Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

forum użytkowników modelu Sorento
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Lunar GT »

Mikka pisze: 17 lis 2022, 08:24 Widzieles kiedys zeby na trasie 350km naped AWD sie na tyle czesto zalaczal zeby zwiekszyc zuzycie o 1L?
To ktoredy musialaby byc ta trasa prowadzona...
Gdybyś obserwował wskaźnik działania napędu to mógłbyś się przekonać że działa dość często.
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Mikka »

Lunar GT pisze: 17 lis 2022, 08:34
Mikka pisze: 17 lis 2022, 08:24 Widzieles kiedys zeby na trasie 350km naped AWD sie na tyle czesto zalaczal zeby zwiekszyc zuzycie o 1L?
To ktoredy musialaby byc ta trasa prowadzona...
Gdybyś obserwował wskaźnik działania napędu to mógłbyś się przekonać że działa dość często.
Oczywiscie. Ale nie ma to nic wspolnego z deszczem albo jego brakiem. Proponuje sprawdzic a sam sie przekonasz.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Lunar GT »

Mikka pisze: 17 lis 2022, 16:58 Oczywiscie. Ale nie ma to nic wspolnego z deszczem albo jego brakiem. Proponuje sprawdzic a sam sie przekonasz.
Nie muszę sprawdzać bo to wiem, jednak w przypadku anormalnego stylu jazdy może napęd działać zdecydowanie częściej i dłużej a nie wiemy co kolega wyczynia z autem skoro mu spalanie wzrasta.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Lunar GT pisze: 17 lis 2022, 17:51
Mikka pisze: 17 lis 2022, 16:58 Oczywiscie. Ale nie ma to nic wspolnego z deszczem albo jego brakiem. Proponuje sprawdzic a sam sie przekonasz.
Nie muszę sprawdzać bo to wiem, jednak w przypadku anormalnego stylu jazdy może napęd działać zdecydowanie częściej i dłużej a nie wiemy co kolega wyczynia z autem skoro mu spalanie wzrasta.
Nic nie wyczynia - delikatnie muska gaz. Może to paliwo z innej "partii", bo jechało mi się jak na 95 z Auchan, a nie na BP 98 Ultimate...
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Lunar GT »

inquis pisze: 17 lis 2022, 17:57 Nic nie wyczynia - delikatnie muska gaz. Może to paliwo z innej "partii", bo jechało mi się jak na 95 z Auchan, a nie na BP 98 Ultimate...
No i tak może być. Miałem kiedyś takie przypadki że na tym lepszym paliwie właśnie z BP samochód więcej palił niż na Neste (gdy istniały) gdzie zwykle tankowałem.
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: saron22 »

inquis pisze: 16 lis 2022, 19:36aliwo dotankowałem na tej samej stacji. Jakieś większe opory w deszczu; ew. BP zdążyło "ochrzcić" paliwo?
Tiaaaa. W nocy stali z wężem ogrodowym i zamiast trawnik podlewać to lali do zbiorników, w których przechowują paliwo żeby orżnąć Januszy co co każdą trasę przeliczają czy spalił mu 7,5 czy 7,6 litra…

Identyczna trasa? Co to znaczy? Jechaleś w to samo miejsce czy po prostu kilometry podobne? Natężenie ruchu takie samo? Kierunek wiatru ten sam? Czy moze jednego dnia jechaleś z wiatrem a drugiego pod wiatr?
Co do spalania w deszczu to moim zdaniem wpływ może mieć co najwyżej ilość odbiorników elektrycznych, których używa się w czasie deszczu tj. wycieraczki, światła wraz z przeciwmgłowymi, podgrzewanie szyb, lusterek, foteli, klima do odparowania szyb.
Lunar GT pisze: 17 lis 2022, 18:02
inquis pisze: 17 lis 2022, 17:57 Nic nie wyczynia - delikatnie muska gaz. Może to paliwo z innej "partii", bo jechało mi się jak na 95 z Auchan, a nie na BP 98 Ultimate...
No i tak może być. Miałem kiedyś takie przypadki że na tym lepszym paliwie właśnie z BP samochód więcej palił niż na Neste (gdy istniały) gdzie zwykle tankowałem.
W Polsce masz dwóch producentów paliwa - Rafineria Gdańsk i Petrochemia Płock i pewnie ok 90% paliwa (jak nie więcej) pochodzi od tych dwóch producentów. Zaryzykowałbym, że i na BP i na Neste tankowałeś jedno i to samo paliwo.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, 01:41 przez saron22, łącznie zmieniany 1 raz.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Lunar GT »

saron22 pisze: 18 lis 2022, 01:37 W Polsce masz dwóch producentów paliwa - Rafineria Gdańsk i Petrochemia Płock i pewnie ok 90% paliwa (jak nie więcej) pochodzi od tych dwóch producentów. Zaryzykowałbym, że i na BP i na Neste tankowałeś jedno i to samo paliwo.
Nie wiem co tankowałem i od jakiego producenta, nie robiłem analiz. Wiem co wiem bo zdarzyło mi się to nie jeden raz. Co do producentów to to nie ma znaczenia kto produkuje tylko kto co zamawia, bo producenci robią zgodnie z zamówieniem odbiorcy i dwa paliwa różnych odbiorców od jednego producenta mogą się wyraźnie różnić pomimo że niby będą zgodne z normą.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

PHEV, trasa dwa razy identyczna Wrocław- Zgorzelec i spowrotem dzień po dniu. Ruch większy pierwszego dnia, slonecznie, bezwietrznie i 14 stopni - w obie strony 7,7 l przy ok. 120 km/h. Drugiego dnia mniej ciężarówek wyprzedzających, intensywny deszcz, bezwietrznie, 8 stopni - 8,9 l przy 120 km/h.
W moim przypadku obstawiam, że z jakiegos powodu drugiego dnia dotankowalem 95 jako 98. Może AWD i większe opory toczenia tez trochę się przyczyniły. Zadnych dodatkowych nawiewow i grzania. Tylko wycieraczki i klima. Mogły też trochę pomóc ciężarówki pierwszego dnia, bo przy zwolnieniu do 90 km/h chwilowo załączał się EV.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, 10:18 przez inquis, łącznie zmieniany 2 razy.
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: saron22 »

Lunar GT pisze: 18 lis 2022, 09:15 Nie wiem co tankowałem i od jakiego producenta, nie robiłem analiz. Wiem co wiem bo zdarzyło mi się to nie jeden raz. Co do producentów to to nie ma znaczenia kto produkuje tylko kto co zamawia, bo producenci robią zgodnie z zamówieniem odbiorcy i dwa paliwa różnych odbiorców od jednego producenta mogą się wyraźnie różnić pomimo że niby będą zgodne z normą.
To jak nie wiesz to nie pisz głupot.
Wiesz jak wygląda logistyka paliw na terenie kraju? Masz chociaż blade pojęcie o tym?
Sądzisz, że sprzedawca paliw czyli wspomniane BP zamawia sobie w rafinerii paliwo takie i takie i potem rozwozi je po stacjach?
A gdzie niby je trzyma? Czy może myślisz, że każda cysterna z BP jeździ po paliwo np 800 km w jedną stronę i ładuje paliwo prosto z instalacji produkcyjnej? :lol:
I Auchan to samo? I Orlen, Shell, Carreforur, Amic i inni? I każdemu rafineria produkuje osobne paliwo wg specyfikacji? I prywatnym dystrybutorom takim jak np Watis też?
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Lunar GT »

saron22 pisze: 18 lis 2022, 09:33 To jak nie wiesz to nie pisz głupot.
Wiesz jak wygląda logistyka paliw na terenie kraju? Masz chociaż blade pojęcie o tym?
Sądzisz, że sprzedawca paliw czyli wspomniane BP zamawia sobie w rafinerii paliwo takie i takie i potem rozwozi je po stacjach?
A gdzie niby je trzyma? Czy może myślisz, że każda cysterna z BP jeździ po paliwo np 800 km w jedną stronę i ładuje paliwo prosto z instalacji produkcyjnej? :lol:
I Auchan to samo? I Orlen, Shell, Carreforur, Amic i inni? I każdemu rafineria produkuje osobne paliwo wg specyfikacji? I prywatnym dystrybutorom takim jak np Watis też?
Przeczytaj ale z zrozumieniem
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-si ... 66554.html
i jeszcze to
https://motoryzacja.interia.pl/news-orl ... Id,1387470
Swoje debilnie napisane uwagi (choć czasem słuszne) sobie daruj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”