Szarpanie na zimnym silniku

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Bolus1981
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2020, 06:09
model samochodu: Xceed

Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: Bolus1981 »

Witam
Jestem posiadaczem Xceeda 1.6 tgdi 7dct.
Mam pewien problem, podczas ruszania na zimnym silniku (rano po dłuższym postoju) po przerzuceniu z P na D auto zaczyna szarpać, około 3,4 razy poczym jedzie normalnie. Czy ktoś z użytkowników zaobserwował u siebie coś podobnego? Lub jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: xuser »

U mnie nie ma żadnego szarpania - rusza płynnie i spokojnie. Wygląda na usterkę...
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: Krzemyczek »

Bolus1981 pisze: 11 lut 2022, 15:30 Witam
Jestem posiadaczem Xceeda 1.6 tgdi 7dct.
Mam pewien problem, podczas ruszania na zimnym silniku (rano po dłuższym postoju) po przerzuceniu z P na D auto zaczyna szarpać, około 3,4 razy poczym jedzie normalnie. Czy ktoś z użytkowników zaobserwował u siebie coś podobnego? Lub jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?
U mnie też tak jest (40 tysięcy przebiegu, produkcja 2020) - występuje tylko z rana i tylko jak jest zimno (poniżej 3-4 stopni) jest bardziej wyczuwalne przy skręconych kołach. Jak już ruszę to praktycznie do następnego dnia spokój. Nie jest to uciążliwe i nie jest powtarzalne, występuje praktycznie od nowości, nie nasila się więc sprawę olałem. Serwis jak zwykle - ten typ tak ma...:)

Jeśli masz poniżej 20 tysięcy, i objaw się nasila, dobrze Ci radzę - jedź z tym do serwisu i zgłoś usterkę. Przy okazji dowiesz się ile kosztuje "komplet sprzęgła, zestawik startowy" z wymianą :shock: i klękniesz. Ja osobiście jestem przerażony, bo przy większym przebiegu z pewnością nie będzie mowy o naprawie gwarancyjnej. Odpukać na razie wszystko w moim jest ok, ale jak dowiedziałem się ile to kosztuje jakoś odeszła mi chęć na przygazówki :D
Bolus1981
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2020, 06:09
model samochodu: Xceed

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: Bolus1981 »

No to nie jestem sam u mnie jest dokładnie tak samo im zimniej tym bardziej wyczuwalne szarpanie. Też mam 2020 rok produkcji 24 tys. Nalotu. Umówiłem się w serwisie żeby to sprawdzili zostawiam auto na noc w poniedziałek we wtorek mają zajrzeć co się dzieje.
AHURAMAZDA
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2022, 17:04
model samochodu: Kia xceed 1.5 tgdi 160km

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: AHURAMAZDA »

Witaj.Jesteś już po sprawdzeniu objawów szarpania
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: Cocosh »

Czy 6DCT tez to dotyczy? Narazie mam 15tys przebiegu
SomeRandomUser
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2021, 22:23
model samochodu: Xceed 1.6T-GDI BL

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: SomeRandomUser »

też mi zaczęło szarpać przez pierwsze parę sekund, jakby zapłon wypadał - 2 lata 32k przebiegu 1.6

może jest to wina napinacza: https://www.youtube.com/watch?v=255RkRG ... dMechanics
ciekawe czy uznają to w serwisie czy znowu "ten typ tak ma"
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: krisbe »

U mnie ciut inaczej. Jak chce przyspieszać, to auto kompletnie nie ma mocy. Zaczyna "zajączkować", albo kręci na obroty w ślimaczym tempie i nie wyżej niż 3000 obr/min. Po dwóch-trzech próbach przyspieszenia nagle jakby wszystko wraca do normy.

Auto było już w ASO 3 razy i brak diagnozy - tzn. powiedzieli, że nie wciskam pedału do końca prawdopodobnie. Raczej nie muszę komentować?
Jadę teraz do Włoch, ale jak wrócę zacznę batalie z nimi, bo nie po to brałem nowe auto, by się bujać z takimi tematami.

*2022 rok, 23000 przebiegu.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: Marek3003 »

Jeśli u mnie wtryski lały tak, że zalany nie mógł odpalić to może są przypadki, że wtryski za mało podają paliwa. Nie wiem co gorsze. Ja bym obstawiał na układ paliwowy ale komu będzie się chciało sprawdzić wtryski? Kto znajdzie takie Aso? P.S. Oczywiście u mnie nie było żadnych błędów,
SomeRandomUser
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2021, 22:23
model samochodu: Xceed 1.6T-GDI BL

Re: Szarpanie na zimnym silniku

Post autor: SomeRandomUser »

U mnie zaczęło to występować po wgraniu nowego softu do ECU, wysali to do głównego oddziału KIA bo nie wiedzieli co się dzieje po sprawdzeniu świec, cewek, wtryskiwaczy itp. Okazało się, że to przez soft silnika które wgrali przy okazji serwisu.
Czyli wniosek jest, obecnie nic z tym nie robić i czekam na nowy soft, poproszę tylko o cyrograf, że wszystko jest w porządku aż wgrają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”