Kia Picanto 2012-brak mocy, stukanie w silniku

forum użytkowników modelu Picanto
Mamkia
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2022, 15:47
model samochodu: Kia picanto 2012

Kia Picanto 2012-brak mocy, stukanie w silniku

Post autor: Mamkia »

Elo Wszystkim😊
Od jakiegoś czasu pomykam moją KIA,a raczej próbuje. Od czasu kiedy ją mam ciagle jest jakiś problem. Tydzień po zakupie padło elektryczne otwieranie tylnich szyb.Tzn.otwiezyly się i tak zostało🤯Jeden z mechaników zamknął mi je jakimś sposobem,a że potrzebuje codziennie mieć czym dojechać do pracy,temat szyb poszedł do lamusa. Jakiś miesiąc temu zapalił mi się check engine. Mechanik podłączył do komputera i wyszedł błąd katalizatora. Zresetował to i stwierdził,że może coś być ze spalaniem i za dużo syfu idzie w katalizator i temu się odezwał. Tydzień temu check engine zapalił się ponownie i silnik jakby delikatnie zaczął stukać.Trzeba się było dobrze wsłuchać. Kolejny mechanik po podłączeniu ponów ie pod komputer potwierdził katalizator,ale dodał że to może być panewka lub popychacz(e) tłoków. Dzisiaj już się wsłuchiwać w stukotanie nie trzeba...Autko wydaje odgłosy jak traktorek i nie ma mocy. Na ostatniej wizycie mechanik stwierdził,że powolutku można jeszcze któryś dzień do pracy dojechać.Dzisiaj już lipa.Dodam,że ustawiony jestem z warsztatem i mają to ogarniać. Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie. Poziom oleju w porządku. Dzięki za każdą mądra wskazówkę.
Mamkia😉
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Kia Picanto 2012-brak mocy, stukanie w silniku

Post autor: Sajmonista »

a jaki to silnik? i nie chodzi mi tylko o petrol czy diesel.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”