Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

forum użytkowników modelu Sorento
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

Alergos pisze: 26 mar 2023, 15:45 Czy macie jakieś doświadczenie w kwestii spalania (hev) z boxem dachowym? Dużo rośnie?
Ktoś relacjonował wyjazd chyba do Chorwacji z boxem dachowym - poszukaj w wątku. W mojej ocenie(raz albo dwa razy jechałem na wakacje z boxem) jeśli nie szalejemy to spalanie pomijanie większe ale jak chcesz byc najszybszym penisem na drodze to ze dwa, trzy litry będzie wyższe:) Ja miałem na Mondeo 2.0 Diesel i średnie zużycie oscylowało wokół 5litrow, to z boxem wzrosło gdzies do 5,5 litra z całej trasy ~1300km. O ile pamietam.
paboGliwice
Posty: 47
Rejestracja: 24 maja 2022, 09:15
model samochodu: Sorento

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: paboGliwice »

Cześć

U mnie około 7l przy jeździe mieszanej. Jeśli trzyma się 120kmh to niestety 9l.

Natomiast dziś bardzo się zdziwiłem, na wyświetlaczu spalanie 6,8 z dystansu od tankowania 450km. Stan paliwa - rezerwa i weszło 60l. To już nie pierwszy raz, kiedy mam wrażenie, że przebieg od tankowania się sam zeruje.
Nie wiem, mieliście tak?
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

@paboGliwice
Możesz sobie w opcjach ustawić czy informacja na temat zużycia ma się resetować przy tankowaniu automatycznie czy ręcznie. Masz trzy wskazania/ekrany, które możesz wyświetlić(zmiana klawiszami +/- z prawej strony kierownicy): 1 - obecna jazda, reset po wyłączeniu silnika, 2 - od zatankowania, reset po tankowaniu(ale można ustawić na ręczny), 3 - skumulowane dane, reset ręczny

U mnie ostatnio tak wygląda spalanie(ostatnie 200km to trasa Katowice -> Kraków -> Targi Kielce -> stacja benzynowa w Kielcach - bez szaleństw przepisowo ale nie mułowato, tryb smart - na zdjęciu tryb eco włączony, bo wyłączyłem silnik pod dystrybutorem i załączyłem z powrotem aby zdjęcie zrobić)
Zatankowałem 58,78l, przejechałem na tym 907,9km -> spalanie według dystrybutora ~6,474l/100km (chyba nieźle co?)
Przekłamanie kompa -0,27l/100km... (poprzednim razem było w drugą stronę 0,05...)
Zasięg teoretyczny i według kompa ~1000km :P
Obrazek
Obrazek
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 31 mar 2023, 22:56 @paboGliwice
Możesz sobie w opcjach ustawić czy informacja na temat zużycia ma się resetować przy tankowaniu automatycznie czy ręcznie. Masz trzy wskazania/ekrany, które możesz wyświetlić(zmiana klawiszami +/- z prawej strony kierownicy): 1 - obecna jazda, reset po wyłączeniu silnika, 2 - od zatankowania, reset po tankowaniu(ale można ustawić na ręczny), 3 - skumulowane dane, reset ręczny

U mnie ostatnio tak wygląda spalanie(ostatnie 200km to trasa Katowice -> Kraków -> Targi Kielce -> stacja benzynowa w Kielcach - bez szaleństw przepisowo ale nie mułowato, tryb smart - na zdjęciu tryb eco włączony, bo wyłączyłem silnik pod dystrybutorem i załączyłem z powrotem aby zdjęcie zrobić)
Zatankowałem 58,78l, przejechałem na tym 907,9km -> spalanie według dystrybutora ~6,474l/100km (chyba nieźle co?)
Przekłamanie kompa -0,27l/100km... (poprzednim razem było w drugą stronę 0,05...)
Zasięg teoretyczny i według kompa ~1000km :P
Obrazek
Obrazek
Czyli średnia prędkość z tej trasy to 38,97 km/h. No to teraz nie dziwie się, że tak pali. I jazda za pewne po równym terenie. Chyba by mnie krew zalała tak jeżdżąc. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Podajesz Wacławie zawsze dane skumulowane. Przyznaję- rekordowo niskie. Podaj kiedyś dane z trasy tylko przy 140km/h albo przy 120 i wtedy będzie można realnie porównać. Mi przy 140 pali 10-11, przy 120 8,5-9,5. Sporo zależy od opadow, temperatury i przede wszystkim wiatru, bo jadąc 140 km/h z wiatrem w plecy spalił 8,5, a jadąc 120 z silnym wiatrem w twarz wziął 10.5l :roll:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2023, 10:20 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 01 kwie 2023, 08:34 Podajesz Wacławie zawsze dane skumulowane. Przyznaję- rekordowo niskie. Podaj kiedyś dane z trasy tylko przy 140km/h albo przy 120 i wtedy będzie można realnie porównać. Mi przy 140 pali 10-11, przy 120 8,5-9,5. Sporo zależy od opadow, temperatury i przede wszystkim wiatru, bo jadąc 140 km/h z wiatrem w plecy spalił 8,5, a jadąc 120 z wiatrem w twarz wziął 10.5l :roll:
Panowie dane z trasy macie podane wcześniej. I to nawet z 2021roku kiedy weekendowo miałem HEV i PHEV w kilku odmianach. Przy prędkości 140 to 10l jest jak nic i niczym tego nie zmienisz.

Panowie zarzucacie mi niską prędkość średnią z całego zasiegu - a nigdy nie stoicie w korkach albo nie czekacie na kogoś grzejąc się w aucie przy załączonym zapłonie? To niestety ale tez się liczy do czasu jazdy, albo może do czasu za kierownica… Przypomnę ze poruszam się głównie po Katowicach(i okolicy) a także po Krakowie w godzinach szczytu. Dla przykładu podam przejazd drogą 86 z Psar do Bytomia(DTS w okolice Stadionu Ruchu) - niecałe 30km a często wyjeżdżam o 7:30 a na miejscu jestem przed 9:00 a innym razem o 8:00 - średnia wtedy jest No jaka? 20km/h. Także Panocki kochane średnia z całego dystansu w jakimś czasie dokonana to gówno warte dane są. Spójrzcie na średnią z mojego styczniowego wyjazdu do trójmiasta. Wtedy 2400(dwa razy jechałem tam i nazad) wyszła - jest gdzies wcześnie wraz ze zdjęciami i efektem jazdy w zamieci po A1…
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

BrzydkiWacek pisze: 21 sty 2023, 23:24 Dzisiaj prawie 1200km autostradą(A1) w największą zamieć śnieżną jaką mogłem sobie wyobrazić ;)
W tamtą stronę: 9,8l/100km (ponad połowa drogi po nieośnieżonym pasie 100-120km/h bo był cały wolny - reszta jechała za pługiem na prawym pasie ok 50km/h, w tym i ja przez ponad 80km za dwoma pługami jadącymi obok siebie tak, że nie dało się wyprzedzić)
Droga powrotna(w śniegu ~60km, pozostała część trasy czarnym mokrym asfaltem) - 9,3l/100km

Średnia z 1579km -> 8,3l/100km
Na pełnym baku(autostrada) zasięg spadł o około 200km - 740km (~950 było jak rano zatankowałem przed wyjazdem).

Aha wierzcie mi nie zamulam na drodze i nie jeżdżę specjalnie wolnymi delikatnie aby komuś udowodnić jak to mało sorka pali. Wręcz przeciwnie od samego początku widziałem mnóstwo wad tego auta za najgorsze uznając wyciszenie auta wraz z dupiatym szyberdachem(dlatego go nie mam bo w testowych autach szum mi bardzo przeszkadzał - sprawdźcie sobie moje ówczesne wpisy). W chwili obecnej Sorka jest OK jako bardzo dobry stosunek ceny do wielkości i wyposażenia sutą. ALE wciąż mnie wkor*ia beznadziejne wyciszenie - słyszę jak ludzie na ulicy rozmawiają… W C5 Aircross nie słyszałem(zapłon wyłączony). W Mondeo - totalna cisza, nie mówiąc już o wersji Vignale gdzie było aktywne wyciszanie wnętrza…
Powyżej macie przejazd tylko A1 w trudnych warunkach- słynny atak zimy. Wyjazd był ok 9:00 rano z okolic Będzina, na miejscu ok 14 (przystanek na obiad bo dzieci marudziły) Wyjazd powrotny z Gdańska tego samego dnia ok 16:00 dojazd do Bedzina ok 20:30(przystanek był tez jakis). Sami policzcie jaka średnia wyszła:P (dokładnych czasów nie pamietam już niestety)
paboGliwice
Posty: 47
Rejestracja: 24 maja 2022, 09:15
model samochodu: Sorento

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: paboGliwice »

BrzydkiWacek pisze: 31 mar 2023, 22:56 @paboGliwice
Możesz sobie w opcjach ustawić czy informacja na temat zużycia ma się resetować przy tankowaniu automatycznie czy ręcznie. Masz trzy wskazania/ekrany, które możesz wyświetlić(zmiana klawiszami +/- z prawej strony kierownicy): 1 - obecna jazda, reset po wyłączeniu silnika, 2 - od zatankowania, reset po tankowaniu(ale można ustawić na ręczny), 3 - skumulowane dane, reset ręczny

U mnie ostatnio tak wygląda spalanie(ostatnie 200km to trasa Katowice -> Kraków -> Targi Kielce -> stacja benzynowa w Kielcach - bez szaleństw przepisowo ale nie mułowato, tryb smart - na zdjęciu tryb eco włączony, bo wyłączyłem silnik pod dystrybutorem i załączyłem z powrotem aby zdjęcie zrobić)
Zatankowałem 58,78l, przejechałem na tym 907,9km -> spalanie według dystrybutora ~6,474l/100km (chyba nieźle co?)
Przekłamanie kompa -0,27l/100km... (poprzednim razem było w drugą stronę 0,05...)
Zasięg teoretyczny i według kompa ~1000km :P
Obrazek
Obrazek
Niestety nawet po zastosowaniu opcji kasuj ręcznie po zatankowaniu, dalej spalanie samo się kasuje od tankowania.
Przez przypadek wpadłem na forum sportage i tam gość opisuje podobny przypadek, tylko do kasowania dochodzi bardzo często. Już kilka rzeczy mu wymienili i dalej nic.

Na prawdę nikt nie doświadczył takich jaj?
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

@paboGliwice

Niestety ten typ tak ma. Nie sprawdzałem opcji "kasowania ręcznego" ale z ciekawości sprawdzę przy najbliższej okazji.
U mnie dwa razy pojawiła się opcja "Auto PDC" czyli automatyczne włączenie czujników parkowania z przodu pojazdu ale tylko na chwilę(jedna jazda) aż do wyłączenia zapłonu. Serwis ma to w dupie i nie wiedzą co zrobić - najlepsze jest to, że niższej wersje wyposażenia mają ten system, podobnie jak PHEV ale HEV PL już nie...
Zrób aktualizację systemu może?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Zdjęcie słabe, ale z trasy autostradowej Wroclaw- Zgorzelec i z powrotem zużycie 7,7 l przy średniej prędkości ok. 100 km/h (licznikowo ok. 120 km/h). To chyba oznaka, że lato idzie, bo zimą przy podobnej prędkości na tej trasie potrafilem mieć w porywach nawet 10,5 litra :shock: Różnicę robi też tryb smart i pb 98.
Załączniki
20230428_231125.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”