Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Blues Brothers »

Nie koniecznie ;) zależy gdzie bierzesz kredyt. Niektóre banki przelewają na Twoje konto, a później ty do ASO.
Przelew też różnie, raz płaciłem przed, raz byltermin 10 dni. Potem dokumenty, mogą nawet przysłać kurierem. I jak zarejestrujesz odbiór auta.
Jedna co kraj, to obyczaj. Coś co wczoraj było norma, dziś jest niedopuszczalne. Pytaj swoje ASO
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Pazdzioch »

Dziś byłem opony zmieniać w salonie , gadałem z kobietą , rok czasu nowa sportage
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Pazdzioch »

Deluxe pisze: 16 maja 2022, 10:39 Mam takie pytanie odnośnie odbierania auta. Jak to wygląda pod kątem ubezpieczenia, rejestracji, kredytowania.
Czyli:
1. Kupuje auto na kredyt.
2. Kredyt uruchamiany jest przy odbiorze auta.
3. Również przy odbiorze dostaję wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji.
4. Wracam do domu bez auta i jadę je zarejestrować i ubezpieczyć
5. Dostaje tablice i jadę spowrotem do dealera po właściwy odbiór auta

Dobrze to rozumuję? Czy wygląda to jakoś inaczej?
Kupiłem auto 50/50
Wpłaciłem zaliczkę chyba 3 tys
Auto kupowałem w salonie w Szczecinie a ja ze Świnoujścia , więc wyglądało inaczej jakbym był ze Szczecina, wtedy dealer załatwia sam rejestrację .
Kredyt dostałem w salonie , po rejestracji pojechałem do Szczecina z tablicami , wpłaciłem tą resztę z tych 50% bank 50% i po roku musiałem bankowi oddać ich wkład 0% za pożyczkę tyle ile dostałem tyle oddałem. Tablice wsadzili , szampana dali i pojechałem
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

Produkcja MHEV'ow nadal nie ruszyła, na listach same HEVy i 150 konne wersje z manualem. Nie dzieje się dobrze, za kilka dni a może i jutro KIA da info, że będzie zwracać zaliczki na CEEDy ... na razie nie dotyczy to Sportage'a całe szczęście ale jak sami widzimy problem nie jest mały. Jedynym plusem jest to, że lada dzień powinna ruszyć produkcja MHEVów :) a z tego co udało mi się dowiedzieć od znajomego z KIA DE GMBH, to listy produkcyjne są tylko do środy, niby fabryka przestawia teraz na MHEVy bo mają już dość duże plecy i zaczynają produkować zamówienia z końca 2021 roku i tak to końca maja, a potem znów HEVY, PHEVy ... no i szkopuł jest taki, że jak ktoś zamówił MHEVa w kwietnii to dostanie go najszybciej na początku 2023 roku :(


Jak będę wiedział więcej to dam znać
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 21:35 przez Adek.Koneksja, łącznie zmieniany 1 raz.
Sportage22
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2022, 13:23

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Sportage22 »

No i to są rzeczowe informacje 👍, dzięki Adek, informuj na bieżąco, pozdrowienia od oczekującego na mheva.
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: wlodio5 »

Adek.Koneksja pisze: 16 maja 2022, 20:53 Produkcja MHEV'ow nadal nie ruszyła, na listach same HEVy i 150 konne wersje z 7DCT/manualem. Nie dzieje się dobrze, za kilka dni a może i jutro KIA da info, że będzie zwracać zaliczki na CEEDy ... na razie nie dotyczy to Sportage'a całe szczęście ale jak sami widzimy problem nie jest mały. Jedynym plusem jest to, że lada dzień powinna ruszyć produkcja MHEVów :) a z tego co udało mi się dowiedzieć od znajomego z KIA DE GMBH, to listy produkcyjne są tylko do środy, niby fabryka przestawia teraz na MHEVy bo mają już dość duże plecy i zaczynają produkować zamówienia z końca 2021 roku i tak to końca maja, a potem znów HEVY, PHEVy ... no i szkopuł jest taki, że jak ktoś zamówił MHEVa w kwietniu to dostanie go najszybciej na początku 2023 roku :(


Jak będę wiedział więcej to dam znać
Nie bardzo rozumiem. 7 DCT mają tylko Mhev-y więc skoro są na listach to dlaczego piszesz że ich produkcja nie ruszyła? Jeśli jest tak jak piszesz to zaświtała nadzieja bo zamawiałem 30 grudnia. Dzięki za info i pozdrawiam.
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

Na szybko pisane, 150 wersja konna 6MT, tak to jest jak na szybko chce się podać informacje ;) rezzte sprawdziłem i sie zgadza :)
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

xceedy zamówienia anulowane, wieczorem dowiem sie czy to wzzystko
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

Adek.Koneksja pisze: 17 maja 2022, 13:01 xceedy zamówienia anulowane, wieczorem dowiem sie czy to wzzystko
No to grubo. Mam nadzieję, że Sportage HEV 6AT AWD idą wg kolejności zgłoszeń i zamówienie ze stycznia, zgodnie z umową, będzie zrealizowane najpóźniej w lipcu.
A swoją drogą jak długo trwa produkcja jednego samochodu w fabryce? Oczywiście zakładając, że mają wszystkie komponenty. I ile aut może być wyprodukowanych za jedna dobę? Czy fabryka pracuje 24/24 godzin?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

nagdob pisze: 17 maja 2022, 13:43
Adek.Koneksja pisze: 17 maja 2022, 13:01 xceedy zamówienia anulowane, wieczorem dowiem sie czy to wzzystko
No to grubo. Mam nadzieję, że Sportage HEV 6AT AWD idą wg kolejności zgłoszeń i zamówienie ze stycznia, zgodnie z umową, będzie zrealizowane najpóźniej w lipcu.
A swoją drogą jak długo trwa produkcja jednego samochodu w fabryce? Oczywiście zakładając, że mają wszystkie komponenty. I ile aut może być wyprodukowanych za jedna dobę? Czy fabryka pracuje 24/24 godzin?
brak kolejnosci realizacji zamowien, produkcja kilka godzin, 24/h
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”