Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

forum użytkowników modelu ProCeed
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: eMiG »

Poniżej link do filmu, gdzie pokazują jak można szybko ukraść szczególnie koreańskie i japońskie samochody.
https://www.youtube.com/watch?v=0_SpYIY7rXQ
Czy spotkaliście się z czymś takim i może macie jakiś pomysły, jak się przed czymś takim bronić.
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: SławekH »

no to pięknie...ale fakt zamienników nie ma a na oryginały trzeba czekać kilka miesięcy dlatego kradną
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: Fred.X »

Autocasco
Calfy
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2021, 11:39

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: Calfy »

Fred.X pisze: 10 lut 2022, 22:29Autocasco
+ GAP :)
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: Grundi »

Tyko czy w obecnych czasach AC + GAP rozwiązuje problem skradzionego auta? No nie. Bo nie możesz pójść do salonu i kupić „od ręki” kolejnego auta, :-)

Wydaje mi się ze chwilowo MY22 są bezpieczniejsze, ale ciekawe na jak długo.

Stingery płyną ze stanów całymi „ stadami” wiec potrafią znikać na potęgę w celu pozyskania „skory”

Ale ceedy, proceedy, ze stanów nie płyną, a czy u Niemca i francuza jest to tak popularne auto jak kAłdi, czy BMW?
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: Roman1100 »

Grundi pisze: 11 lut 2022, 06:43 Wydaje mi się ze chwilowo MY22 są bezpieczniejsze, ale ciekawe na jak długo.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? ProCeed GT MY 2022 jest idealnym dawcą dla aut z rodziny Ceed wyprodukowanych co najmniej od 2018 roku (a w wielu przypadkach również dla Cee'd-ow II generacji). Jeśli chodzi o silniki, to bezpieczniejsze wydają się auta z 1.5 T-GDI.

Zastanawia mnie inna kwestia. Podlinkowany reportaż jest bardzo lakoniczny, ale pomyślmy skąd bierze się ograniczenie możliwości "gameboya" do 40 aut dziennie. Wbrew temu, co zostało pokazane, myślę, że to urządzenie musi (podobnie jak stosowane dotąd rozwiązania) najpierw podsłuchać transmisję pomiędzy kluczykiem a autem. Jeśli jest inaczej i "gameboy" radzi sobie bez tego, to... porażka. I jeśli problem nie jest sztucznie rozdmuchany, to oczekiwałbym, że ramach akcji serwisowej w trybie pilnym zostaną zainstalowane jakieś dodatkowe zabezpieczenia.

Czy ktoś z Was rozumie ten fragment: https://youtu.be/_Go6byfIgaU?t=389? O jakim programie jest tutaj mowa?
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: Sid »

Jaki ja szczęśliwy, że wolę starsze technologie :lol:.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: Box »

Za chwilę z pilotem od TV ktoś podejdzie i otworzy.

Stingery kradną a i owszem ale czy Ceedy i Proceedy...w porównaniu do Stingera pewnie jakieś ułamek.
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: eMiG »

Calfy pisze: 10 lut 2022, 23:28
Fred.X pisze: 10 lut 2022, 22:29Autocasco
+ GAP :)
Autocasco i GAP nie jest zabezpieczeniem przeciw kradzieży, ono tylko zabezpiecza nas przed utratą kwoty jaką wydaliśmy na samochód i to niekoniecznie całej. Co jeśli ktoś wydał kilka tysięcy na ceramikę i folię. Czas oczekiwanie na wypłatę odszkodowania pewno wyniesie kilka miesięcy. Kupno nowego samochodu, może pół roku i to za nową większą cenę. Pewnie przy ubezpieczeniu nowego samochodu stracimy zniżki.Międzyczasie czym będziemy dojeżdżać na przykład do pracy. W filmie się mówi o unieruchomieniu samochodu z aplikacji, ja w swojej Kia Connect takiej funkcjonalności nie mam.
Michał Krupiński
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2021, 14:54
Kontakt:

Re: Jak sie zabezpieczyć przed "gameboyem"

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
eMiG pisze: 11 lut 2022, 11:07Czas oczekiwanie na wypłatę odszkodowania pewno wyniesie kilka miesięcy.
GAP likwiduje szkodę w ciągu 30 dni od złożenia informacji. AC podobnie - z tym, że oba te terminy się po części nakładają na siebie, więc realnie około miesiąc-półtora i powinno być po sprawie, jeśli nie jest to jakaś pogmatwana sprawa.

Co do reszty to zgoda. Obecnie problemem są drożejące samochody, więc odszkodowanie z AC+GAP niekoniecznie wystarczy na kupno dokładnie takiego samego modelu. Niestety jest to jedna z wielu wad wysokiej inflacji.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”