Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: Cocosh »

Witam czy mając system bezkluczykowy jest sens dopłacać do wersji z footsensorem? Skoro klapa i tak wyszuka kluczyk po podejściu do auta.
Stoję przed wyborem rozwiązania: z i bez footsensora.
Zastanawiam się czy foot sensor nie jest do wersji z kluczykiem wtedy noga się otwiera?
Różnica w cenie około 500zl i przed montażem zastanawiam się czy nie wybrać opcji tańszej bez foot sensora.
Co sądzicie?
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: mcy »

szymok pisze: 19 mar 2022, 14:25 Cześć,

auto wreszcie się wyprodukowało, wczoraj je odebrałem. Ostatecznie zdecydowałem się na montaż elektrycznego sterowania pokrywą bagażnika u dealera (wersja L, którą wybrałem nie miała tego na wyposażeniu), działa super. Cena wyjściowa 3900 wraz z montażem, udało mi się od tej ceny wyszarpać jakiś delikatny rabat. Wersja bez foot sensora. Całość zintegrowana z CANem auta, obsługiwane, tak jak fabrycznie montowany zestaw, również z kluczyka. Jest również brzęczyk informujący o podnoszeniu i opuszczaniu klapy. Załączam kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ale ten przycisk we wnętrzu to dziadowsko Ci zamontowali. Fabrycznie jest w tym szeregu przycisków po lewej, w miejscu u Ciebie jednej z zaślepek. A tu taka rzeźnia jakby LPG ktoś dokładał.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: saron22 »

mcy pisze: 10 kwie 2023, 12:07
Ale ten przycisk we wnętrzu to dziadowsko Ci zamontowali. Fabrycznie jest w tym szeregu przycisków po lewej, w miejscu u Ciebie jednej z zaślepek. A tu taka rzeźnia jakby LPG ktoś dokładał.
Problem pewnie w tym, że ten panel przycisków występuje w całości a nie jako pojedyncze przyciski i trzeba by zmienic caly panel a nie dołożyć jeden przycisk. Jest też duże prawdopodobieństwo, że caly ten panel to panel cyfrowy i wszystkie funkcje wywoływane tymi przyciskami to sygnały cyfrowe.
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: mcy »

Ale skoro całości dołożonej instalacji gada po CANie, to co za problem było to zrobić „po bożemu”. Wisły już kijem nie zawrócimy, niech cieszy właściciela. Może być to przestroga dla kolejnych, aby cisnęli serwis o zamontowanie „jak w oryginale”.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: Cocosh »

mcy pisze: 10 kwie 2023, 16:20 Ale skoro całości dołożonej instalacji gada po CANie, to co za problem było to zrobić „po bożemu”. Wisły już kijem nie zawrócimy, niech cieszy właściciela. Może być to przestroga dla kolejnych, aby cisnęli serwis o zamontowanie „jak w oryginale”.
Będę miał na uwadze, bo tutaj estetyka się nie popisali.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: saron22 »

mcy pisze: 10 kwie 2023, 16:20 Ale skoro całości dołożonej instalacji gada po CANie, to co za problem było to zrobić „po bożemu”. Wisły już kijem nie zawrócimy, niech cieszy właściciela. Może być to przestroga dla kolejnych, aby cisnęli serwis o zamontowanie „jak w oryginale”.
Pewnie to, że ten zestaw przycisków kosztuje pewnie ok tysiaka. Dodatkowego tysiaka.
amilmar
Posty: 77
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: amilmar »

Wiele razy widziałem akcesoryjna elektryczna klapę na zdjęciach i zawsze ten przycisk tak zrobiony widziałem. Czy tu na forum czy na grupie na Facebook.
dla mnie potwierdza się, że tak ma być według instrukcji montażu i w ASO inaczej nie zrobią.

Nawet jeśli ktoś dałby radę namówić ASO na zamówienie osobnego tego panelu i jakieś przeprogramowywanie albo jakieś inne obejścia elektryczne aby podłączyć akcesoryjną klapę pod fabryczny panel to jest jeszcze jedna rzecz, którą widać ze zdjęcia - ten panel przycisków jeśli jest dostępny tylko w komplecie to znaczy że nie ma takiego zestawu który by pasował bo autor ma reset czujnika ciśnienia (oparty o abs, bo z tego co wiem taka konfiguracja aby były te oba przyciski po prostu nie istnieje. Musiałoby to być co? Wersja M bez pakietów ale z elektryczną fabryczną klapą? Wersja M ale tylko z pakietem premium? Nie ma chyba czegoś takiego. Jak jest to mnie poprawcie. Auto z fabryczną elektryczna klapa będzie mieć tpms i ten panel tez inaczej będzie wyglądać wtedy i nie będzie pasować do auta autora zdjęć.

Lepiej nie będzie, nie psujcie chłopu radochy z zakupu.

Dobrze ze pokazałeś te zdjęcia. Jak kogoś aż tak to razi to niech bierze wersje full wypas ze wszystkim tylko dla klapy elektrycznej. Jego pieniądze.
szymok
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2021, 12:49

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: szymok »

Tego przycisku otwierania od wewnątrz nie dało się inaczej zamontować, to wynika z konstrukcji tego, co jest pod tą zaślepką. Trzeba z tym żyć ☺️ Klapa elektryczna po roku sprawuje się poprawnie, choć w bardziej mroźne zimowe dni zdarzało się, że nie zawsze otwierała się do końca. Tak czy inaczej, jeśli miałbym decydować drugi raz czy to dołożyć do auta - to zrobiłbym to bez zastanowienia.
bocianll
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:30

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: bocianll »

Szymok daj proszę znać czy nadal wszystko ok. Czy wiesz może czy ten zestaw to był z firmy EMG Poland taki jak tutaj https://sklep.szic.pl/pl/p/System-autom ... a-EMG/2296
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”