Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: raku »

Ja nie wnikam w sposób logistyki paliwa w Polsce, ale z mojego doświadczenia wynika raczej, że można się naciąć.

Miałem okazji 2 razy zatankować PB 95 na tej samej stacji (na obwodnicy dużego miasta) i się mocno zaskoczyć (negatywnie).
Raz zatankowałem motocykl, a następnie samochód. W obu przypadkach był spory problem z kulturą pracy silnika.
Oczywiście problem minął, jak tylko dolałem paliwa z innej stacji.

Ponadto, z jakiegoś powodu są przeprowadzane badania jakości paliwa przez UOKiK
https://uokik.gov.pl/kontrola_jakosc_paliw_mapa.php

Z drugiej strony muszę przyznać, że nie raz miałem okazję jechać Sorento tą samą trasą i uzyskiwać różne wartości spalania, zużywając paliwo zatankowane na tej samej stacji.
Na logikę zawsze to brałem, tj. czynniki zewnętrzne takie, jak pogoda, wiatr, ilość bagaży, lepszy/gorszy nastrój :) itp.

Wydaje się zatem, że wszystkie opcje są możliwe i każdy ma rację i nie sądzę, aby ktoś tu musiał kogoś do czegoś przekonywać :)

Respect rules!
:)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: kon »

Rafinerie (Płock i Gdańsk), produkują paliwa bazowe, które transportowane są do baz paliwowych w kraju. Te paliwa bazowe spełniają już wymogi produktów końcowych i mogą w tej formie trafić do sprzedaży.
Natomiast paliwa sprzedawane na stacjach większych marek (BP, Orlen itp) powstaje poprzez dołożenie dodatków do paliwa bazowego. Odbywa się to na etapie załadunku cysterny na bazie paliwowej.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: saron22 »

raku pisze: 18 lis 2022, 14:35 Ja nie wnikam w sposób logistyki paliwa w Polsce, ale z mojego doświadczenia wynika raczej, że można się naciąć.

Miałem okazji 2 razy zatankować PB 95 na tej samej stacji (na obwodnicy dużego miasta) i się mocno zaskoczyć (negatywnie).
Raz zatankowałem motocykl, a następnie samochód. W obu przypadkach był spory problem z kulturą pracy silnika.
Oczywiście problem minął, jak tylko dolałem paliwa z innej stacji.
Może akurat miałeś pecha i zatankowałeś tzw mix? Mix powstaje wtedy gdy kierowca pomyli komory w cysternie i spuści np benzynę 95 do zbiornika z olejem napędowym albo odwrotnie. Nie jestem pewien czy przy pobieraniu paliwa na nalewni jest możliwość zmiksowania, ale się dopytam. Wtedy mogło być dokładnie tak jak piszesz czyli, że silnik źle pracował. Wie o tym każdy kto nalał PB do diesla :D. Albo wlał np ON do agregatu prądotwórczego :lol: Ale to raczej rzadkie przypadki choć się zdarzają ;)
20 -25 lat wstecz w miejscu, o którym myślę były osobne cysterny do przewożenia oleju napędowego i osobne do benzyny - nie jestem pewien czy rozdzielali na te do U94 czy jak ona się tam nazywała i na PB95 osobno, ale na pewno cysterna przewożąca olej napędowy nie przewoziła benzyny. Nie wspominając już o oleju opałowym. Natomiast teraz nie ma takiego podziału - pierwszym kursem cysterna może wieźć olej, drugim benzynę a trzecim opał. I tak w kółko. Myślę, że to może mieć znaczący wpływ na jakość paliwa - zależy to też oczywiście od tego ile paliwa było w zbiorniku podziemnym na stacji benzynowej, ile paliwa dowiozła cysterna i co wcześniej przewoziła oraz czy armatura zamontowana na cysternie była dokładnie opróżniona itd. Generalnie chodzi o to jaki jest w danym momencie stosunek np benzyny do innych. To może miec realny wpływ a nie to, że ta stacja ma dobre a druga oddalona o 500m ma złe paliwo.
Peron
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2022, 07:50
model samochodu: Ex Sportage

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Peron »

Ja mam możliwość tankowania diesla B0, to w porównaniu z B7 dostępnym na stacjach zasięg na zbiorniku jest większy o kilkadziesiąt km.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

saron22 pisze: 18 lis 2022, 17:31
raku pisze: 18 lis 2022, 14:35 Ja nie wnikam w sposób logistyki paliwa w Polsce, ale z mojego doświadczenia wynika raczej, że można się naciąć.

Miałem okazji 2 razy zatankować PB 95 na tej samej stacji (na obwodnicy dużego miasta) i się mocno zaskoczyć (negatywnie).
Raz zatankowałem motocykl, a następnie samochód. W obu przypadkach był spory problem z kulturą pracy silnika.
Oczywiście problem minął, jak tylko dolałem paliwa z innej stacji.
Może akurat miałeś pecha i zatankowałeś tzw mix? Mix powstaje wtedy gdy kierowca pomyli komory w cysternie i spuści np benzynę 95 do zbiornika z olejem napędowym albo odwrotnie. Nie jestem pewien czy przy pobieraniu paliwa na nalewni jest możliwość zmiksowania, ale się dopytam. Wtedy mogło być dokładnie tak jak piszesz czyli, że silnik źle pracował. Wie o tym każdy kto nalał PB do diesla :D. Albo wlał np ON do agregatu prądotwórczego :lol: Ale to raczej rzadkie przypadki choć się zdarzają ;)
20 -25 lat wstecz w miejscu, o którym myślę były osobne cysterny do przewożenia oleju napędowego i osobne do benzyny - nie jestem pewien czy rozdzielali na te do U94 czy jak ona się tam nazywała i na PB95 osobno, ale na pewno cysterna przewożąca olej napędowy nie przewoziła benzyny. Nie wspominając już o oleju opałowym. Natomiast teraz nie ma takiego podziału - pierwszym kursem cysterna może wieźć olej, drugim benzynę a trzecim opał. I tak w kółko. Myślę, że to może mieć znaczący wpływ na jakość paliwa - zależy to też oczywiście od tego ile paliwa było w zbiorniku podziemnym na stacji benzynowej, ile paliwa dowiozła cysterna i co wcześniej przewoziła oraz czy armatura zamontowana na cysternie była dokładnie opróżniona itd. Generalnie chodzi o to jaki jest w danym momencie stosunek np benzyny do innych. To może miec realny wpływ a nie to, że ta stacja ma dobre a druga oddalona o 500m ma złe paliwo.
Możesz polecić koncern, gdzie "najbezpieczniej" tankować? Zawsze uważałem za taki BP, ale chyba niekoniecznie. Z tym transportem paliwa to jestem lekko w szoku, bo nie wyobrażam sobie przewozić PB w cysternie po ON. Jest sposób, by się tego ustrzec?
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: saron22 »

Moim zdaniem nie ma ponieważ jako klient nie masz wpływu na to kto dostarcza paliwo, czym je wiózł, czy przewożący oraz załoga stacji dochowali wszystkich procedur itd. Ty nie masz na to żadnego wpływu ani nie masz możliwości skontrolowania tego.
Generalnie trzymaj się stacji na których jest duży ruch, duży przemiał klientów ponieważ tam nie ma czasu na kombinowanie, przelewanie ze zbiornika do zbiornika itd. W mojej opinii dobrym rozwiązaniem są stacje pod marketami (Carrefour, Auchan) ponieważ tam zawsze jest mnóstwo klientów. Znałem kiedyś firmę, która dostarczała paliwo na stację m in Auchan i Amic w moim mieście (kiedyś to się nazywało Lukoil) i np na stację Auchan jechały dwie cysterny dziennie więc tam nikt nic nie bawił się kombinacje bo nie było na to czasu. Z racji miejsca zamieszkania była to wtedy moja najbliższa stacja benzynowa i tankowałem tam ja oraz moja rodzina przez 7 czy 8 lat i nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek miał problemy z silnikiem w jakimkolwiek samochodzie. Teraz tankuję np na Shell bo we wtorki jest 98 w cenie 95 a w czwartki jest ON Vpower w cenie zwykłego ON. Po drugie aktualnie ta stacja jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Jest jeszcze jedna możliwość, mianowicie błędny pomiar zużycia przez komputer, bo o ile pierwszego dnia podał właściwie - 7,7 l (310 km, 24 litry daje spalanie 7,74), to drugiego dnia - 8,9 (330 km, 27 litrów daje spalanie 8,18). Nie trafisz za tym autem...
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

Panowie, przepraszam za wyrażenie ale wiecie ze gdzieś dzwoni ale w którym kościele to już nie bardzo… Każdy z Was ma po trochę racji jak i jednocześnie wali miejskimi legendami. Ja pewnie tez tak nam 😉

A na poważnie bez ubliżania komukolwiek:)
Nie siedzę w tym biznesie ale kiedyś robiłem ponad 120k km rocznie różnymi osobówkami w korpo, która dostarczała sprzęt również dla stacji paliw, rafinerii jak i baz paliw wiec jakiś tam pogląd mam od strony tankowania jak i produkcji paliw(tu mniejszy bo mnie wtedy to nie bardzo interesowało). Paliwa są kupowane najczęściej na rynku lokalnym pod zamówienia klienta(stacji) i również zgodnie z jego wymogami i badaniami. Wiec teoretycznie to samo paliwo jest „inne” dla rożnych stacji, a co sobie tam koncern dodaje to inna inszosc. Jeśli uważacie, ze wlanie 1l dodatku na 1m3 paliwa coś da to przecież możecie sobie taka mieszankę sami zrobić kupując najtańsze paliwo i butelkę uszlachetniacza:) A na poważnie to podam Wam dwa przykłady: Mazda 2.0 benzyna 150KM mojej Małżony ma zasięg ~630km przy tankowaniu na Orlenie w Będzinie i ~680km przy tankowaniu na Orlenie w Dąbrowie Górniczej… Trasa codziennie dokładnie ta sama bez wyjątków: dom - szkoła - praca - szkoła - dom(zakupy robi 200m od szkoły wiec się nie liczą jako dojazd). Tankowanie 98 zamiast 95 daje w obu przypadkach + 20-30 km zasięgu. Tera ja:) Cytryna C5 Aircross 2.0 Diesel 180KM(nie ważne czy Orlen czy BP zasięg z reguły taki sam 720-740km. Sytuacja zmienia się kiedy zatankuje na jakimś wypizdowie bo nue ma innej opcji - wtedy to czasem i 600km nie zrobie. Wcześniejsze auta(diesle Mondeo, Octavki) miały podobne zachowania ale inne zasięgi. Z drugiej strony stacje Auchan omijam bo jakimś cudem kiedyś wlałem więcej paliwa niż pojemność kanistra wynosiła 😀 wlalem nieco pod kreskę <5l a na liczydle wyszło 5,6l… Podobna sprawa jest z moją najbliższą stacją w Sarnowie(nie pamietam nazwy bo dość często się zmienia) - do pustego praktycznie zbiornika o pojemności fabrycznej 45l weszło prawie 50 litrów… Także tego, te Wasze/Nasze spalania to może byc tez efekt roznych ehem liczydeł;) Nie sprawdzałem podotykania katem stacji Orlenu na których moja tankuje ale miseczkę tez byc efekt tego, ze na jednej wlejesz więcej a na drugiej mniej:)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Z trochę innej beczki pytanko do szczęśliwych użytkowników PHEVów - o ile spada Wam zasięg zimą? Po naładowaniu mam 57 km i w ciepłe dni udaje się to uzyskać, ale teraz zasięg spada jakby szybciej...
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: galloper »

inquis pisze: 20 lis 2022, 18:41 Z trochę innej beczki pytanko do szczęśliwych użytkowników PHEVów - o ile spada Wam zasięg zimą? Po naładowaniu mam 57 km i w ciepłe dni udaje się to uzyskać, ale teraz zasięg spada jakby szybciej...
Zeszłej zimy spadło do 42-45km ale też ciezko to jakoś jednoznacznie stwierdzić jak jezdzisz tak jak moja druga połowa na krótkich odcinkach. W/w wynik to mój szacunek ale spadek jest wyraźny jak w każdym elektryku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”