Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

forum użytkowników modelu Kia XCeed
szymok
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2021, 12:49

Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: szymok »

Koledzy,

czy ktokolwiek z Was skorzystał z oferty dołożenia w ASO KIA akcesoryjnego elektrycznego sterowania pokrywą bagażnika w Waszych XCEED? Ja czekam na wersję L, która w to udogodnienie wyposażona nie jest. Koszt w sumie niemały, bo ok. 4kPLN /bez foot sensora/, z drugiej strony, by moje L doposażyć w takie udogodnienie w momencie wyboru wersji, musiałbym dosypać do PrestigeLine 15kPLN, więc jeśli zależałoby mi głównie na elektrycznym sterowaniu klapą bagażnika - to dopłata 4kPLN to prawdziwa okazja ;) Zatem czy ktokolwiek z Was może pochwalić się opiniami na temat takiego akcesoryjnego rozwiązania? Może jakieś fotki jak to wygląda na aucie? Czy macie wiedzę, czy podczas montażu instalator jest zmuszony robić w nadwoziu, plastikach jakieś otwory na kable /pomijając oczywiście miejsce na przycisk zamykania/? Jak z awaryjnością?
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: Deepsea »

Sprostowanie, nie ma food sensora, tylko w okolicach klapy auto sprawdza czy jest kluczyk i po kilku sekundach z sygnałem dźwiękowym otwiera klapę.
Po drugie pierwsze słyszę że jest taka możliwość, może dlatego że nawet nie pytałem bo nigdzie nie widziałem jej w papierach i od razu poszedł pakiet PL bo mi pasował. Ciekawy jestem czy to fabryczne siłowniki i moduły czy uniwersalne gotowce. Jeśli uniwersalne to pewnie można gdzieś je dostać i samemu założyć za ułamek ceny.
szymok
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2021, 12:49

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: szymok »

Deepsea,

w rozwiązaniu niefabrycznym /oferowanym przez ASO KIA/ foot sensor jest wyposażeniem dodatkowym do wersji bazowej, obsługiwanej z kluczyka. To nie są fabryczne siłowniki, dlatego też są nieco inaczej obsługiwane /stąd choćby możliwość zastosowania foot sensora/, są to siłowniki polskiego producenta, który ma z ASO KIA podpisane umowy na wyłączność. Wg mojej wiedzy polskie przedstawicielstwa KIA współpracują z pozytywnymi rezultatami z tym producentem od wielu lat. To rozwiązanie integruje się z szyną CAN, więc efekt samej obsługi jest taki jak rozwiązania fabrycznego. Natomiast ciężko wypowiedzieć się na temat trwałości tego rozwiązania, stąd pytanie, czy ktoś z szanownych KIAwowiczów ma to przećwiczone i może takie rozwiązanie zarekomendować /lub odradzić/?
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: adam12116 »

pytałem o to w ASO jak odbierałem auto 2mies temu, proponowali dołożenie za 4k, ale nic więcej nie dopytywałem
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: Krzemyczek »

Cześć, wydaje mi się, że nie jest to takie proste. Elektryka musi być zrobiona przez serwis, bo gwarancja, dojdzie prawdopodobnie jakaś adaptacja, czujniki itp. Siłowniki elektryczne wywierają większe przeciążenia na mocowaniach do karoserii. Dlatego słupki C są wzmacniane w wersjach z elektryczną klapą właśnie w miejscu mocowań. Przerabiałem to w innym aucie, nic z tego nie wyszło. Nie w każdym modelu to zadziała i to właśnie serwis rozwiał wszelkie wątpliwości - a mógł zarobić... Nie wiem jak jest w X-Ceed ale :idea: warto się tym zainteresować i porównać wersję z elektrycznymi siłownikami i ze zwykłymi. Jeśli konstrukcyjnie słupki w tym miejscu są takie same (czytaj - grubość blachy i przetłoczenia), a serwis ogarnia elektrykę - to czemu nie ;) Gotowca raczej nie kupisz to nie jest Golf..
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: Deepsea »

Proszę https://pl.aliexpress.com/item/10050031 ... pt=glo2pol
Trzeba pewnie napisać do frienda czy to na bank pasuje do xceeda a później zaryzykować i zamówić ;)
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: Krzemyczek »

Deepsea pisze: 06 lut 2022, 23:08 Proszę https://pl.aliexpress.com/item/10050031 ... pt=glo2pol
Trzeba pewnie napisać do frienda czy to na bank pasuje do xceeda a później zaryzykować i zamówić
Nie wiem czy nie łamiesz regulaminu wstawiając link do sklepu. Na innych forach to nie przechodzi.
Wygląda obiecująco, napisz do frienda, bo to nie wygląda na dedykowany zestaw. To uniwersalne rozwiązanie, które raczej jest "pozaustrojowe" :) Jak chcesz to wpiąć w magistralę aby działało z kluczyka?
Jak założysz, nie utracisz gwarancji na elektrykę i pokażesz, że działa - to szacun - jestem zainteresowany.

Ja się naciąłem!
Do cabrio zakładałem inny super-zestaw sterowania centralnym zamkiem i zwalniania zamka od klapy bagażnika (oryginalny padł, jest zintegrowany - zakodowany razem z kluczykiem, nie do naprawienia). Założyłem ten super zestaw (sterownik, nowe siłowniki, elektro-zamek klapy bagażnika. Efekt, kilka razy podziałał prawidłowo, później raz działał raz nie, nerwy, ręczne odryglowywanie, latanie dookoła auta :evil: Teraz nawet alarm przestał się uzbrajać - 7 stów w plecy. Produktu już nie ma w sprzedaży...
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: xuser »

Deepsea pisze: 06 lut 2022, 23:08 Proszę https://pl.aliexpress.com/item/10050031 ... pt=glo2pol
Trzeba pewnie napisać do frienda czy to na bank pasuje do xceeda a później zaryzykować i zamówić ;)
Wygląda bardzo obiecująco. Jest elektronika, mamy kabelki do CANa (@Krzemyczek - spojrzałeś w ogóle na ofertę?).
Oczywiście, że jest to "zewnętrzne" dla samochodu, i na pewno w razie czego stanowiłoby podstawę do anulowania tej słynnej mitycznej i nic nie dającej w 99% przypadkach "gwarancji" - ale funkcjonalność jest chyba warta fatygi, może się skuszę... Co do uwagi, że to nie Golf - zejdźcie wreszcie na ziemię, salonowych kijanek po Polsce jeździ jakiś zylion razy więcej niż niż salonowych Golfów, to ten ostatni jest egzotyką...
szymok
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2021, 12:49

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: szymok »

Cześć,

auto wreszcie się wyprodukowało, wczoraj je odebrałem. Ostatecznie zdecydowałem się na montaż elektrycznego sterowania pokrywą bagażnika u dealera (wersja L, którą wybrałem nie miała tego na wyposażeniu), działa super. Cena wyjściowa 3900 wraz z montażem, udało mi się od tej ceny wyszarpać jakiś delikatny rabat. Wersja bez foot sensora. Całość zintegrowana z CANem auta, obsługiwane, tak jak fabrycznie montowany zestaw, również z kluczyka. Jest również brzęczyk informujący o podnoszeniu i opuszczaniu klapy. Załączam kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: Akcesoryjne elektryczne sterowanie pokrywą bagażnika w XCEED z ASO KIA

Post autor: Dezet »

Mam elektryczną. IMHO jedyny plus to możliwość zaprogramowania wysokości otwierania. Reszta to bajer, pipczy, wolno się otwiera, czekanie aż czujnik odległościowy się uruchomi, trzeba pamiętać o przełączeniu biegu na P jeśli pasażer chce się dostać do bagażnika...
Gdybym miał tradycyjne teleskopy absolutnie bym nie narzekał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”