmieniać profil produkcji.
W dziale nadwozia pracuje 310 robotów, w większości marki Hyundai. Proces zgrzewania poszczególnych elementów nadwozia jest całkowicie zautomatyzowany. Można tutaj produkować jednocześnie aż 8 różnych typów nadwozi.

Aktualnie w Żylinie pracuje 2000 osób, które otrzymują pensje znacznie wyższe niż w pozostałych zakładach tego regionu. Docelowo zatrudnionych będzie tutaj 3000 osób. Zakład będzie produkował 300 000 egz. rocznie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kon »

marsen pisze: 20 maja 2022, 22:12 Pisałem Wam przecież, że nie ma czegoś takiego jak "teraz będą produkowane takie a takie modele a od tego dnia inne". Zobaczcie na zdjęcia z Żyliny. W jednym ciągu idą różne konfiguracje. Widać to po kolorach albo po dachach. A na jednym zdjęciu widać, że schodzą jeden za drugim całkiem inne modele. Dlatego przyłączam się do tych osób, które piszą, że nie ma reguły i po prostu nie wiadomo kiedy ktoś dostanie auto. Równe dobrze można by pisać: "przez następne 5 dni produkują się auta do Niemiec". Bo zapominamy, że nie tylko Polska czeka. I stąd takie sytuacje, że kolega Poko, który zamówił później niż ja, już ma info o wyprodukowanym aucie a ja NIE :( ;)
To że z zewnątrz na zdjęciu nie widać wspólnych cech pojazdów będących akurat na linii, to jeszcze nie znaczy że takich cech nie ma. Widzisz kolor czy szklany dach. Ale np typu napędu już nie.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: marsen »

kon pisze: 20 maja 2022, 22:49

To że z zewnątrz na zdjęciu nie widać wspólnych cech pojazdów będących akurat na linii, to jeszcze nie znaczy że takich cech nie ma. Widzisz kolor czy szklany dach. Ale np typu napędu już nie.
Dokładnie. Czyli tym bardziej mogą być produkowane po prostu różne rodzaje i wyposażenia.
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

marsen pisze: 21 maja 2022, 09:08
kon pisze: 20 maja 2022, 22:49

To że z zewnątrz na zdjęciu nie widać wspólnych cech pojazdów będących akurat na linii, to jeszcze nie znaczy że takich cech nie ma. Widzisz kolor czy szklany dach. Ale np typu napędu już nie.
Dokładnie. Czyli tym bardziej mogą być produkowane po prostu różne rodzaje i wyposażenia.
kolego nie wiem na czym opierasz swoją wiedze ale chyba tylko na domyslach a nie informacjach od glownego importera. Tak bylo z produkcja jak pisales w postach u gory ale obecna sytuacja zmusza ich do kombinacji alpejskich.
granat
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2022, 13:53

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: granat »

A można teraz w ogóle negocjować cenę ? Dają jakieś obniżki?
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

granat pisze: 21 maja 2022, 13:54 A można teraz w ogóle negocjować cenę ? Dają jakieś obniżki?
Oficjalnie KIA podobno zabrała zniżki dla grup zawodowych.Natomiast z Dealerem zawsze można negocjować. ;)
granat
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2022, 13:53

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: granat »

dario37 pisze: 21 maja 2022, 14:18
granat pisze: 21 maja 2022, 13:54 A można teraz w ogóle negocjować cenę ? Dają jakieś obniżki?
Oficjalnie KIA podobno zabrała zniżki dla grup zawodowych.Natomiast z Dealerem zawsze można negocjować. ;)
kurde, to zamówiłem bez żadnych negocjacji.
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Hookie »

granat pisze: 21 maja 2022, 14:21 kurde, to zamówiłem bez żadnych negocjacji.
Bardzo niedobrze. Nie wiem co brałeś, ale ja na zamówioną przez siebie dostałem... 9800 rabatu brutto.
granat
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2022, 13:53

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: granat »

Hookie pisze: 21 maja 2022, 19:19
granat pisze: 21 maja 2022, 14:21 kurde, to zamówiłem bez żadnych negocjacji.
Bardzo niedobrze. Nie wiem co brałeś, ale ja na zamówioną przez siebie dostałem... 9800 rabatu brutto.
wersja L Manual. czyli po tanosci
w sumie dali dwa przeglądy za free i jakieś tam dywaniki itp
kiedy ten rabat dostałeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”