Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Sidos pisze: 25 kwie 2022, 19:23
inquis pisze: 23 kwie 2022, 18:10 Nie ma tragedii; jak się dotrze będzie z litr mniej. Tylko wymień olej po 3-5 tysiącach:)
z tym olejem to serio ?? wymieniacie przy takim przebiegu ? nie od 15.000 ??
Na dotarciu po 3-5 tys., potem po 10. Możesz wymieniać po 15 tys., ale licz się ze zjawiskiem dostawania się paliwa do oleju w hybrydach.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: galloper »

Ostatnio miałem pierwszy przegląd w Camry i było paliwo w oleju. Spytałem opiekuna co Toyota na to. Odpowiedział, że temat nie nowy i że każą im odpowiadać, że nieszkodliwy dla silnika. Sprzedali hybryd na tony w ostatniej dekadzie więc chyba wiedza co mówią. Jakby było coś nie halo to już byśmy słyszeli dawno o jakieś mega akcji serwisowej.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

"każą im odpowiadać, że nieszkodliwy dla silnika" :lol:
"Sprzedali hybryd na tony w ostatniej dekadzie więc chyba wiedza co mówią. Jakby było coś nie halo to już byśmy słyszeli dawno o jakieś mega akcji serwisowej" - właśnie dlatego żadnej akcji serwisowej nie będzie, bo samo założenie hybryd, które stosuje KIA i ostatnio (co mnie dziwi) Toyota jest błędne.
Ford, Renault, Honda doszły do słusznego wniosku, że w zestawie hybrydowym bezpieczny jest tylko maksymalnie rozprężony silnik, najlepiej pracujący w cyklu Atkinsona. Silnik 1,6 t-GDI jest mega skomplikowany, dlatego żywot jego będzie w zestawie HEV i PHEV raczej średni, a użytkownik może próbować przedłużyć go zmieniając olej jak najczęściej...
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: galloper »

Tej to po co koncerny wydają miliony jeśli nie miliardy na badania, testy, próby itd. itp. itd. skoro mogliby uchronić się od potencjalnej plajty a juz na pewno od narzekań i zlorzeczen tysięcy użytkowników płacących za remont silnika a wcześniej za wymianę oleju co kwartal pytając się takiego specjalisty jakim Ty jesteś jaki silnik zastosować? Podeślij im swoje CV - będziesz na pewno szefem planowania i rozwoju a może i lepiej.
A tak na serio gwarancja mówi o wymianie co 15k to po co częściej? Oczywiście, że nie zaszkodzi ale tym tropem to można wymienić jeszcze to i tamto....a nuż. Tak profilaktycznie.
rete
Posty: 31
Rejestracja: 16 kwie 2022, 00:08
model samochodu: KIA SORENTO PHEV MK4 PL SPR 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: rete »

Ludzi poyebalo ;) gdzieś coś usłyszą i łykają jakby rozumu nie mieli typowy znak Naszych czasów .Ale w sumie chcą niech zmieniają co 1000km razem z klockami „bo nie zaszkodzi”
W sumie po gosciu który upomina innych wpisami jak czytam żeby nie pisali na inny temat niczym porządkowy pielgrzymki sranie z olejem co 3 tys mnie nie dziwi .
Zaraz mnie zbanują :D
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

He, he; naiwność ludzka nie zna granic. Do silników TSI tez oferowano "gwarancyjną" wymianę oleju longlife co 30 tys. Szczęśliwi wykonawcy tych zaleceń są juz po generalce silnika, czego i mędrkom przekonanym, że hybryda jest jak 1,9 tdi serdecznie życzę. Żegnam.
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Mikka »

Na szczescie auto w leasingu, wiec malo mnie interesuje czy po 100k silnik zdechnie czy nie ;)
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: dario37 »

Mikka pisze: 26 kwie 2022, 10:27 Na szczescie auto w leasingu, wiec malo mnie interesuje czy po 100k silnik zdechnie czy nie ;)
;) Popieram ;)
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: galloper »

PHEV
Trasa (6 osób na pokładzie i reszta miejsca to bagaż) ponad 600km bez naładowanego aku. 1/3 S-ka lub autostrada, reszta krajówka. Prędkość 10-15km ponad limit. Spalanie 7,1l
Autostrada tempomat 148km/h - spalanie 9,9l.
Przy obecnym przebiegu prawie 5000km, gdzie 1/3 trasa i 2/3 miasto średnie spalanie 5,4l.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: kejdzejejdzem »

HEV po 15 k km średnie spalanie 7,5 l, ekspresówki 70% 10 % krajowe, 20% miasto.
Prędkość zwykle 130 na expres, max 160,



Co do przeglądów po 15 k km. Ważna uwaga: jeśli zrobicie przegląd zerowy np po 4 k km to przegląd przy 15k km i tak mjsicie zrobić bo jak nie to tracicie gwarancję !!!!!!

Ja myślałem że skoro zorbiłem zerowy to termin pierwszego to bedzie 4 k + 15 k czyli dopiero przy 19k, coś mnie jednak tchnęło i zadzwoniłem mając 14600 km okazało się że zerowy nie kasuje przebiegu i rzeczywiści komp przypominał że przegląd się zbliża ale ja to bagatelizowałem bo myślałem że chłopaki w serwisie zapomnieli skasować ten licznik. Jednak nie, pamiętajcie o tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”