Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

forum użytkowników modelu Sorento
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: benio »

Peron pisze: 03 gru 2022, 07:27 Jak Wam wychodzi CRDI w spalaniu?
Diesel u mnie pali trasa - 6.7 litr

miasto 8.6 - 9 litr
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: nagdob »

raku pisze: 11 gru 2022, 20:16 Pozwolę zacytować siebie samego :)
Tak więc trasa do Chorwacji wyszła mniej więcej tak...

Spalanie 8.5 litra/100 km trasa pierwsza z Polski do Czech (prędkości 140-150 km/h)
Trasa druga z Czech do Słowenii 6.6 litra / 100 km (prędkości 110-130 km/h)
Trasa trzecia ze Słowenii do Chorwacji 7.1 litra / 100 km (prędkości 110-140 km/h)
Ogólnie to po prostu jazda przepisowa ... no prawie przepisowa :)

Skład 4 osoby i bagażnik zapakowany na full
Dodam, że trasa z okolic Makarska do centrum Dubrownika wyszła równo 5.0 litra / 100 km.
Chyba nie jest jednak tak źle ze spalaniem w tym siedmio-osobowym SUVie :)
Brawo. Czyli Sorento pali mniej niż Sportage. :roll:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
paboGliwice
Posty: 47
Rejestracja: 24 maja 2022, 09:15
model samochodu: Sorento

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: paboGliwice »

[/quote]

Brawo. Czyli Sorento pali mniej niż Sportage. :roll:
[/quote]

Nie wiem jak Wam palą te auta tak mało. Mój trochę jak student- ile wleje tyle przepije.

Generalnie przy 120km/h- 9l (boję się szybciej :) ), na trasie podmiejskiej- 50-70km/h nawet poniżej 6l. Średnio ze zbiornika 7,9l.

Wydaje mi się , że na moje średnie wyniki wpływa 4WD, niedotarte auto i zima (trasy w padającym śniegu, deszczu, etc). Dodatkowo aktywny tempomat tez nie wpływa pozytywnie na rekordy spalania. W mojej ocenie będzie podwyższał spalanie ze względu na to, że działa dość dynamicznie, lub np utrzymuje zadaną prędkość niezależnie od wzniesień, czy pokonywanych zakrętów.
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Soplus »

Mi też wychodzi teraz ok 8 l/100. W lato bliżej 6,5-7. Chyba ,że na autostradę wlecę, to już tak różowo nie jest.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Właśnie wróciłem z trasy - 350 km autobaną. Na suchej drodze i mrozie wyszło ok. 8l przy 120 km/h. Mile się nawet zaskoczyłem, bo jeszcze niedawno przy 140 wziął 11l. Okazuje się, że najwięcej pali przy opadach., ew. wietrze.
Mam jakieś wrażenie, że po aktualizacji bateria PHEVA słabiej trzyma, tzn. procenty szybciej spadają i to tak z 21% od razu do 19, ale może to mróz... :|
P.S. Krótki rajd po zasniezonych gorskich ścieżkach- mega trzyma się drogi (zimówki Pirelli). Normalnie terenówka:)
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: PiterW »

4.0 litry/100 km - Sorento PHEV, jazda po mieście przy temperaturze około -6 stopni, samóchód cały dzień stał na dworze przed uruchomieniem.
spalanie_zima_phev.png
Takie spalanie wychodzi zarówno dla powyższego, ciut dłuższego przejazdu po mieście (Gdańsk) jak też i średnia z ostatniego tygodnia. Temperatura ustawiona na klimatyzacji to 17.5 stopnia.

Mniej natomiast wychodzi gdy pokonuję trasę rano do pracy (15 km) i wyjeżdżam z garażu pod domem w którym mam około 14 stopni obecnie - w takich warunkach spalanie na tym odcinku dziś rano przy -10 stopniach na dworze wyszło poniżej 2 litrów/100km.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Lunar GT »

Przy takich dystansach zużycie PB powinno być chyba 0, po to się chyba kupuje PHEVA?
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: PiterW »

W lato jest zero, albo blisko zera (bo nieraz się przez chwilę czy dwie mocniej przyciśnie). Ale w zimę silnik spalinowy jest wykorzystywany do podgrzewania wnętrza i też utrzymuje temperaturę na okoliczność potrzeby mocnego przyspieszenia. Czyli im zimniej tym więcej paliwa zużywa, i tak jak pisałem gdy wyjedzie się z ciepłego garażu to na moim testowym odcinku 2 litry/100 km + prąd, gdy postał na dworze to 4 litry.

Plus jest taki że pracujący silnik spalniowy na około 1100 obrotów nie tylko się dogrzewa, ale też generuje prąd, w efekcie czego zasięg samochodu na prądzie przy takim jeżdżeniu po mieście w zimę jest bardzo poodbny do tego w lato, pomimo iż akumulator trakcyjny traci pojemność wraz ze spadkiem temperatury.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Jeśli ktoś lubi chłodek w aucie i zaparowane szyby, to może nie włączać klimy i ma spalanie 0 :D
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Pewnie nikt na to nie zwraca uwagi, ale u mnie roznica zuzycia paliwa E5 i E10 wynosi nawet litr. Chodzi o procent dodatków biokomponentów. Chyba ekoSorka niezbyt lubi bio:) Zresztą w instrukcji jest info, zeby nie było wiecej niż E10, bo moze zaszkodzić, więc optymalnie raczej E5...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”