Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

zibi776 pisze: 06 gru 2022, 20:46 Witam 15 marca zamówiłem Kia Sportage 1.6 BL mhev 180 KM z dodatkami miałem cenę 163800 teraz w konfiguratorze wyliczyłem ta samą wersje z dodatkami 183300 złotych.
A ty dalej swoje. Chodzi o różnicę w cenie pomiędzy ceną z października a listopada. Wtedy jest 12 tys. więcej. Na dzień 15 marca był cennik z 26 stycznia. Wtedy Mhev BL 180 KM AWD kosztował bez dodatków 161900. Teraz kosztuje 178900. Różnica to dokładnie 17 tys. zł. Ale jak zaznaczam od cennika styczniowego. Dodatki są chyba w tej samej cenie. Pisząc w swoim poście, że jest drożej o około 20 tys. zł nie dopisałeś nawet od jakiego czasu (cennika), a skoro tego nie zrobiłeś to można domniemać, że od ostatniego cennika, czyli z października. Ale i tak wychodzi dokładnie 17 tys., a nie 20 tys. Tak to jest, jak posty są pisane niechlujnie, nieprecyzyjnie i nie wiadomo co autor ma na myśli, bo nikt jego myśli przecież nie zna. I myślę, że i tak niedokładnie skalkulowałeś to co napisałeś. Bo wychodzi u ciebie 19,5 tys. różnicy, a dodatki są w tej samej cenie. Widać, że i tu się mylisz.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Loras
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:24

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Loras »

Panie i Panowie,
wczoraj miałem możliwość obejrzeć w ASO nareszcie swoje zamówione auto.
Zamówienie z początku marca. Już cieszyłem się, że na dniach otrzymam auto. Niestety nie jest tak pięknie jakby się mogło wydawać.
Sprzedawca poinformował mnie, że nie ma pewności czy auto będzie wydane w tym roku. Podobno KIA polska nie wydaje dokumentów do modeli MHEV ponieważ chodzi o limity CO2. Ktoś słyszał o czymś takim. Dzisiaj dokonałem swojej wpłaty na poczet samochodu. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem mam już serdecznie dosyć zakupu nowego auta... :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: shider »

Loras pisze: 07 gru 2022, 09:38 Podobno KIA polska nie wydaje dokumentów do modeli MHEV ponieważ chodzi o limity CO2. Ktoś słyszał o czymś takim.
Tak samo było w zeszłym roku z Ceed GT i Proceed GT. Również wstrzymali wydawanie aut do stycznia.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

Loras pisze: 07 gru 2022, 09:38 Panie i Panowie,
wczoraj miałem możliwość obejrzeć w ASO nareszcie swoje zamówione auto.
Zamówienie z początku marca. Już cieszyłem się, że na dniach otrzymam auto. Niestety nie jest tak pięknie jakby się mogło wydawać.
Sprzedawca poinformował mnie, że nie ma pewności czy auto będzie wydane w tym roku. Podobno KIA polska nie wydaje dokumentów do modeli MHEV ponieważ chodzi o limity CO2. Ktoś słyszał o czymś takim. Dzisiaj dokonałem swojej wpłaty na poczet samochodu. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem mam już serdecznie dosyć zakupu nowego auta... :evil: :twisted:
Osobiście w życiu kupowałem 5 nowych samochodów. Najdłużej czekałem na Sportage, ponad 6 miesięcy. W 2020 roku na Niro czekałem około 6 tygodni, bo płynęło z Korei, jak zamawiałem było już na statku. Pozostałe były od ręki. Ot takie mamy czasy. Co do limitów CO2 to w zeszłym roku też była taka akcja w stosunku do innych modeli np. Sorento. Ludzie czekali do nowego roku. Porażka jakaś. Ale miej nadzieję, że może odbierzesz jeszcze w tym roku. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Rozbojnik
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2022, 19:37
model samochodu: KIA SPORTAGE V - L | MHEV | FWD | 180KM | Yucca steel grey

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Rozbojnik »

Rozbojnik pisze: 23 mar 2022, 19:45 Cześć,

Kia Sportage 2022
Wersja: L
Pojemność: 1.6 TGDI 180KM 7DCT 2WD
Kolor: Yucca steel grey

Data zamówienia: 23.02.2022
Przewidywany okres oczekiwania: 180 dni

Ciekawe czy będzie wcześniej 😃

Dziś otrzymałem informację, że samochód właśnie jedzie na lawecie z fabryki.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kemotl »

Rozbojnik pisze: 07 gru 2022, 16:20
Rozbojnik pisze: 23 mar 2022, 19:45 Cześć,

Kia Sportage 2022
Wersja: L
Pojemność: 1.6 TGDI 180KM 7DCT 2WD
Kolor: Yucca steel grey

Data zamówienia: 23.02.2022
Przewidywany okres oczekiwania: 180 dni

Ciekawe czy będzie wcześniej 😃

Dziś otrzymałem informację, że samochód właśnie jedzie na lawecie z fabryki.
... a papiery do samochodu wysłane Poczta Polska ...dojdą po nowym roku🙄. Gratuluje i życzę szybkiej rejestracji 😁
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: mariuszzar »

Dzien dobry. To moj pierwszy post na forum. NA dniach odbieram Sportage GT Line 230KM. Auto juz jest od kilku dni u dealera, ale czekam na felgi i kola zimowe. Auto bylo zamowione w sierpniu, takze czekalem lacznie 4 miesiace. Bardzo akceptowalnie jak na obecne warunki.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

mariuszzar pisze: 08 gru 2022, 09:43 Dzien dobry. To moj pierwszy post na forum. NA dniach odbieram Sportage GT Line 230KM. Auto juz jest od kilku dni u dealera, ale czekam na felgi i kola zimowe. Auto bylo zamowione w sierpniu, takze czekalem lacznie 4 miesiace. Bardzo akceptowalnie jak na obecne warunki.
Pewnie nie brałeś żadnych dodatkowych opcji.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

mariuszzar pisze: 08 gru 2022, 09:43 Dzien dobry. To moj pierwszy post na forum. NA dniach odbieram Sportage GT Line 230KM. Auto juz jest od kilku dni u dealera, ale czekam na felgi i kola zimowe. Auto bylo zamowione w sierpniu, takze czekalem lacznie 4 miesiace. Bardzo akceptowalnie jak na obecne warunki.
Bardzo akceptowalny termin odbioru.Ja z dodatkamli czekałem na BL Mhev 180 km 4,5 m-ca.Także spoko.Bo jak widzisz niektórzy czekali lub czekają po 8-9 mcy.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kukuku2 »

Odebrałem w zeszłym miesiącu BL DCT 180KM po 9 miesiącach oczekiwania.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”