Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

forum użytkowników modelu Sorento
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Bugaloo »

Wyniki niby fajne... ale z kilometra jestem w stanie wypatrzeć kierowcę hybryd, phevów i innych elektryków (zwłaszcza na ekspresówce). Zachowują się, jakby żona położyła im surowe jajko pod pedał gazu ;)
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Soplus »

Coś w tym jest. No chyba, że przedstawiciel handlowy jedzie Corolką, to już inna bajka :)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: radzique »

Bugaloo pisze: 25 sie 2022, 14:11 Wyniki niby fajne... ale z kilometra jestem w stanie wypatrzeć kierowcę hybryd, phevów i innych elektryków (zwłaszcza na ekspresówce). Zachowują się, jakby żona położyła im surowe jajko pod pedał gazu ;)
hehe, ale to nie ja, przysięgam ;)
Na krajówce jezdze raczej żwawo choć po ostatnich zmianach w taryfikatorze nie aż tak, raczej +20km/h maks.
Mam po prostu taki dojazd do biura z chaty, że nie ma gdzie tego spalania robić, a spod świateł startuje zazwyczaj pierwszy :)

Chodziło mi o to, żeby pokazać jakie może być spalanie przy normalnej jezdzie nie wliczając autostrad.
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: krzysztof.szwed »

Ja się wypowiem po 15 tys przebiegu. Spalanie średnie to koło 6.6 litra ale bez szaleństw prędkość do 120km max większość tras to mieszanka miasta krajowek i dróg ekspresowych. Zasięg na jednym tankowaniu waha się od 930 do 980 km. Pamiętam jednego użytkownika tego forum co zarzekał się w Krakowie robi tym samochodem 1200km na jednym baku. To można między bajki włożyć przy HEV. Ale z auta jestem zadowolony. Jedynie czasami ta skrzynia automatyczna ma 'laga' i to jest kłopotliwe czasem jak włącza się człowiek do ruchu
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: MHZ »

U mnie HEV miasto to srednio 5.0-5.5. Wtedy wychodzi nieco ponad 1000 km zasiegu. Ale jezdze baaardzo slamazarnie i wlasciwie tocze sie od swiatel do swiatel tak juz mam, od zawsze mialem. Cykl mieszany z autostradami do max 140 km/h ale glownie blizej 120 km/h okolo 7.5.
Do laga juz sie przyzwyczailem mozna ogarnac, wg mnie najgorszy blad tej skrzyni to sytuacja kiedy dojezdzasz do ronda i hamujesz bo np samochod bedacy na rondzie nie wlaczyl kierunkowskazu mowiacego o opuszczeniu ronda, jednak z tego ronda wyjezdza a ty szybko chcesz sie jednak wlaczyc do ruchu na tym rondzie wciskasz gaz a samochod nie jedzie, po czym rusza ale na rondo wjechal juz inny samochod, robi sie wtedy naprawde niebezpiecznie.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Dziś trasa autostradą 500 km, PHEV. Przy 120 km/h spalanie oscyluje wokół 8 litrów, przy 130 to ok. 8,5 litra, przy 140 ok. 9 litrów. Wczoraj 50 km na prądzie w zakorkowanym mieście- spalanie 0,5 litra😆 plus 10 zl za prąd...
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Pytanko Panowie czy rośnie Wam zużycie paliwa w deszczu? Wczoraj zrobiłem 350 km na sucho i przy 120 km/h miałem ok. 8l/100 km. Dziś identyczna trasa i w dużym deszczu wyszło prawie 9. Paliwo dotankowałem na tej samej stacji. Jakieś większe opory w deszczu; ew. BP zdążyło "ochrzcić" paliwo?
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Slavo_01 »

Jak masz AWD to przy deszczu częściej dołącza się napęd tylnej osi.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: kon »

Tak, większe opory toczenia.
Opona która musi odprowadzać wodę, wykonuje większą pracę.
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Mikka »

Slavo_01 pisze: 16 lis 2022, 20:01 Jak masz AWD to przy deszczu częściej dołącza się napęd tylnej osi.
:lol: :lol: :lol:
teraz ale napisales
Widzieles kiedys zeby na trasie 350km naped AWD sie na tyle czesto zalaczal zeby zwiekszyc zuzycie o 1L?
To ktoredy musialaby byc ta trasa prowadzona...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”