Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: prezes_lbn »

Loras pisze: 21 lis 2022, 10:43 Czyli oczekiwać mogę dodatkowego upustu tylko z powodu opóźnienia w zamówieniu... Swoją drogą może ktoś się pochwalić co wynegocjował przy odbiorze samochodu z powodu opóźnień?
A coś na temat twojego wiadomo czy absolutna cisza ??
sztyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sztyk »

prezes_lbn pisze: 21 lis 2022, 12:51
kukuku2 pisze: 21 lis 2022, 12:39 No niestety opóźnienie 3 miesiące , z gratisów co utargowałem to firmowy kubek termiczny :lol: :lol: :lol:
Bo i tak teraz samochód jest droższy w cennikach .... to żeby sobie to zaliczyć w ramach rekompensaty :lol:
Ja odebrałem swojego w zeszłym tygodniu. Żadnej rekompensaty nie dostałem za opóźnienie prawie 3 miesięczne, mimo że nalegałem. Ogólnie gatka szmatka dealera w takim stylu: mam się cieszyć, bo mam gwarancję ceny. Teraz już nie dają ani gwarancji ceny, ani zniżek dla grup zawodowych. Jak nie pasuje to mogę zrezygnować. :D
Ostatnio zmieniony 21 lis 2022, 14:35 przez sztyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Loras
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:24

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Loras »

prezes_lbn pisze: 21 lis 2022, 12:52
Loras pisze: 21 lis 2022, 10:43 Czyli oczekiwać mogę dodatkowego upustu tylko z powodu opóźnienia w zamówieniu... Swoją drogą może ktoś się pochwalić co wynegocjował przy odbiorze samochodu z powodu opóźnień?
A coś na temat twojego wiadomo czy absolutna cisza ??
Podobno 2 tygodnie temu był już w Polsce. Potem kilka dni wybór finansowania bo to co wyliczali w marcu już też dawno nieaktualne. Po wyborze finansowania i potwierdzeniu otrzymałem informację, że ASO wystawia zlecenie transportu... Ogólnie ciągnie się to strasznie i obstawiam, że pod choinkę odbiorę auto. W ogóle to sprzedawca mnie zapytał czy może już wystawić fakturę i do kiedy mogę wpłacić moją część finansowania. Powiedziałem, że najpierw chcę obejrzeć samochód w salonie... Poza tym nastała już zima więc oczekuję w pakiecie opon zimowych bo chyba nie wypuszczają klientów na letnich? Zobaczymy co wynegocjuję ale obstawiam, że to samo co reszta czyli kubek termiczny. Czasy klienta się skończyły niestety...
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: jarmk »

Loras pisze: 21 lis 2022, 14:03 Poza tym nastała już zima więc oczekuję w pakiecie opon zimowych bo chyba nie wypuszczają klientów na letnich?
Zawsze auto jest na oponach letnich, nawet jak będzie -30 i 2 metry śniegu, to też dostaniesz na letnich.
Chyba, że kupisz u nich lub dostarczysz kupione samemu zimówki, to Ci wymienią i wyjedziesz na zimówkach..
sztyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sztyk »

Potwierdzam. Wypuszczają klientów na oponach letnich, chyba że kupisz u nich opony lub dowieziesz im łaskawie swoje to na serwisie Ci zmienią. U mnie najbliższy termin na zmianę opon był na początek grudnia, więc samochód by jeszcze postał u nich do tego grudnia. Miałem to szczęście, że w zeszłym tygodniu było jeszcze na plusie i bez śniegu.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2022, 14:49 przez sztyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Loras
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:24

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Loras »

jarmk pisze: 21 lis 2022, 14:10
Loras pisze: 21 lis 2022, 14:03 Poza tym nastała już zima więc oczekuję w pakiecie opon zimowych bo chyba nie wypuszczają klientów na letnich?
Zawsze auto jest na oponach letnich, nawet jak będzie -30 i 2 metry śniegu, to też dostaniesz na letnich.
Chyba, że kupisz u nich lub dostarczysz kupione samemu zimówki, to Ci wymienią i wyjedziesz na zimówkach..
W 2019r kupiliśmy Corse E na oponach całorocznych GY vector 4seasons. Pewnie opony na pierwszy montaż zależą też od regionu w jakim samochód jest sprzedawany. Nie chce mi się wierzyć, że w Skandynawii sprzedają na letnich? Tak czy inaczej możliwe, że próbuję nagiąć rzeczywistość, żeby jednak coś wynegocjować :D. Jedno jest pewne, w okresie zimowym sprzedawcy oferowali opony zimowe za przysłowiową złotówkę byle tylko sprzedać samochód ale te czasy się skończyły.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: jarmk »

Loras pisze: 21 lis 2022, 14:38 W 2019r kupiliśmy Corse E na oponach całorocznych GY vector 4seasons.
Piszę o marce KIA w Polsce, nie wiem jak to wygląda z innymi markami i np. na Alasce, ale tu zawsze jest na letnich.
Przekonasz się sam..
Jarek suchy
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, 20:56
model samochodu: Kia sportage

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Jarek suchy »

jarmk pisze: 21 lis 2022, 15:11
Loras pisze: 21 lis 2022, 14:38 W 2019r kupiliśmy Corse E na oponach całorocznych GY vector 4seasons.
Piszę o marce KIA w Polsce, nie wiem jak to wygląda z innymi markami i np. na Alasce, ale tu zawsze jest na letnich.
Przekonasz się sam..
Trochę wam zazdroszczę że już jesteście na etapie takich problemów. Ja na moją kia czekam od 17 lutego. I nadal nic
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Pawel_W »

A zamawiał ktoś ostatnio (w sensie np teraz Listopad?) Jakie są teraz czasy oczekiwania + Jakieś info o wersji po liftowej która ma się pojawiać w przyszłym roku?
Ja zamawiałem w Styczniu i mam termin na Kwiecień (Prestige, PHEV)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Lunar GT »

Pawel_W pisze: 23 lis 2022, 15:29 Ja zamawiałem w Styczniu i mam termin na Kwiecień (Prestige, PHEV)
Tylko co zamawiałeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”