Nowy samochód w salonie

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
johny
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2022, 19:24

Nowy samochód w salonie

Post autor: johny »

Cześć,
Nowy samochód stoi w salonie, 0 km, nie rejestrowany i nie można odebrać, bo trzeba czekac 3 miesiące - Czy Ktoś spotkał się z czymś takim ?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Nowy samochód w salonie

Post autor: kon »

Może dealerowi brakuje samochodów i chce przetrzymać auto żeby wstawić je do salonu. Żeby sobie inni klienci pooglądali i pomacali.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Nowy samochód w salonie

Post autor: Grundi »

To nie do końca tak, coś mi się obiło o uszy, że dealer kupując auto "na wystawę" nie może go sprzedać przed upływem jakiegoś czasu, on chyba nawet nie ma kompletu dokumentów od tego auta " żeby nie kusiło"
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Nowy samochód w salonie

Post autor: kon »

Może tak być. Wielce prawdopodobne jest, że na samochody demo, itp dealer dostaje dodatkowy rabat od importera. I taki pojazd musi swoje odpracować na salonie.
mario444444
Posty: 23
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:41
model samochodu: KIA ceed CD; 1,5 T-GDi; 2021.
KIA cee'd SW; 1,6 GDI; 2015

Re: Nowy samochód w salonie

Post autor: mario444444 »

Auto demonstracyjne musi być zarejestrowane na salon przez wskazany w umowie czas.
Podczas jazdy próbnej Kią ceed III sw w maju 2021 r. zaproponowano mi sprzedaż prezentowanego egzemplarza (data odbioru nie wcześniej niż wrzesień 2021r.). W rozmowie dowiedziałem się, że to auto musi być w serwisie min. 6 miesięcy. Pani podała mi cenę za jaką auto mogło być sprzedane i dodatkowo poinformowała, że mogą w umowie przedwstępnej zawrzeć informację, że auto nie może w dniu sprzedaży mieć przejechane więcej niż, np. 8000 km. Oferta była nawet ciekawa, nie powiem ale z uwagi na fakt, iż wiedziałem już o FL zdecydowałem się poczekać i we wrześniu odebrałem jedną z pierwszych po FL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”