Kiedy lifting xceed

forum użytkowników modelu Kia XCeed
TurMa
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2022, 09:30

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: TurMa »

Pojawił się cennik Xceed model 2023 na stronie Kia.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: Liquid »

Za automat w pierwszej godnej uwagi wersji Business Line trzeba dać wyjściowo 156 400 zł :shock: :shock: :shock: Toż to już można zacząć rozglądać się za tanimi suwami klasy premium typu Volvo XC40.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: krgorny »

Liquid pisze: 02 sie 2022, 08:37 Za automat w pierwszej godnej uwagi wersji Business Line trzeba dać wyjściowo 156 400 zł :shock: :shock: :shock: Toż to już można zacząć rozglądać się za tanimi suwami klasy premium typu Volvo XC40.
Coo? Chyba tylko jeśli myślisz o PHEV.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: Liquid »

krgorny pisze: 02 sie 2022, 09:37
Liquid pisze: 02 sie 2022, 08:37 Za automat w pierwszej godnej uwagi wersji Business Line trzeba dać wyjściowo 156 400 zł :shock: :shock: :shock: Toż to już można zacząć rozglądać się za tanimi suwami klasy premium typu Volvo XC40.
Coo? Chyba tylko jeśli myślisz o PHEV.
Nie myślę o PHEV lecz o automacie. W nowym cenniku 1.5 160 KM występuje jedynie w manualu, w ofercie również brak silnika 1.6 204 KM z jakąkolwiek skrzynią. Aby kupić automat trzeba zdecydować się na PHEV-a.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: dragonn »

Co nie zmienia faktu że to z deksza bez sensu porównanie. PHEV to specyficzne auto które wielu osobom w ogóle nie podpasuje, porównanie go do jakiegoś XC40 jest bez sensu.
7DCT są nadal dostępne za granicą, tak że po prostu Kia doszła do wniosku że u nas nie opłaca się ich sprzedawać.
TurMa
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2022, 09:30

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: TurMa »

dragonn pisze: 02 sie 2022, 10:47 Kia doszła do wniosku że u nas nie opłaca się ich sprzedawać.
To powinno być karalne w EU. W niemieckim cenniku nowy xceed z pełnym wyborem silników i skrzyń biegów. Fakt, że drożej.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: Liquid »

dragonn pisze: 02 sie 2022, 10:47 Co nie zmienia faktu że to z deksza bez sensu porównanie. PHEV to specyficzne auto które wielu osobom w ogóle nie podpasuje, porównanie go do jakiegoś XC40 jest bez sensu.
Sprawa oczywista. Porównywałem jedynie dostępność auta z automatem i jego cenę.
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: Kiedy lifting xceed

Post autor: Jacek_Do »

Ja zamawiałem PHEV w lutym i odebrałem pod koniec maja tego roku.
Wersja BL+CP1+AEB+Quantum Yellow wyszła po rabatach 132 500PLN.
Dziaisj wg. nowego cennika musiałbym bez CP1( nie ma go w ofercie) zapłacić ponad 160 000PLN - rabat (jeśli bym jakiś dostał).
To już się robi jakieś chore , tym bardziej że za granicą są dopłaty do PHEV a u nas tylko do BEV.
Jakaś paranoja z tymi cenami aut ich dostępnością wyposażeniem itd.
Niestety ale to nie tylko w KIA jest taki problem.
W tej chwili chyba najlepiej zamówić kilka różnych aut w podobnej cenie i konfiguracji i czekać co pierwsze zostanie wyprodukowane a z reszty zrezygnować.
Może jeśli sie ma jeszcze w miarę młody samochód to spróbowac przeczekać dwa, trzy lata, choć tutaj inflacja i kurs złotego może pogrzebać jeszcze bardziej marzenia o nowym aucie.
Kto by jeszcze dwa lata temu pomyślał że do tego dojdzie?
Mnie na szcęście udało się kupić w ciągu pół roku dwa nowe auta PHEV i BEV więc mam spokój na minimum 5 lat.

Bezawaryjnej jzdy wszystkim życzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”