Venga dodanie podgrzewania foteli

forum użytkowników modelu Venga
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

Witam wszystkich. :P
To mój pierwszy post na tym forum.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Vengi 1,4
Jaka to wersja nie wiem. Rok 2010.
Przebieg około 160 000 km.
Tak więc do tematu:
Zabrałem się za podwyższenie standardu mojej Vengi i dołożenie podgrzewanych foteli. Znalazłem fotele od Brytyjczyka za dość śmieszna kasę. Tapicerka taka jak u mnie.
Dokonałem już niezbędnej podmianki w fotelach od Brytyjczyka to znaczy wykorzystany zostanie fotel kierowcy od Brytyjczyka i spełniał on będzie funkcję fotela pasażera w moim samochodzie. To też że względu na to musiałem przełożyć wypełnienie siedziska z fotela pasażera Brytyjczyka do fotela kierowcy Brytyjczyka ( czujnik zajęcia pozycji ). Przełożyłem oparcie z fotela pasażera Brytyjczyka do mojego kierowcy. Na szczęście w Brytyjczyku był podłokietnik. Z fotela pasażera Brytyjczyka przeniosłem też wypełnienie siedziska od kierowcy Brytyjczyka. Teraz pytanko. Czy ma ktoś dojście do schematu instalacji podgrzewanych foteli w vendze?
Konsola środkowa wraz ze sterowaniem też na stanie. Z fotela do podgrzewania wychodzi 6 kabli i wiem tu co i jak ale z konsoli z tych guzików od sterowania wychodzi ich masa i tu mam kłopot. Wiadomo można je przemierzyć i dojść. Nie ukrywam jednak , że było by mi to pomocne.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc z góry. :D :D :D
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

Widzę , że temat raczej nie porywa.
Nie mniej jednak odważne się dopytać jak to jest w vengach przed FL z tym podgrzewaniem siedzeń. Moc jest stopniowana czy działa to na zasadzie OFF ON?
tetet
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2021, 18:05
model samochodu: Venga 1.6 crdi 115 km
Sportage 1.6 T-GDi 6MT FWD 150 km

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: tetet »

Witam , są tylko na desce przyciski , tylko on-off.
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

OK i takie sterowanie posiadam. Z tego co rozkminiłem to ja mam fotele z dwu stopniowym grzaniem. Idzie to ogarnąć. Znalazłem przełączniki takie do mat za około 19 zł.
Za pomocą nich sobie poradzę.
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

No to widzę , że entuzjastów na forum brak.
Niebawem dokumentacja jak zrobiłem podgrzewane fotele w vendze od małżonki.
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

No i foteliki śmigają.
Załączniki
Schemat połączenia kostka z modułu pod fotelami do kostek z panelu sterowania oraz zasilanie czerwony , różowy oraz uziemienia czarny.
Schemat połączenia kostka z modułu pod fotelami do kostek z panelu sterowania oraz zasilanie czerwony , różowy oraz uziemienia czarny.
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

Panel środkowy
Załączniki
Panel
Panel
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

Fotele
Załączniki
Fotele po przełożeniu tapicerki
Fotele po przełożeniu tapicerki
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Venga dodanie podgrzewania foteli

Post autor: Outro »

Aha o jak widać na załączonych obrazkach są co najmniej dwie wersje podgrzewania w vendze przed FL. On/Off oraz stopniowane jak teraz u mnie. Okazało się , że fotele które zakupiłem posiadają stopniowanie. To też zakupiłem drugi panel posiadający tę funkcję wraz z wiązką. Wiązkę nabiłem by rozkminic jak lecą kable. Jak widać udało mi się to. Jednak uważam , że jest to zajęcie dla pozytywnie zakręconych. Tak tak piszę tu o sobie. Tym bardziej , że elektryk że mnie jak z koziej ... Wystarczyło posiedzieć , pomyśleć , rozplątać wiązkę , znaleźć kostki i wyizolować z wiązki potrzebną instalację. Lutownica w rękę o jazda. Oczywiście nie bez wsparcia. Dzięki Krzysiu. Obiecałem mu , że o nim wspomnę na forum. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”